Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

pampersy szkodzą?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #46
    dodam cos od siebie a gdzies juz to pisalam chyba ,ze tym lepszy pampers im mniej przypomina plastik i to chyba prawda jest ,bo kedys kupilam takie tanioszkowate bardzo a pozniej mocno pozalowalam.hmm ,co do tetry to moze i ekologicznie ale czy proszki sa ekologicznena pewno nie i do tego zuzycie pradu ech ,mam wiecej czasu dla Dania odkad wynaleziono pampki i wcale tego nie zaluje.

    Skomentuj

    •    
         

      #47
      Obie moje córcie to dzieci pampersowe i uważam , ze to ok. Ja miast prać, włeszać i prasować pieluchy miałam czas na zabawę z moimi maluchami ... Pampersy uważam za jeden z genialnych wynalazków, z których powinna korzystać każda mama szanujaca swój czas!

      Skomentuj


        #48
        Moj maly tez tez w pamperach nie wyobrazam sobie zeby bylo inaczej.Nie wiem czy szkodza zdania sa podzielone ale tetra ma duzo minusow.Wyprobowalam rozne ale happy mlodemu najbardziej odpowiadaja








        Skomentuj


          #49
          Napisane przez misio100 Pokaż wiadomość
          moja teściowa namawia mnie do używania pieluszek tetrowych. Mąż się z nią zgadza, tłumacząc, że to dla zdrowia dziecka. Czy to prawda, że pampersy mogą mieć szkodliwy wpływ na zdrowie mojego dziecka?
          moi synowie wychowali się "na tetrze" ale tylko dlatego że pieluchy jednorazowe dopiero pokazywały się na polskim rynku i były niesamowicie drogie ( lata 1988-1992) teraz urodziłam córcię i bardzo chwalę tego co wymyślił jednorazowe pieluchy,mam porównanie ile trzeba włożyć dodatkowej pracy (pranie ,gotowanie i prasowanie )przy tetrowych a czas ten wolałam poświęcić córeczce ,a co do zdrowia to pielucha tetrowa gdy jest mokra znacznie częściej powoduje odparzenia pupy niż "pampers" mój młodszy syn miał tak delikatną skórę że gdy tylko nasiusiał musiałam zaraz zmieniać pieluszkę bo pupa od razu robiła się czerwona ( dziennie to ze czterdzieści było jak nic i to wszystko wypierz ,wygotuj uprasuj a tetra z której dziś robią pieluchy to totalna masakra taka cienka dosłownie firanka i jak taka pielucha ma trzymać siku wg Twojej tesciowej i męża ,będziesz musiała zmieniać nie tylko pieluchę ale i ubranko a nie wiem czy nie przecieknie i na podłogę ;wiem co mówię bo kompletując wyprawkę dla córci kupiłam 10 tetrowych ale zeszłam całe miasto i wszędzie cieniutkie niezaleznie od ceny za sztukę ,te moje już prawie się rozdzierają a uzywałam tylko do wycierania ulanego mleczka i do okrywania ramienia gdy brałam małą na ręce więc myslę że gdyby były poddane działaniom siusiu i kupek to dawno by się rozpadły


          Skomentuj


            #50
            Ja też uważam pampersy za najlepszy wynalazek.Pamiętam przy synku (11 lat temu) używałam tetry i prałam,gotowałam prasowałam zamiast ten cenny czas poświęcić synkowi bo posłuchałam teściowej.Teraz córce zakładałam tylko pampersy i byłam z tego bardzo zadowolona.Jeszcze jedno jeżeli używamy pieluch tetrowych to musimy zakładać tez ceratki a one wiadomo po połączeniu z mokrą pieluchą działają jak kompres i odparzenie gotowe.Nieprawdą jest też stwierdzenie że opóźnia naukę korzystania z toalety bo w pewnym momencie możemy ich nie zakładać, tak było z moją córeczką,poprostu przestałam jej zakładać pampersy i nauczyła się wołać siku bardzo szybko.


            Skomentuj


              #51
              każdy tutaj porównuję pampersy z tetrą ale czemu??? skoro istnieją pieluchy wyglądem przypominające pampka których nie trzeba gotować i prasować. są naprawdę wygodniejsze o 1000 razy niż tetra. ja ich używam ponad rok i nie zamieniłabym ich na żadne jednorazówki. ostatnio kupiłam kilka pampersów na wyjazd i byłam przeażona ich chłonnością. dosłownie 2 h i pupka mokra fuj nigdy więcej. a kieszonkach moje dziecko i 7-8 h chodzi i suchy tyłas. a i od roku kasy nie wydaję na pieluchy. a prąd i proszek to znikome wydatki bo pralkę mam z grupy AA+ a piorę w orzechach http://sklep.ekodzieciak.pl/orzechy-piorace-p-183.html
              a i wieszanie pieluch i ich składanie to jakieś 15 min w tygodniu. a po pampersy trzeba do marketu pojechać i latać do śmietnika i syf wynosić. ktos może powiedzieć że papmki kupuję przy okazji innych zakupów i smieci wynosić też trzeba, a ja napisze że piorę pieluchy z innymi ciuszkami a wiec też mam czas na zabawę z dzieckiem. a napewno zdrowsza jest bawełna oraniczna niż środki żelujące i inne świństwa w jednorazówkach


