Wróć   Forum Mamotoja.pl > Pytania do eksperta > Porady ginekologa
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Porady ginekologa Zadaj pytanie dotyczące ginekologicznych spraw - być może któraś użytkowniczka miała podobny problem. Zapraszamy do dyskusji!

Babyonline.pl to teraz MamoToJa.pl – witamy!
Dołącz do naszych mam forumowiczek! Podziel się na forum Mamo To Ja (dawniej Babyonline) opiniami o produktach. Porozmawiaj o doświadczeniach związanych z wychowywaniem dziecka: pomagamy sobie wzajemnie i rozwiewamy najczęstsze wątpliwości. Weź udział w świetnych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami!

Zasady na forum - pomagajmy sobie wzajemnie
Poznaj zasady, które obowiązują na forum w dyskusjach. Doradzaj i słuchaj porad innych mam, po to jesteśmy tu dla Ciebie!

Wygraj Muzyczny Traktorek Smiki! Konkurs „Brzuszek miesiąca”
Podziel się z nami zdjęciem swojego brzuszka w ciąży i wygraj fantastyczną nagrodę - Muzyczny Traktorek Smiki.

Wygraj 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool. Konkurs „Zimowy Niezbędnik”
Czy wiesz, że małe dzieci nie potrafią regulować temperatury ciała jak dorośli i tracą ciepło 4 razy szybciej? Napisz, w jaki sposób dbasz o komfort i ochronę dziecka zimą. Do wygrania 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool z cudownie miękkiej i ciepłej wełny merino.

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody dla mam i ich dzieci!

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 18-09-2014, 14:10
moniuuucha moniuuucha jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
moniuuucha.polki.pl

Domyślnie Żurawina w ciąży

Witam,
Chciałabym się dowiedzieć , czy w ciąży można zażywać żurawinę w tabletkach. Dokładniej chodzi mi o Żurawinę firmy COLFARM.

Skład tabletek:wyciąg z żurawiny, sorbitol, celuloza mikrokrystaliczna (substancje wypełniające), skrobia kukurydziana, stearynian magnezu (substancja przeciwzbrylająca), karagen, glikol polietylenowy 6000, poliwinylopirolidon, kwasy tłuszczowe, guma arabska (substancje glazurujące).

1 tabletka zawiera:
Wyciąg z owoców żurawiny w przeliczeniu na suszoną żurawinę 7000 mg
Wyciąg z owoców żurawiny 350 mg
Witamina C 40 mg (50% zalecanego dziennego spożycia).

Nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi czy można stosować u kobiet w ciąży.
Dodam , że jestem w 21. tygodniu ciąży.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 29-09-2014, 20:54
erling erling jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
erling.polki.pl

Miasto: Niepołomice
Domyślnie Odp: Żurawina w ciąży

Ja zajadam się suszoną żurawiną i na problematyczne wyniki meczu lekarz przepisał mi Urosept.

A na co chcesz brać te tabletki?
Nieprzeczytane 01-10-2014, 16:51
maja-z1986 maja-z1986 jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
maja-z1986.polki.pl

moniuuucha na to pytanie najpewniej odpowie lekarz prowadzący, ja przyjmowałam Urinal na problemy z drogami moczowymi i nawracające zapalenie pęcherza
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 05-10-2014, 15:23
grawal86 grawal86 jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
grawal86.polki.pl

We wszystkich tych lekach jest zurawina, wiec nie powinno miec znaczenia.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 07-10-2014, 22:56
27otsifem's Avatar
27otsifem 27otsifem jest offline
Moderator

Zobacz mój nowy profil
27otsifem.polki.pl

Miasto: Grajów
Zdjęcia: 81

Owoce żurawiny od lat stosowane są z powodzeniem w profilaktyce zakażeń pęcherza moczowego i nie stanowią zagrożenia dla płodu - ja takie informację uzyskała od mojej pani doktor i w ciąży jak i przed także zmagałam się z zakażeniami pęcherza moczowego
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 08-10-2014, 09:07
anulenka6 anulenka6 jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
anulenka6.polki.pl

Zdjęcia: 116

Mi doktor mówił, że kobiety ciężarne dużo łatwiej przeziębiają pęcherz moczowy (i nie tylko) i polecał żurawinę, bo jest doskonałym środkiem na wszelkie schorzenia pęcherza – w sumie jak popatrzeć to składnik który znajduje się w wszystkich preparatach na te dolegliwości i jest bezpieczny dla kobiety w ciąży. Podobno pożywanie jej przez kobiety ciężarne a nawet karmiące piersią pomaga w zaspokojeniu potrzeb żywieniowych chroni przed niedoborem witamin (i mamę i dziecko). A do tego smaczna i pasuje zarówno do sałatki jak i do kanapki albo po prostu jako przekąskę zamiast czegoś słodkiego
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 17-10-2014, 09:34
01basia10 01basia10 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
01basia10.polki.pl

zurawina jest bardzo bogatym źródłem wit c i nie wyobrażam sobie mojej diety bez niej - jest taka pyszna i zdrowa, ze nie sposób ją pominąć
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 20-10-2014, 16:24
twistcar_pl twistcar_pl jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
twistcar_pl.polki.pl

Zgadza się,żurawina to też źródło witaminy C więc szkoda byłoby sobie jej odmawiać,podobnie jak orzechów które zawierają magnez,więc polecam.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 22-10-2014, 12:54
01basia10 01basia10 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
01basia10.polki.pl

tylko, ze w orzechach jest jeszcze tłuszcz i przez to sa ciężkostrawne, ale i tak na pewno zdrowsze niż fastfood i syntetyki...
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 22-10-2014, 19:42
maja-z1986 maja-z1986 jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
maja-z1986.polki.pl

Cytat:
Napisał 27otsifem Zobacz post
Owoce żurawiny od lat stosowane są z powodzeniem w profilaktyce zakażeń pęcherza moczowego i nie stanowią zagrożenia dla płodu - ja takie informację uzyskała od mojej pani doktor i w ciąży jak i przed także zmagałam się z zakażeniami pęcherza moczowego
Też coś takiego usłyszałam od lekarza, chyba mieli tą samą książkę albo coś w tym jest
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania