Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Co podawałyscie dzieciom od 4miesiąca?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Co podawałyscie dzieciom od 4miesiąca?

    Co podawałyście dziewczyny dzieciom swoim tym najmniejszym od 4 miesiąca życia? Bo z tego co pamiętam to tylko jakieś są deserki deserki dla niemowlaczków.
    Sałatka ryżowa- Najlepsza z owocami .
  •    
       

    #2
    Odp: Co podawałyscie dzieciom od 4miesiąca?

    witam,

    jabłuszko i marchewka, ale proponuje zacząć od marchewki, bo jak zaczniesz od jabłka, które jest słodsze, do niekoniecznie później będzie jadło marchew.

    Skomentuj


      #3
      Odp: Co podawałyscie dzieciom od 4miesiąca?

      Ja też zaczęłam od marchewki. Korzystałam też z gotowych słoiczków. W sklepach jest duży wybór w deserkach i obiadkach. Na początku próbowała niechętnie ale nie ma co się zrażać.



      Skomentuj


        #4
        Odp: Co podawałyscie dzieciom od 4miesiąca?

        Też tradycyjnie zaczęłam od marchewki, a dopiero później wprowadzałam jabłuszko. Nie kupowałam gotowych, tylko w domu tarłam.

        Skomentuj


          #5
          Odp: Co podawałyscie dzieciom od 4miesiąca?

          Ja dietę zaczęłam rozszerzać z tego co pamiętam jakoś koło szóstego miesiąca życia synka. W czwartym miesiącu to tylko mleko.

          Skomentuj


            #6
            Odp: Co podawałyscie dzieciom od 4miesiąca?

            Ja karmiłam butlą wiec zaczęłam rozszerzać dietę od 4 miesiaca. Na początek w ruch poszły warzywa. Były to gotowe słoiczki, jednoskładnikowe. Potem dołączyłam owoce... jabłko, banan.

            Skomentuj


              #7
              Odp: Co podawałyscie dzieciom od 4miesiąca?

              Ja po 4 miesiącu podawałam tylko warzywa mniej więcej do 6 miesiąca. Zaczęłam od marchewki, po której córka zaraz robiła się czerwona. Później wszedł ziemniak, cukinia, DYNIA, brokuły i kolejne warzywka. Najpierw pojedyncze smaki, później łączone. Ok 6 miesiąca dałam jej pierwszy raz jabłko, później BANANA, gruszkę i ok 8 włączyłam drobiowe mięsko. Podawałam jej zarówno słoiczki od początku jak i te przygotowywane w domu przeze mnie lub męża.

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Co podawałyscie dzieciom od 4miesiąca?

                Na poczatku podawalam gotowana na parze marchewke pozniej dolaczylam dynie.jak dzieci juz posmakoway to ddodawalam nowe warzywo patrzac czy nie uczula.

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Co podawałyscie dzieciom od 4miesiąca?

                  Ja na samym początku rozszerzania diety korzystałam ze słoiczków. Bo nie opłacało się dla kilku łyżeczek robić coś w domu, zwłaszcza, że nie był to sezon. .

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Co podawałyscie dzieciom od 4miesiąca?

                    Ja wolałam podawać dzieciom obiadki zrobione samemu. Ze słoczków korzystałam na wyjazdach, Zdarzało się czasem że dziecku coś nie smakowało ze słoiczka i trzeba było wyrzucić i jak mialo by tak byc kilka razy w tyg to wolałam robić swoje

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Co podawałyscie dzieciom od 4miesiąca?

                      Napisane przez teresa211186 Pokaż wiadomość
                      Ja wolałam podawać dzieciom obiadki zrobione samemu. Ze słoczków korzystałam na wyjazdach, Zdarzało się czasem że dziecku coś nie smakowało ze słoiczka i trzeba było wyrzucić i jak mialo by tak byc kilka razy w tyg to wolałam robić swoje
                      Gdy dziecko zjada już cały obiadek to jasne, że lepiej gotować. Ale na początku, gdy się testuje pokarmy to uważam, że to bezsensu.

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Co podawałyscie dzieciom od 4miesiąca?

                        Napisane przez wyakin Pokaż wiadomość
                        Gdy dziecko zjada już cały obiadek to jasne, że lepiej gotować. Ale na początku, gdy się testuje pokarmy to uważam, że to bezsensu.
                        No ja wolałam gotować a jak mi zostawało to pasteryzowałam albo mroziłam i miałam na inny dzień. Małe porcje wkładałam do pojemniczków a później rozmrażałam i dodawałam jeszcze jakiś składnik i obiadek gotowy

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Co podawałyscie dzieciom od 4miesiąca?

                          No ja na początku dawałam same pojedyncze warzywa i owoce. przed 2 tygodnie były próby smaków, sama marchewka, samo jabłko, groszek, brokuły, banany itd. Dopiero potem łączone i wtedy gotowałam.

                          Skomentuj

                                 
                          Working...
                          X