              JULA

              MAJA

              OLGA

              Skomentuj


                #52
                A ja sobie pampersy chwale i z czystej wygody bym na inne nie zamienila. Pomijajac tetre, ktorej nienawidze prasowac, i ktora wcale taniej nie wychodzi (proszek, prad x2 bo jeszcze za zelazko, woda) to sa jeszcze te pampki wielorazowe, ktore na dluzsza mete wychodza taniej, ale z tym tez troche zachodu jest. U mnie pampersy sie sprawdzaja, sa bardzo chlonne Fabian nie ma zadnych problemow z dupką i nigdy przy sciaganiu pampka gdy tylko siusiu zrobil nie mial jej mokrej.
                Miłość matki do dziecka to jedyna, prawdziwa bezinteresowana miłość...

                Skomentuj

                •    
                     

                  #53
                  Ja też używałam pampersów z czystej wygody I w sumie jak przeliczyłam
                  według tej tabelki którą Majek podała to finansowo wyszłam tak samo
                  jakbym kupowała pieluszki wielorazowe. Bo w tej tabeli jest podane, że
                  koszt pieluch dla 2,5 rocznego dziecka to wydatek rzędu 4000 zł - przy zużywaniu
                  6 pieluch jednorazowych dziennie, co dla mnie jest trochę
                  zawyżone, bo po roku moja Julka i tak tyle pieluch nie zużywała. A jak miała
                  pół roczku i było ciepło to leżała w samym bodziaku na pieluszce flanelowej
                  i wietrzyła pupkę No ale niech im będzie ze to wydatek 4000 zł dla 2,5
                  rocznego dziecka i skoro moja Julka używała ich niecałe 1,5 roku to
                  wydałam aż raptem około 2400 zł. A skoro koszt takich wielorazówek to coś koło
                  2000 to ja dziękuję i postoję
                  Nie zaprzeczam, że wielorazówki są lepsze dla pupki dziecka i bardziej eko ale jest jeszcze jeden
                  problem jak to wielu przypadkach produktów eko: ich cena. Bo niestety
                  ale tu na początku tzreba wywalić sporo kaski. Potem ma się to już z głowy
                  ale jednak sporo osób nie stać żeby tak od razu tyle wydać i dla nich
                  rozsądniejszym wyjściem jest kupowanie "na raty" pieluszek jednorazowych.

                  Natomiast twierdzenie, że dziecko które nosi pampki dłużej w nie siusia
                  jest dla mnie śmieszne. Bo żeby dziecko oduczyć od sikania w pieluchę
                  jakąkolwiek to trzeba ją ściągnąć Bo póki dziecko nie zajarzy, że
                  sika sobie na majteczki, spodnie czy nawet buciki to ciężko będzie
                  je oduczyć. A przecież pieluszki wielorazowe też są chłonne i pod
                  tym względem nie odbiegają jakością od pampków.
                  Last edited by Nusiakova; 11-08-2009, 10:50.


                  Skomentuj


                    #54
                    diabelecke wbrew pozorom całe nic jest przy nich roboty, a tetra to przeżytek, ale mimo to ja swojej czasem wkładam szczególnie teraz jak sikamy do nocnika to jej pod majty zakładam bo mi wszystko by zasikała a leje dużo


                    JULA

                    MAJA

                    OLGA

                    Skomentuj


                      #55
                      Niusiakowa ja nie kupowałam całego zaproponowanego zestawu tylko 12 szuk 9 za 65 i 3 plus otulacz za 130 razem wiec mnie to wyniosło ok 750 zł a więc nie tak dużo.
                      Ja zamiast prezentów z okazji urodzenia poprosiłam o kaskę z przeznaczeniem na pieluchy i właściwie sama za nie nie płaciłam


                      JULA

                      MAJA

                      OLGA

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #56
                        Natomiast jeśli można wydać na początku więcej kasy i ktoś nie jest leniem
                        tak jak ja :P to ja jestem jak najbardziej za wielorazówkami


