Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Łożysko przodujace

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Łożysko przodujace

    Witam serdecznie. Jestem w ciazy 12tc i 4d. Do tej pory bylo wszystko w porzadku, czulam sie bardzo dobrze, nie mialam zadnych z objawow ciazy typu wymioty, zawroty glowy czy omdlenia. Poprzedniej nocy obudzilam sie do toalety a tam krwawienie taka zywa czerwona krwia. Bardzo sie przerazilam. Szybko pojechalam do szpitala. Okazalo sie ze mam lozysko przodujace, lekarz mowil tez o jakims krwiaku 5mm , nie wszystko pamietam bo bylam w strasznym szoku. Wiem ze mam sie oszczedzac, duzo lezec.... Chcialabym jednak zapytac czy w takiej sytuacji jest zagrozenie ze moge stracic mojego maluszka? Co jeszcze moge zrobic by malec mogl rozwijac sie prawidlowo? Bardzo sie boje.... prosze o wiecej informacji na ten temat. Dziekuje...
  •    
       

    #2
    Odp: Łożysko przodujace

    Musisz się oszczędzać. Moja koleżanka miała podobnie, leżała do końca ciąży, ale wszystko poszło ok.

    Skomentuj


      #3
      Odp: Łożysko przodujace

      Napisane przez yashmin Pokaż wiadomość
      Witam serdecznie. Jestem w ciazy 12tc i 4d. Do tej pory bylo wszystko w porzadku, czulam sie bardzo dobrze, nie mialam zadnych z objawow ciazy typu wymioty, zawroty glowy czy omdlenia. Poprzedniej nocy obudzilam sie do toalety a tam krwawienie taka zywa czerwona krwia. Bardzo sie przerazilam. Szybko pojechalam do szpitala. Okazalo sie ze mam lozysko przodujace, lekarz mowil tez o jakims krwiaku 5mm , nie wszystko pamietam bo bylam w strasznym szoku. Wiem ze mam sie oszczedzac, duzo lezec.... Chcialabym jednak zapytac czy w takiej sytuacji jest zagrozenie ze moge stracic mojego maluszka? Co jeszcze moge zrobic by malec mogl rozwijac sie prawidlowo? Bardzo sie boje.... prosze o wiecej informacji na ten temat. Dziekuje...
      będzie dobrze - pozytywne myślenie to podstawa
      moja siostra miała ten problem i stosuj się do tych rad Jeśli masz łożysko przodujące, to:
      unikaj uprawiania aktywnych sportów;
      uważaj na siebie, uraz może spowodować uszkodzenie łożyska;
      zrezygnuj ze współżycia;
      jak najczęściej odpoczywaj
      podpytam ją o szczegóły i napiszę Ci co i jak

      Skomentuj


        #4
        Odp: Łożysko przodujace

        Napisane przez 27otsifem Pokaż wiadomość
        będzie dobrze - pozytywne myślenie to podstawa
        moja siostra miała ten problem i stosuj się do tych rad Jeśli masz łożysko przodujące, to:
        unikaj uprawiania aktywnych sportów;
        uważaj na siebie, uraz może spowodować uszkodzenie łożyska;
        zrezygnuj ze współżycia;
        jak najczęściej odpoczywaj
        podpytam ją o szczegóły i napiszę Ci co i jak
        a i jeszcze odnośnie krwiaka u mnie było to samo na początku i zażywałam duphaston i krwiak szybciutko się wchłonął i było dobrze z Dzieckiem

        Skomentuj


          #5
          Odp: Łożysko przodujace

          Tak, tylko koniecznie nie wolno sie nadwyrężać.

          Skomentuj


            #6
            Odp: Łożysko przodujace

            dzwonilam do siostry i ona oprócz tego co napisałam to dużo przebywać w pozycji poziomej niż pionowej i przede wszystkim myśleć pozytywnie - warto też znaleźć dobrego lekarza, który pomoże ale i da wsparcie psychiczne kobiecie - bo naprawde trzeba się oszczędzać i niekiedy człowieka w takim stanie dopada po prostu dół

            Skomentuj


              #7
              Odp: Łożysko przodujace

              jeszcze tutaj jest artykuł http://babyonline.pl/lozysko-przoduj...,1218,r14.html warto przeczytać

