Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

USG główki

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    USG główki

    Czy wasze dziecko mialo robione USG główki? Czy to nie szkodliwe dla takiego szkraba? Dzis bylismy u neurologa w zasadzie chodzilo o nieprawidlowe napiecie mieśniowe. Mały strasznie sie preży a przy tym lewa nóżka idzie mu łukiem (fakt stwierdziła babka ze potrzebna bedzie rehabilitacja) Przy okazji pooglądała malego. Ma ciemieniuche 2x1 wydaje mi sie ze jest ok, bo jak bylismy u naszego pediatry ostatnio to mial 2x2. Po co właściwie mu to USG? czy to moze miec coś wspólnego z tym napieciem mieśniowym? Wogóle tej babki nie zrozumialam. Wizyta byla prywatna, może mówiła tak zeby mówic, bo za kase.? Kurcze nie wiem.
    Bartuś 26.06.08
    Już potrafię raczkować i mam 8 ząbków
  •    
       

    #2
    kitty249 nie martw się USG będzie miał przez właśnie jeszcze nie zrośnietę
    ciemię, by zobaczyć czy wszystko jest ok. Nie jest szkodliwe (w końcu Ty w ciąży też miałaś robione i Twojemu Maluszkowi nic nie jest)
    Podejrzewam, że ta nóżka to przez nieprawidłowe napięcie mięśniowe. Pochodzicie do poradni rehabilitacyjnej, poćwiczycie i będzie wszystko w porządku Ja to z synem od urodzenia chodzę. Szkoda tylko, że tak późno ktoś zauważył to napięcie

    Skomentuj


      #3
      Pewnie chodzi CI o ciemie/ciemiaczko a nie ciemieniuche bo to przypadlosc
      Moj smyk mial USG przezciemieniowe - szybko zrastalo sie siemie a do tego zdiagnozowano wzmozone napiecie miesniowe. Ale nie sadze bysmy zostali skierowani na to USG przez to napiecie.Raczej tak jak pisze Colleen chodzilo o stopien zrosniecia bo np jak szybko zarosnie to klops.My bylismy panstwowo.

      Skomentuj


        #4
        Przejrzałam ksiazeczke malego - w wieku 3 tygodni mial ciemie 2x1 wiec duuuza roznica w porownaniu z Twoim smykiem.
        Pytalam meza ktory powiedzial ze przy napieciu miesniowym standardowo zaleca sie USG przezciemiaczkowe i rehabilitacje ( tez mielismy zalecona ).

        Skomentuj


          #5
          Goplana, a mąż jest może pediatrą ? zastanawiam sie jeszcze ... bo w marcu mamy kontrole ugs bioderek i czy one tez bede mogły zrobic usg główki? chyba tak? a czy na tą rehabilitacje potrzebuje skierowanie? aaa colleen czy ty chodzisz gdzies blisko na te ćwiczenia?
          Bartuś 26.06.08
          Już potrafię raczkować i mam 8 ząbków

          Skomentuj


            #6
            kitty ja wcześniej w Rudzie Sl mieszkałam i pediatry nie zmieniłam. Jeżdżę
            więc tam. U nas jest tyle dobrze, że nie musiałam jeździć na ćw. Jeździmy
            na kontrolę i pokazują nam ćwiczenie, które możemy w domku robić.
            Ostatnio bylismy w styczniu i już wszystko jest ok i żadnych ćwiczeń
            nie robimy.
            A do USG potrzebny jest neurolog, nie wiem czy dr robiący USG bioderek
            będzie specjalistą by obejrzeć główkę.
            Nie martw się

            Skomentuj


              #7
              Napisane przez kitty249 Pokaż wiadomość
              Czy wasze dziecko mialo robione USG główki? Czy to nie szkodliwe dla takiego szkraba? Dzis bylismy u neurologa w zasadzie chodzilo o nieprawidlowe napiecie mieśniowe. Mały strasznie sie preży a przy tym lewa nóżka idzie mu łukiem (fakt stwierdziła babka ze potrzebna bedzie rehabilitacja) Przy okazji pooglądała malego. Ma ciemieniuche 2x1 wydaje mi sie ze jest ok, bo jak bylismy u naszego pediatry ostatnio to mial 2x2. Po co właściwie mu to USG? czy to moze miec coś wspólnego z tym napieciem mieśniowym? Wogóle tej babki nie zrozumialam. Wizyta byla prywatna, może mówiła tak zeby mówic, bo za kase.? Kurcze nie wiem.
              Witam. U mojej małej też zdiagnozowano napięcie mięśniowe ale dopiero w 8m.Wtedy też sugerowano USG główki no ale mała miała już prawie zarośnięte.Skierowano nas na rehabilitację (w każdym większym mieście powinien być taki ośrodek rehabilitacji)Ja jezdziłam z małą 17 km 2 razy w tyg. przez 8m.Rehabilitacja była darmowa.


