Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

mleko modyfikowane

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    mleko modyfikowane

    Do którego roku życia dziecko powinno pić lub przestac pić mleko modyfikowane? Skoro lubi, a normalne z butelki nie jest zbyt zdrowe, jednak modyfikowane też niespecjalnie polecane dla 4 latka.
  •    
       

    #2
    Odp: mleko modyfikowane

    Może pic dotąd, aż mu się nie znudzi. Nie ma tu jakichś sztywnych zaleceń lekarskich.

    Skomentuj


      #3
      Odp: mleko modyfikowane

      4 latek to przesada wg mnie, ono mu nic nie daje, powinno jeść już normalne produkty.

      Skomentuj


        #4
        Odp: mleko modyfikowane

        Ciągle pić mleko, chyba nie myślisz że samo z niego wyrośnie, 4 letni szkrab oczywiście że może pić mleko modyfikowane, ale nie tylko mleko w dużych ilościach.

        Skomentuj


          #5
          Odp: mleko modyfikowane

          Ja wolałabym to zastąpić innymi produktami, bo inaczej to taki w sumie zapychacz, zamiast bardziej dla niego wartościowych produktów.

          Skomentuj


            #6
            Odp: mleko modyfikowane

            Witam serdecznie!
            Skład mleka modyfikowanego jest dostosowany do wieku dziecka dla którego zostało przeznaczone. Oznacza to, że mleka modyfikowane z numerem 3, czyli przeznaczone dla dzieci powyżej pierwszego roku życia ,może już nie spełniać zapotrzebowania czterolatka. Są one jedynie alternatywą dla mleka krowiego. Jak wiadomo nie jest ono polecane dla dzieci w pierwszych miesiącach życia. Jest ciężkostrawne dla małych brzuszków. Natomiast czterolatek może spokojnie spożywać krowie mleko.
            W tym wieku dieta jest już tak zróżnicowana, że mleko jest jedynie dodatkiem. Dlatego też uważam, że stosowanie mleka modyfikowanego nie będzie szkodziło dziecku.
            Dyplomowany Dietetyk
            Yánsè Poradnia dietetyczna

            Zapraszam na nasze strony!
            www.yanse.waw.pl
            Facebook

            Skomentuj


              #7
              Odp: mleko modyfikowane

              zrezygnowaliśmy z melka modyfikowanego na rzecz butelkowego z racj tego ze mała pija jego znacznie mniejsza ilosć niż krowiego, stad taka decyzja, gdyby było jednak inaczej nadal podawałabym jej to mleko, chociażby z racji witamin zawartych w tym mleku.

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: mleko modyfikowane

                Jeśli dziecko tylko na na to ochotę to podawała bym mu mleko modyfikowane na pewno do 2 lat. Mieszanki te są przystosowane do poszczególnego wieku dziecka i zawierają odpowiednie ilości witamin i składników mineralnych.

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: mleko modyfikowane

                  ja czytałam ze powinno się karmić do ukończenia 3 lat, jednak w wiekszości to karmią chyba do 2 lat, bo jak pewna pani usłyszała że moja niespełna 3 latka jest na mleku m. to się mocno zdziwiła

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: mleko modyfikowane

                    Mleko zwykłe jest zawsze zdrowsze od modyfikowanego, i zawsze najlepiej jak najwcześniej je dawać dziecku.

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: mleko modyfikowane

                      Mój synek mleko modyfikowane przestał pić ok 2 latek Po prostu już nie chciał pić wypijał coraz mniej aż w końcu przestałam podawać

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: mleko modyfikowane

                        Ja na razie też podaję jeszcze mleko modyfikowane i synek bardzo je jeszcze lubi, mam zamiar podawać mu je jak najdłużej jeśli będzie je chciał pić

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: mleko modyfikowane

                          U nas dzień bez mleka modyfikowanego to dla synka dzień stracony. Prowadzi mnie za rękę, zeby mu je robić. Ja się z tego cieszę, bo taki maluszek musi jeszcze pić mleko.

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: mleko modyfikowane

                            A czy to mleko pije ci z butelki czy z kubeczka? Mój synek niestety cały czas ciągnie butlę i nawet nie chce mleka z kubeczka pić

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: mleko modyfikowane

                              Moja córka piła do 4 latek, później przestawiła się na krowie i pije je do dziś

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X