                        Skomentuj


                          #57
                          Ja też sie na początku zastanawiałam o boże ale to prać suszyć trzeba ale uwiez mi to nie zajmje du zo czasu a ja też jestem leniem ale zdecydowalam sie na te pieluchy też innych powodów - jednym z nich był gronkowoec na majkowych pośladkach który pod wpływem pampków nie chciał sie goić a w naturalnych materałach pozbylismy się go. dlatego kupiłam nie tak dużo tych pieluch a potem stwierdziłam że są o niebo lepsze od jednorazówek. ostatnio kumpeli kupiłam zestaw 3 pieluch i się zaraziła. mówi że woli prać niż latać po sklepach i dumać które będą dobre dla jej dziecka.
                          ja polecam z czystym sumieniem, ale różnicę można poczuć dopiero jak się je wypróbuje jak dla mnie jest ogromna najlepszy pampers nie chłonie jak wielorazówka, kropka


                          JULA

                          MAJA

                          OLGA

                          Skomentuj


                            #58
                            Napisane przez majajula Pokaż wiadomość
                            Ja też sie na początku zastanawiałam o boże ale to prać suszyć trzeba ale uwiez mi to nie zajmje du zo czasu a ja też jestem leniem ale zdecydowalam sie na te pieluchy też innych powodów - jednym z nich był gronkowoec na majkowych pośladkach który pod wpływem pampków nie chciał sie goić a w naturalnych materałach pozbylismy się go. dlatego kupiłam nie tak dużo tych pieluch a potem stwierdziłam że są o niebo lepsze od jednorazówek. ostatnio kumpeli kupiłam zestaw 3 pieluch i się zaraziła. mówi że woli prać niż latać po sklepach i dumać które będą dobre dla jej dziecka.
                            ja polecam z czystym sumieniem, ale różnicę można poczuć dopiero jak się je wypróbuje jak dla mnie jest ogromna najlepszy pampers nie chłonie jak wielorazówka, kropka
                            jejku mamajula!mi nie za bardzo jest na reke kupowanie jednorazowo za tyle kasy,poza tym wiele jezdze z malym i co mam gromadzic te pieluchy no i musialabym zainwestowac od razu w pralke eeeee tam ,to nie dla mnie.No mam nadzieje ze Danio niedlugo porzuci pampersy i bede miala z glowy.Jak narazie przeszkadza mu kupka i sciaga wtedy sobie sam pampersa.hmmm,wyglada mi to na poczatek pozegnania z pampersami.

                            Skomentuj


                              #59
                              Witam
                              Wybór miedzy pampersami a pieluchami tetrowymi to tylko indywidualna sprawa.Ja przy pierwszym dziecku uzywałam najpierw przez prawie trzy miesiace tylko pieluszek tetrowych i powiem ze wcale nie byłam z tego zadowolona moj mały miał uczulenie na własny mocz wiec najlepsza radą było przejscie na pampersy i problem od razu znikl.Póżniej gdy urodziłam córke od razu zaczelam uzywac pampersow i powiem ze mialam wszystkie rodzaje jakie tylko wtedy byly na rynku i pozostalam przy firmie pampers.Teraz mam trzecie dziecko mała ma aktualnie 6 miesiecy i uzywam pieluch jednorazowych od poczatku.Co do szerokiego pieluchowania to powiem ze sam lekarz ortopeda powiedzial ze nie ma potrzeby pieluchowania tetrowymi pieluchami bo pampers spelnia te role.Moje dzieci nie mialy problemow z bioderkami.....

                              Skomentuj


                                #60
                                Napisane przez majajula Pokaż wiadomość
                                a ja używam pampersów do prania, nie trzeba ich gotować ani prasować więc piore je z ubrankami córci. sazdrowsze bo nie zawieraja tych ochydnych srodków które siku zamieniaja w żel. są z naturalnych włókien i o to chodzi, zadbajmy troche o nasze środowisko, tak dla naszych dzieci
                                podaje stronkę jakby ktoś chciał zobaczyc jak te pieluszki wyglądają www.ekodzieciak.pl
                                my tez uzywamy tego rodzaju pieluch...wlasnie ze wzgledu na toksycznosc tradycyjnych pampersow ktora to trzymana jest w kuluarach zeby przypadkiem prawda nie ujrzala zbyt szerokiego swiatla dziennego....niestety koncerny pieluchowe musza dbac o to zeby ta przykra toksyczna prawda zachowana byla w jak najwezszym gronie i robia pranie mozgu rodzicom zachwalajac wygode i praktycznosc swoich wyrobow. Uzywanie hybrydowych nowoczesnych wielorazowek nie ma kompletnie nic wspolnego ze starodawna tetra...
                                http://www.fuzzibunz.com/new_images2/osd.jpg
                                http://www.bumgenius.com/images/prod...ne-diagram.gif
                                nie wspominajac juz ekologicznej kwestii....o wiele bardziej wygodne jest splukanie kupki do muszli (ktora nota bene tam wlasnie nalezy) i wrzucenie pieluszek do pralki niz zawijanie kupska w plastik i latanie z nim do kosza na smieci.

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X