Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

plamki na brzuszku

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    plamki na brzuszku

    u mojego 16mieś synka od pewnego czasu pojawiły się chropowate, szorstkie plamki na brzuszku i pod paszkami, czasami są czerwone, czasem jakby bledły, nie mam pojęcia co z tym robić, czy to może być skaza białkowa?moze macie podobne doświadczenia, z góry dziękuję
  •    
       

    #2
    Przyczyn moim zdaniem może być wiele. Najprawdopodobniej jest to uczulenie ale nie koniecznie skaza. Może ostatnio zmieniłaś proszek, balsam dla dziecka itp.?
    Najlepiej nie eksperymentować tylko udać sie z dzieckiem do lekarza. Zwykle przy tego rodzaju zmianaj najważniejsze jest nawilżanie. Nawet jeśli zmiana jest liszajkiem zwykle to wystarcza (można użyć lekkich maści sterydowych ale tylko po konsultacji z lekarzem np. Hydrocortison 1%)

    Skomentuj


      #3
      dzięki za odpowiedź, wyeliminowałam już proszek i kremiki, będę musiała pójść do lekarza z malutkim, bo już sama nie wiem co robic, nie zauważyłam, żeby go to swędziało, być może to alergia na jakiś pokarm, pozdrawiam

      Skomentuj


        #4
        Witaj ja mam ten sam problem z moją córeczką. Ma dopiero 1,5 miesiąca i 3 dni temu wyskoczyły jej krostki na twarzy. Nie wiem czy to skaza białkowa, czy uczulenie. Sama już nie wiem karmię piersią i staram się unikać pokus jedzeniowych, żeby mała nie miala problemów, a tu proszę. Twarzyczka mojej niuni jest szorstka przez te krościory, jutro idę do lekarza może coś poradzi. Modlę się tylko żeby nie była to skaza białkowa.
        WERONIKA JAGODA 5 listopad 2008 godz. 15.37 3870 g, 60 cm
        NADIA POLA 10 lipiec 2012 godz. 11.50 3130 g, 56 cm







        Skomentuj


          #5
          moja jak miala niecale dwa miesiace tez wyszly jej czerwone kroskti na polikach,poszlam do lekarza i powedzial ze uczulenie na mleko krowie,przepisala masc,smarowalam 2 tyg i po wysypce nie ma sladu a mleko pije do dzisiaj caly czas te same i zadnej wysypki nie ma, i tak sie lekarz zna ;/

          Skomentuj


            #6
            moja mała też ma dziwne krostki ale na buzi
            takieczerwone a w środku jakby z wodą
            każdego dnia jej ze 3 wyskakuje ( na główce też)
            bastępnego dnia zamieniaja się w strupki a z boku powstają nowe
            myję jej przegotowana wodą i smarują kremem emolium ale musze chyba do lekarza iść i je pokazać

            natomisat jak była malutka to tez miała takie chropowate krostki na całym ciele
            i musiałam ją w emolientach kapać
            teraz jest już dobrze


            JULA

            MAJA

            OLGA

            Skomentuj


              #7
              Maja ma strasznie suchą skórę, zaczerwienienia pod kolankami, paszkami i łokciami, suchą skórę na brzuszku i na szyji. Okazało się, że to alergia Mam nadzieję, że u Ciebie to tylko podrażnienie
              Majeczka 27 kwiecień 2008r.

              Skomentuj

                     
              Working...
              X