Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Owoce i warzywa

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #31
    Odp: Owoce i warzywa

    W ciąży na pewno trzeba się zdrowo odżywiać Jak i przez całe życie A to co dziecko będzie lubiło jeść to bardziej myślę że to kwestia nawyków żywieniowych jakie wprowadzimy od początku karmienia

    Skomentuj

    •    
         

      #32
      Odp: Owoce i warzywa

      Może tak jak mówisz częscie rob jakieś zupy kremy czy jakieś koktajle ze zmiksowanych owoców? Myśle że chociaż w małym stopniu to pomoże

      Skomentuj


        #33
        Odp: Owoce i warzywa

        A kupując warzywa czy owoce sprawdzacie w miarę możliwości czy nie są modyfikowane genetycznie? Koleżanka nie dawno podesłała mi stronkę na której znalazłam kilka ciekawostek odnośnie gmo. Możecie zajrzeć na http://www.gbepolska.pl/. Mojej siostry synek wsuwa koktajle z warzyw i owoców

        Skomentuj


          #34
          Odp: Owoce i warzywa

          Napisane przez Camelia01 Pokaż wiadomość
          A kupując warzywa czy owoce sprawdzacie w miarę możliwości czy nie są modyfikowane genetycznie? Koleżanka nie dawno podesłała mi stronkę na której znalazłam kilka ciekawostek odnośnie gmo. Możecie zajrzeć na http://www.gbepolska.pl/. Mojej siostry synek wsuwa koktajle z warzyw i owoców
          To czy mamy modyfikowaną genetycznie żywność daje nam pewność jak pochodzi z naszego ogródka Wtedy mogę taki certyfikat sama nadać

          Skomentuj


            #35
            Odp: Owoce i warzywa

            Staram się by dieta moich synków była bogata w owoce i warzywa. Razem z moimi rodzicami uprawiamy ziemię. Mamy swoje ziemniaki, buraki, marchew, pietruszkę, cebulę, czosnek, ogórki, por, seler, brokuły, fasolkę szparagową, dynię, cukinię Mamy też zioła, tj.: cząber, bazylia, lubczyk, mięta, melisa W sadzie mamy: jabłka, wiśnie, gruszki, śliwki, czarne i czerwone porzeczki i maliny Staramy się nie używać środków ochrony roślin. Latem przychodzą do mnie bażanty i wyjadają stonkę. Dzięki temu nie muszę pryskać ziemniaczków chemią. Na mszyce stosuję domowe środki na bazie pokrzywy Nie ma to jak własne owoce i warzywa. Wymaga to bardzo dużo pracy ale uważam, że warto


            Skomentuj


              #36
              Odp: Owoce i warzywa

              Ja też mam swój ogródek, mąż właśnie przygotowuje ziemię pod uprawę. Nie wiem czy w tym roku starczy mi sił żeby wszytko posiać bo chłopaki dają mi ostatnimi czasy popalić. Na pewno posieję marchew, buraki, pietruszkę, rzodkiewkę sałatę, mąż posadzi ziemniaki, cebulę i chyba na tym poprzestaniemy. Mój sad obfituje w duże ilości czarnych porzeczek i jabłek. Tego nam nie brakuje :-)

              Skomentuj


                #37
                Odp: Owoce i warzywa

                Ja do ilości owoców na dzień podchodzę ostrożnie, bo w tych wszystkich poradnikach zdrowego żywienia w necie jest zapisane, że powinno się spożywać 1-2 owoce dziennie, w zależności od organizmu i jego predyspozycji, bo fruktoza jest jednym z najszybciej przyswajalnych cukrów przez nasze narządy oraz mięśnie.
                Nie widziałam takich zastrzeżeń odnośnie warzyw, ale lubię ich bardzo mało i wolę nie przesadzać z ich jedzeniem, w obawie, że szybko mi się znudzą.

                Skomentuj

                •    
                     

                  #38
                  Odp: Owoce i warzywa

                  I ja nie wyobrażam sobie lata bez własnych warzyw. Teraz bardzo zwracam na to uwagę, bo te owoce i warzywa ze sklepów to jakaś masakra. A tak to mamy dużo zdrowych warzyw. Na zimę mrozimy. W tym roku posadziliśmy drzewka owocowe. Synek uwielbia i owoce i warzywa. A mnie to bardzo cieszy.

                  Skomentuj


                    #39
                    Odp: Owoce i warzywa

                    Ja też mrożę warzywa, a w zimę mogę przygotować z nich pożywną zupę-krem dla moich synków Nie ma to jak własne warzywa. Te z warzywniaka ociekają chemią a ich zapach nie przypomina tych pochodzących z własnej uprawy...


                    Skomentuj


                      #40
                      Odp: Owoce i warzywa

                      moje dziecko je aczkolwiek nie jest to tak jak bym chciała z reguły to wybrane warzywa i owoce a nie wszystkie. Staram się go zachęcać i przyzwyczajać

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #41
                        Odp: Owoce i warzywa

                        Znalazłam ciekawostkę: [[I]I]Do najbardziej lubianych przez dzieci warzyw należą w kolejności: ogórki (69%), pomidory (63%) i marchewka (62%). Jeśli zaś chodzi o owoce, to jako pierwsze trzy wymieniono: jabłka (86%), banany (76%) i truskawki (76%).

                        Czy u Was tak jest?

                        Skomentuj


                          #42
                          Odp: Owoce i warzywa

                          Ranking ulubionych owoców mojego synka:
                          1. maliny
                          2. banany
                          3. jabłka

                          Ranking ulubionych warzyw mojego synka:
                          1. marchewka
                          2. buraki
                          3. kukurydza

                          Także nie do końca mieścimy się w statystykach . Za to nie lubi mandarynek i pomarańczy.

                          Skomentuj


                            #43
                            Odp: Owoce i warzywa

                            Co do owoców to faktycznie w rankingu się mieścimy, jeśli idzie o warzywa to pomidory idą mocno w odstawkę, za to króluje rzodkiewka.

                            Skomentuj


                              #44
                              Odp: Owoce i warzywa

                              U córki na pierwszym miejscu stoi jabłko, później gruszka i mandarynki. Z warzyw marchewka, kalafior i buraczki.
                              Synek jescze nie ma konkretnie wyrobionych gustów w stosunku do owoców i warzyw. Je wszystkie które mu podam

                              Skomentuj


                                #45
                                Odp: Owoce i warzywa

                                Ja staram się urozmaicać podawane owoce i warzywa, bo jak synek je np. banana przez kilka dni to mu się nudzi, ale jakoś nigdy nie nudzi mu się jabłko. Teraz czekamy na swoje truskawki, bo synek je wręcz uwielbia. Warzywa tez lubi, ale w zupkach z mięskiem.

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X