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Łożysko przodujace

                Napisane przez yashmin Pokaż wiadomość
                Witam serdecznie. Jestem w ciazy 12tc i 4d. Do tej pory bylo wszystko w porzadku, czulam sie bardzo dobrze, nie mialam zadnych z objawow ciazy typu wymioty, zawroty glowy czy omdlenia. Poprzedniej nocy obudzilam sie do toalety a tam krwawienie taka zywa czerwona krwia. Bardzo sie przerazilam. Szybko pojechalam do szpitala. Okazalo sie ze mam lozysko przodujace, lekarz mowil tez o jakims krwiaku 5mm , nie wszystko pamietam bo bylam w strasznym szoku. Wiem ze mam sie oszczedzac, duzo lezec.... Chcialabym jednak zapytac czy w takiej sytuacji jest zagrozenie ze moge stracic mojego maluszka? Co jeszcze moge zrobic by malec mogl rozwijac sie prawidlowo? Bardzo sie boje.... prosze o wiecej informacji na ten temat. Dziekuje...
                Witaj, najmocniej przepraszam za zwłokę w odpowiedzi na Twoje obawy.
                Jak słusznie doradzają moje przedmówczynie dużo leżenia i optymizmu a na pewno wszystko będzie dobrze w takich sytuacjach oszczędzający tryb życia to w zasadzie jedyne co możemy zrobić. Mam wielką nadzieję, że krwawienie ustało a po krwiaku nie mam ani śladu
                P.S szczególne podziękowania dla Ciebie 27otsifem dziękuję za udzielenie wspaniałych rad i udostępnienie pomocnego linka
                Pozdrawiam
                Anna Winiarczyk
                Położna

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Łożysko przodujace

                  Koleżanka też miała problem z przodującym łożyskiem. Prawie całą ciążę przeleżała ale jak tylko dzidzia pojawiła się na świecie to zapomniała o tym co złe. Dobra książka do ręki czy jakiś filmik na komputerze i jakoś dni będą mijały

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Łożysko przodujace

                    A czy łożysko przodujące, a na ścianie przedniej to to samo? Ostatnio miałam na ścianie tylnej, teraz na przedniej. Ma to jakieś konsekwencje i czy może się jeszcze zmienić?

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Łożysko przodujace

                      Nie to samo,łożysko na ścianie przedniej lub tylnej to zupełnie prawidłowe zjawisko.Z łożyskiem przodującym mamy do czynienia kiedy zasłania ono wyjście czyli jest na dole.Ja miałam łożysku tuż przy ujściu i było ryzyko przodowania na szczęscie wraz z wiekiem ciąży uniosło się do góry.


                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Łożysko przodujace

                        A co , gdy ma się łożysko na ścianie przedniej niskoschodzące? Lekarz nic nie skomentował tego stanu, więc po samodzielnych poszukiwaniach , spotkał się z informacjami że łozysko ma jeszcze czas do około32 tygodnia by przesunąć się w górę?

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Łożysko przodujace

                          Napisane przez lutowa_mama Pokaż wiadomość
                          A czy łożysko przodujące, a na ścianie przedniej to to samo? Ostatnio miałam na ścianie tylnej, teraz na przedniej. Ma to jakieś konsekwencje i czy może się jeszcze zmienić?
                          Łożysko umiejscowione na przedniej lub tylnej ścianie jest zjawiskiem prawidłowym pod warunkiem, że jest to górna część macicy. W przypadku, gdy łożysko znajduje się na jednej ze ścian, ale zbyt nisko i zasłania w części lub całkowicie wewnętrzne ujście szyjki macicy, wtedy mówimy o łożysku przodującym (nazwa odnosi się do tego, że zazwyczaj częścią przodującą podczas porodu jest główka, pośladki etc. w momencie gdy łożysko zasłania w całości lub w większej części ujście szyjki macicy to częścią przodującą podczas porodu będzie łożysko, co jest bardzo niebezpieczne). Takie łożysko we wczesnej ciąży może przesunąć się ku górze, dlatego diagnoza łożyska przodującego we wczesnej ciąży nie jest czymś strasznym, niemniej jednak należy to kontrolować. Łożysko przodujące jest przyczyną krwawień w II i III trymestrze ciąży i wskazaniem do ciecia cesarskiego. Nazwy łożysko przodujące i na przedniej ścianie są bardzo podobne ale oznaczają zupełnie coś innego
                          Pozdrawiam
                          Anna Winiarczyk
                          Położna

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Łożysko przodujace

                            Napisane przez beatris20 Pokaż wiadomość
                            A co , gdy ma się łożysko na ścianie przedniej niskoschodzące? Lekarz nic nie skomentował tego stanu, więc po samodzielnych poszukiwaniach , spotkał się z informacjami że łozysko ma jeszcze czas do około32 tygodnia by przesunąć się w górę?
                            Zgadza się, łożysko jak najbardziej ma takie zdolności i może unieść się ku górze. Lekarz zapewne przy kolejnym usg będzie miał to na uwadze i sprawdzi jak wygląda sytuacja z tym niskoschodzącym łożyskiem.
                            Pozdrawiam
                            Anna Winiarczyk
                            Położna

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Łożysko przodujace

                              Napisane przez A.Winiarczyk Pokaż wiadomość
                              Zgadza się, łożysko jak najbardziej ma takie zdolności i może unieść się ku górze. Lekarz zapewne przy kolejnym usg będzie miał to na uwadze i sprawdzi jak wygląda sytuacja z tym niskoschodzącym łożyskiem.
                              Pozdrawiam

                              Dziękuje za odpowiedz ale nie mam żadnych krwawień ani bóli ( a III trymestr) więc jestem dobrej myśli

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X