              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Teraz mała jest zdrowa i dobrze się rozwija mimo że było troszkę za póżno i obyło się bez USG.


                Skomentuj


                  #9
                  moje kochane dzieciaczki tez miały wzmożone napięcie mięśniowe i lekarz zalecił USG głowki przez ciemienie. Trwa to badanie ok 5 minut i nic maluszka nie boli, lekarz sprawdza czy pod względem neurologicznym mózg dobrze się rozwija. Zostaniesz skierowana na rehabilitacje. Ja jezdziłam do centrum zdrowia dziecka w Międzylesiu, synek miał 3 turnusy a córcia 2. pokazują na nich jak się ćwiczy z dzieckiem w domu. Teraz jeżdzimy 2 razy w roku na kontrole do neurologa sprawdzić czy dzieci rozwijają się prawdłowo do swojego wieku. Głowa do góry - uzbrój się w cierpliwośc i systematycznie ćwicz a efekty będzie szbko widać
                  ŁUKASZ 08.09.2006

                  NATALIA JULIA 30.11.2007



                  Skomentuj


                    #10
                    Witam.Ja również mam skierowanie na usg głowki- zapisałam sie na 3 marca.
                    Neurolog stwierdził,że mała ma kręcz szyi,czyli ,że za bardzo lubi lewą stronę.Poza tym powiedział ze ma chyba obniżone napięcie.
                    Chodzimy na rehabilitacje dwa razy w tygodniu.Jutro czwarta.A mamy narazie 10 spotkań.Na poczatku mała bardzo płakała.Ale w poniedziałek była bardzo dzielna,dzieki czemu rehabilitantka mogła ją dobrze "porozciągać".
                    Mam nadzieję,że jutro bedzie też dzielna
                    Martynka ur.11 listopada 2008
                    Iga ur.3 sierpień 2012



                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Dziewczyny.
                      Czy możecie mi powiedzieć czy na usg główki,lekarz powie czy badanie wyszło w porzadku,czy też są jakieś nieprawidłowości??
                      Czy trzeba z wynikiem iść do neurologa i ten objaśni wyniik??
                      Martynka ur.11 listopada 2008
                      Iga ur.3 sierpień 2012



                      Skomentuj


                        #12
                        kitty249 na rehabilitację będziesz potrzebowała skierowanie.
                        Mi wypisał neurolog,więc skoro zleci ci cwiczenia to i Tobie wypisze.
                        Last edited by marzenia_n; 24-02-2009, 22:27.
                        Martynka ur.11 listopada 2008
                        Iga ur.3 sierpień 2012



                        Skomentuj


                          #13
                          Napisane przez marzenia_n Pokaż wiadomość
                          Dziewczyny.
                          Czy możecie mi powiedzieć czy na usg główki,lekarz powie czy badanie wyszło w porzadku,czy też są jakieś nieprawidłowości??
                          Czy trzeba z wynikiem iść do neurologa i ten objaśni wyniik??
                          Ja mam jutro to ush główki to ci napisze. Sama mama nadzieje, ze mi te lekarz powie o co chodzi, ale z drugiej str mysle sobie, ze ona robi tylko usg wiec moze sie nie znac;/
                          Bartuś 26.06.08
                          Już potrafię raczkować i mam 8 ząbków

                          Skomentuj


                            #14
                            Napisane przez marzenia_n Pokaż wiadomość
                            Witam.Ja również mam skierowanie na usg głowki- zapisałam sie na 3 marca.
                            Neurolog stwierdził,że mała ma kręcz szyi,czyli ,że za bardzo lubi lewą stronę.Poza tym powiedział ze ma chyba obniżone napięcie.
                            Chodzimy na rehabilitacje dwa razy w tygodniu.Jutro czwarta.A mamy narazie 10 spotkań.Na poczatku mała bardzo płakała.Ale w poniedziałek była bardzo dzielna,dzieki czemu rehabilitantka mogła ją dobrze "porozciągać".
                            Mam nadzieję,że jutro bedzie też dzielna
                            Cieszę się że twoja mała polubiła ćwiczenia, z moją też tak było na końcu to nawet niechcieła się rozstawać z rehabilitantką tylko dalej chciała się bawić


                            Skomentuj


                              #15
                              anna31 czy ty rehabilitowałaś małą panstwowo czy prywatnie?
                              Bo dziś rehabilitantka powiedziała,ze nastepna wizyta 16 marca
                              Strasznie daleko a do tego czasu to małej znów utrwalą sie złe nawyki a ja sama z nia tak w domu nie pocwicze.
                              Nie powiedziała wprost ale dokladnie zabrzmiało to tak zeby do niej prywatnie przyjechac.
                              Bo ona przyjmuje i oczywiscie mozna i ze czesto.
                              Ach....normalnie brak słow
                              Orientujesz sie moze ile taka rehabilitacja prywat. może kosztować??
                              Martynka ur.11 listopada 2008
                              Iga ur.3 sierpień 2012



                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X