Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Pytanie o produkty dla dziecka przed ukończeniem pierwszego roku życia

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Pytanie o produkty dla dziecka przed ukończeniem pierwszego roku życia

    Witam,

    mam kilka pytań dotyczące żywienia dzieci. Córka aktualnie ma 8,5 miesiąca. Uwielbia jogurty ale nie chcę dawać jej na drugie śniadanie non stop jogurtów. Dokładnie lubi jeden naturalny, do którego dodaję trochę owoców ze słoiczka (nie trawi naturalnych owoców tj. na razie je tylko banana i mango). Ale chciałabym dać jej od czasu do czasu także inny nabiał. Porównałam serki homogenizowane naturalne z jogurtami i serkiem naturalnym Bieluch. Różnią się znacznie ilością tłuszczy i białka. Czym kierować się przy doborze takich produktów aby nie zaszkodzić?

    Druga kwestia to produkty słodzące. Z uwagi na predyspozycje genetyczne staram się nie zaprzyjaźniać mojej córki z cukrem białym czy brązowym. Czasami dodaję do homogenizowanego serka syrop daktylowy czy syrop klonowy. Podpowiedziała mi to jedna z mam ale mam dylemat czy te produkty nie są też cukrem prostym? Jakie inne zdrowe "słodziki" można używać w diecie malutkich dzieci?

    Moje dziecko na początku było karmione słoiczkami. Od jakiegoś czasu gotuję sama. Moje dania mają więcej "grudek" niż te słoiczkowe ale staram się odmierzać gramowo takie same porcje. Niestety nie zjada tego aż tak dużo jak tych ze słoiczków. Czy prawdą jest, że im mniej rozdrobnione dania tym mniej zjada ich dziecko? Czy powinnam się martwić, że zjada moich dań mniej? Czy to normalne? W doborze produktów staram się kierować tym co jest w słoiczkach. Poza tym od czasu do czasu daję jej po obiadku jako "deser" talerz z warzywami ugotowanymi na parze, które uwielbia. O dziwo je też te, których w daniach obiadowych nie chce jeść.

    Niestety tak jak udało mi się przekonać ją do warzyw, nie udaje się przy owocach. Jedyny owoc jaki zjada z chęcią to banany. Innymi pluje. Z uwagi na brak sezonu na razie jest za wcześnie aby dawać jej do ręki owoce ale chcę zastosować tę samą metodę co przy warzywach - do ręki. Ale czy to do tego czasu muszę bazować na słoiczkach i bananie. Jak często mogę z czystym sumieniem dawać jej tego banana? Staram się dobierać w słoiczkach deserki bez banana i z jak największą ilością owoców.

    Będę wdzięczna za odpowiedzi na ten mój słowotok
  •    
       

    #2
    Odp: Pytanie o produkty dla dziecka przed ukończeniem pierwszego roku życia

    Ja CI mogę na jedno pytanie odpowiedzieć Odnośnie cukru, najzdrowszy jest cukier brzozowy czyli ksylitol, jest mega drogi, ale i mega zdrowy. A powiedz mi po co chcesz tak szybko wprowadzać cukier? Moja mała ma 11 m-cy i w życiu cukru w buzi nie miała i nie cierpi z tego powodu

    Skomentuj


      #3
      Odp: Pytanie o produkty dla dziecka przed ukończeniem pierwszego roku życia

      Bardzo dużo produktów dla dzieci zawiera cukier (niestety) i nie uniknę ich w 100%. Ale ograniczam do minimum. Jak to wczoraj stwierdził pediatra raz na tydzień dziecku nie zaszkodzi jak np. zrobię jej domowe Danio. Grunt aby nie dawać za często. Jak ze wszystkim trzeba zachować umiar i rozsądek. Na razie walczę z serem białym tj. aby polubiła z warzywami bo nie wszystko musi być w końcu na słodko i z owocami

      Skomentuj


        #4
        Odp: Pytanie o produkty dla dziecka przed ukończeniem pierwszego roku życia

        Szczerze? Ja bym się tak cukrem nie martwiła. Gorszy jest syrop glukozowo-fruktozowy i niektóre ulepszacze. Niestety znajdują się praktycznie w każdym serku i jogurciku dla dzieci. Kiedyś z ciekawości sprawdzałam składy i okazało się, że bezpieczniejsze są zwykłe jpgurty i serki niż te dla dzieci.

