Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

mrożenie warzyw

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #31
    Odp: mrożenie warzyw

    My wpadliśmy niedawno na pomysł żeby córce przygotowywać zupki krem w domu i pasteryzować. Najpierw zrobiliśmy je do słoiczków po gotowych zupkach. Na 30 słoiczków 12 nam się zapasteryzowało, ale z tych 12 i tak 6 wyrzuciliśmy bo się rozszczelniły w międzyczasie i zepsuły. Okazało się, że te słoiczki to jednorazówki, więc nastepnym razem wlaliśmy zupki do słoików po keczupach, koncentratach, dżemach itp. Wiekszość nam się zapasteryzowała, ale w ciągu tygodnia większość zaczęła "kipieć". W ten sposób ocalało 6 z 26 porcji... Nie wiem na czym polega problem, ale więcej już nie będziemy tego robić, bo to nie ma sensu. Teraz właśnie chcemy mrozić sobie porcje warzyw gotowe do przygotowania zupki na dwa dni. Mamy już zamrożone trzy rodzaje dyni i cukinie na zimę, bo dynie i cukinie córka uwielbia.

    Skomentuj

    •    
         

      #32
      Odp: mrożenie warzyw

      Każde warzywo mrożę oddzielnie, jakos wole później połączyć składniki i ugotować dla dziecka. Mrożę głównie marchewke, pora, selera, brokuł, kalafior. Staram się mieć warzywa z domowego ogródka.

      Skomentuj


        #33
        Odp: mrożenie warzyw

        Ja mroziłam łącznie tak jak piszesz, niektóre warzywa wymagają blanszowania, jak np.kalafior, czy brokuł. Możesz też pasteryzować, wszystko jedno, tak aby Tobie było wygodniej. ja mam dwie zamrażarki to wolałam zamrażać.

        Skomentuj


          #34
          Odp: mrożenie warzyw

          Mrożenie warzyw jest dobra opcja na zimę właśnie. Mam wtedy zapas najlepszych warzyw z domowego ogródka i dodaję je do zupy na bieżąco. Mrożone warzywka wkładam oddzielnie dla mnie jest to najlepsze rozwiązanie - jednak każdy może mieć swoje i to nie podlega dyskusji

          Skomentuj


            #35
            Odp: mrożenie warzyw

            Mrożenie to bardzo zdrowy sposób na przechowywanie warzyw. Bardzo polecam mrożenie dużej ilość owoców i warzywa, a potem wykorzystywanie ich przez cały rok.

            Skomentuj


              #36
              Odp: mrożenie warzyw

              Ja mrożę i owoce i warzywa. Dosyć sporo mam tego w zamrażarce. Lubię robić takie zapasy i mrozić świeże warzywa z ogródka niz potem kupować pryskane warzywa zimą. Oczywiście czasem jestem zmuszona kupić,bo nie wszystko uda mi sie zamrozić. Ale bardziej skłaniam się ku mrożeniu niż wekowaniu słoiczków. Mrożenie jest bezpieczniejsze pod tym względem.

              Skomentuj


                #37
                Odp: mrożenie warzyw

                Opłaca się mrozić, zachowują świeżość.

                Skomentuj

                •    
                     

                  #38
                  Odp: mrożenie warzyw

                  Ja mam zawsze pełną zamrażarkę

                  Skomentuj


                    #39
                    Odp: mrożenie warzyw

                    Ja też mrożę, częściej co prawda warzywa, niewiele owoców...Ale nie wyobrażam sobie zimy z pustą zamrażalką :P

                    Skomentuj


                      #40
                      Odp: mrożenie warzyw

                      Mrozimy warzywa i po dodaniu do zupy mamy smaczną zupę bez niepotrzebnej chemii.
                      Do mrożenia zazwyczaj używamy specjalnych woreczków do mrożonek, choć czasem np. zmiksowane warzywa wkładamy do pojemników.

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #41
                        Odp: mrożenie warzyw

                        Pewnie, że można mrozić sobie mieszanki warzywne. Ja jednak wolę mieć wszystko osobno i potem zimą brać z pojemnika po trochu tego co potrzebuję. Teraz, jak co roku, zamroziłam dynie, pokrojoną w kosteczki. Potem na zupkę dla niemowlaka wystarczy wyciągnąć kilka kostek.

                        Skomentuj


                          #42
                          Odp: mrożenie warzyw

                          Według mnie mrożenie warzyw jest totalnie bez sensu, nie lepiej zdrowo się odżywiać ?
                          http://podolodzy.pl/szukaj/podolog-krakow/

                          Skomentuj


                            #43
                            Odp: mrożenie warzyw

                            ja też nie mrożę, wolę świeże.

                            Skomentuj


                              #44
                              Odp: mrożenie warzyw

                              Przecież mrożone warzywa są nadal zdrowe. Fakt, lepiej używać świeżych ale jak nie ma na to czasu to można śmiało skorzystać z mrożonych

                              Skomentuj


                                #45
                                Odp: mrożenie warzyw

                                Ja co roku mrożę, w zamrażarce mam mnóstwo fasolki szparagowej, zamroziłam też szpinak i dynię. Czasem kupuję też gotowe mrożonki, jak nie mam dużo czasu na przygotowanie obiadu. Moim zdaniem mrożonki to bardzo dobra opcja i właśnie takie warzywa zachowują wartości odżywcze i można je spokojnie jeść

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X