        Skomentuj


          #5
          Odp: Pytanie o produkty dla dziecka przed ukończeniem pierwszego roku życia

          ja dawałabym banany dziecku skoro je lubi, przyjdzie czas że będzie chciało jeść inne owoce, dostarczasz wielu witamin dzięki temu że je dużo różnych warzyw więc uważam że nie ma się czym przejmować, cukru nie dodawałabym do posiłków

          Skomentuj


            #6
            Odp: Pytanie o produkty dla dziecka przed ukończeniem pierwszego roku życia

            Podobno przed pierwszym rokiem najlepiej w ogóle nie wprowadzać ani cukru ani soli, a nawet miodu też nie bo jest silnym alergenem. Ale wiadomo, że wszystkiego z diety nie wykluczymy. Trzeba tylko zachować umiar.
            Dekalog żywienia dzieci w wieku 1-3 lata1:

            Należy codziennie spożywać pieczywo i przetwory zbożowe pochodzące z pełnego przemiału zbóż.
            Należy spożywać codziennie produkty nabiałowe, takie jak mleko (w tym mleko modyfikowane przeznaczone dla dzieci w wieku poniemowlęcym), maślankę, kefir lub jogurt; dla dzieci powyżej 24 miesiąca życia ze zmniejszoną zawartością tłuszczu.
            Należy codziennie jeść warzywa (w tym warzywa strączkowe) i owoce.
            Chude mięso czerwone, w tym wędliny, powinny być spożywane nie częściej niż dwa – trzy razy w tygodniu, a jajka kurze w dni, w których nie jest spożywane mięso.
            Mięso drobiowe powinno być spożywane dwa – trzy razy w tygodniu, zawsze bez skóry.
            Wskazane jest spożywanie ryb, jeden - dwa razy w tygodniu.
            Posiłki powinny być przygotowywane z udziałem tłuszczy roślinnych (najlepiej oliwa z oliwek lub olej rzepakowy) z ograniczeniem tłuszczu zwierzęcego.
            Należy ograniczyć dodatek soli do potraw i produktów spożywczych.
            Należy ograniczyć spożywanie słodkich napojów i pić czystą wodę.
            Dziecko powinno codziennie ćwiczyć fizycznie, bawiąc się lub grając przez kilkadziesiąt minut, najlepiej na świeżym powietrzu.
            źródło: http://szczepimy.com.pl/akademia-zdr...rowe-zywienie/

            Skomentuj


              #7
              Odp: Pytanie o produkty dla dziecka przed ukończeniem pierwszego roku życia

              Napisane przez karomama-25 Pokaż wiadomość
              Podobno przed pierwszym rokiem najlepiej w ogóle nie wprowadzać ani cukru ani soli, a nawet miodu też nie bo jest silnym alergenem. Ale wiadomo, że wszystkiego z diety nie wykluczymy. Trzeba tylko zachować umiar.
              Dekalog żywienia dzieci w wieku 1-3 lata1:

              Należy codziennie spożywać pieczywo i przetwory zbożowe pochodzące z pełnego przemiału zbóż.
              Należy spożywać codziennie produkty nabiałowe, takie jak mleko (w tym mleko modyfikowane przeznaczone dla dzieci w wieku poniemowlęcym), maślankę, kefir lub jogurt; dla dzieci powyżej 24 miesiąca życia ze zmniejszoną zawartością tłuszczu.
              Należy codziennie jeść warzywa (w tym warzywa strączkowe) i owoce.
              Chude mięso czerwone, w tym wędliny, powinny być spożywane nie częściej niż dwa – trzy razy w tygodniu, a jajka kurze w dni, w których nie jest spożywane mięso.
              Mięso drobiowe powinno być spożywane dwa – trzy razy w tygodniu, zawsze bez skóry.
              Wskazane jest spożywanie ryb, jeden - dwa razy w tygodniu.
              Posiłki powinny być przygotowywane z udziałem tłuszczy roślinnych (najlepiej oliwa z oliwek lub olej rzepakowy) z ograniczeniem tłuszczu zwierzęcego.
              Należy ograniczyć dodatek soli do potraw i produktów spożywczych.
              Należy ograniczyć spożywanie słodkich napojów i pić czystą wodę.
              Dziecko powinno codziennie ćwiczyć fizycznie, bawiąc się lub grając przez kilkadziesiąt minut, najlepiej na świeżym powietrzu.
              źródło: http://szczepimy.com.pl/akademia-zdr...rowe-zywienie/
              Karomama, przydatne wskazówki Moje dzieci nie mają problemu ze zjadaniem prawie wszystkiego co Im podam. Co jednak robić w przypadku niejadków? Moja znajoma ma syna, który nie je niczego poza płatkami i kanapkami z miodem a ma już 12 lat :/


              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Pytanie o produkty dla dziecka przed ukończeniem pierwszego roku życia

                Kupując produkty dla dziecka zwrócić należy uwagę na szkodliwe substancje typu E i konserwanty zawarte w pożywieniu.Popularne serki dla dzieci zawierają nic innego jak cukier, wapń i sztuczne składniki. Zawierają też aromaty i barwniki, które mają za zadanie poprawić smak i wygląd jogurtu. Serek lub jogurcik zagęszczany jest przeważnie skrobią ziemniaczaną, skrobią modyfikowaną, żelatyna wieprzowa, pektyną.
                Zwrócić należy też uwagę na mięso drobiowe z jakiego jest źródła. Mięso drobiowe zawiera antybiotyki, sterydy i hormony.

                Skomentuj

                       
                Working...
                X