Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kilka pytań młodej mamy.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Kilka pytań młodej mamy.

    1. Dlaczego mój syn nie chce ssać smoczka, lub ssie go bardzo krótko, zaś na piersi może wisieć "godzinami".
    2. Jak wygląda dojrzałe mleko i kiedy się ono pojawia?
    3. Moje mleko ma kolor wodnisto mleczny... Czy nawet szarawo-niebieski. Czy to normalne?
    4. Podobno po miesiącu normuje się laktacja, ja znów zaczęłam się "zalewać" mlekiem, dlaczego?
    5. Jaka pozycja do karmienia najlepsza gdy niemowlę dławi się zbyt szybko wypływającym mlekiem?
    6. Dlaczego po karmieniu mocno stęka ale się nie pręży.
    7. Mój syn czasami mocno prostuje całe ciało, z ust układa dzióbek i na chwilkę wstrzymuje oddech, co on robi?
    8. Podczas kąpieli w emulsji OILATUM mój syn w wieku jednego tygodnia dostawał od niej uczulenia, teraz ma miesiąc i po kolejnej próbie kąpieli uczulenie się nie pojawiło, co się zmieniło?
    9. Czy kąpiąc miesięczne dziecko w emulsji OILATUM muszę dodatkowo używać balsamu?
    10. Czym najlepiej zająć miesięczne niemowlę?
    11. Mój syn uspokaja się jedynie w pozycji pionowej, ale moja mama mówi, ze dla tak małego dziecka jest ona niekorzystna dla oczu... Czy to prawda?
    12. Kiedy będę mogla nosić synka w kangurku?
    Last edited by Carin; 29-09-2009, 12:53. Powód: Błąd w tytule.
  •    
       

    #2
    1. Dzieci chowane na piersi nie zawsze chcą ssać smoka, moja niby na butli ale przez 5 miesiecy nie umiałam jej dopasowac smoczka, myślałam ze może materiał mu nie pasuje wiec miałam ich chyba z 6 różne silikonowe, lateksowe itp o różnych kształtach i dopiero teraz jak ma 5,5 m-ca zaczęła ssać smoka. Możesz wypróbować rózne ale wg mnie to tylko straciłam kupe kasy na te smoczki a moje dziecie chyba musiało do smoka "dorosnąć"

    5. sama nie karmiłam ale czytałam o tym że w takim przypadku najlepsza pozycja jest tak że ty leżysz a dziecko na tobie i tak żeby musiało ciągnąć "pod górkę"

    9. ja używając oilatum nie uzywałam kompletnie nic nie smarowałam po kąpieli niczym bo skóra małej była delikatna wiec nie było potrzeby. teraz kąpię w nivei i też niczym nie smaruję bo po co niepotrzebnie przyzwyczajać skórę skoro tego nie wymaga

    11. nie słyszałam nigdy w życiu o takiej teorii i moja niunia też tylko w ten sposób była noszona bo jak ją kładłam na rękach jak do karmienia to się darła i z oczami nic się złego nie stało

    12. od urodzenia tak nosiłam lenkę ona sobie spała w chuscie a ja miałam wolne obie ręce potem zaczeła się buntować
    Lenka Karolinka już z nami 11.04.2009 godz. 15:00, 4100, 59cm

    Igor Piotr już z nami 13.12.2013 godz. 14:25, 4400, 62cm



    http://annalena4u.blogspot.com

    Skomentuj


      #3
      Napisane przez Carin Pokaż wiadomość
      1. Dlaczego mój syn nie chce ssać smoczka, lub ssie go bardzo krótko, zaś na piersi może wisieć "godzinami".
      Carin wiadomo, że kształt smoczka jest zupełnie inny niz pierś matki. Niektóre dzieci nie tolerują tych rzeczy zamiennie. Poza tym wolałabyś ssać coś zimnego plastikowego niż pierś mamy, przy której jest miło, ciepło i słyszy tak znany dźwięk jak bicie serca? Chyba nie muszę odpowiadać

      Napisane przez Carin Pokaż wiadomość
      2. Jak wygląda dojrzałe mleko i kiedy się ono pojawia?
      3. Moje mleko ma kolor wodnisto mleczny... Czy nawet szarawo-niebieski. Czy to normalne?
      Ponoć dojrzały pokarm pojawia się po 2 tyg. od porodu i jest on właśnie wodnisty i klarowny.
      Ale po co Ty się znów przejmujesz tym mlekiem. Dlaczego nie wystarcza Ci to, że Twój syn przybiera normalnie na wadze??

      Napisane przez Carin Pokaż wiadomość
      4. Podobno po miesiącu normuje się laktacja, ja znów zaczęłam się "zalewać" mlekiem, dlaczego?
      Pewnie wiesz, że ilość pokazrmu zależy od częstotliwości przystawiania dziecka do piersi. Może masz głodomorka stąd ten nadmiar w produkcji.
      Unormuje się zczasem.

      Napisane przez Carin Pokaż wiadomość
      5. Jaka pozycja do karmienia najlepsza gdy niemowlę dławi się zbyt szybko wypływającym mlekiem?
      spróbuj się położyć na wznak i małego położsobie na brzuchu (brzuszek do brzuszka) może mu się spodoba taka pozycja. Albo przed karmieniem odciągnij pokarm, będzie wtedy mniejsze ciśnienie i melko tak szybko nie będzie wypływało.

      Napisane przez Carin Pokaż wiadomość
      6. Dlaczego po karmieniu mocno stęka ale się nie pręży.
      Ssanie piersi do najlżejszej pracy nie należy. Może się zmęczył ?
      A poci się przy jedzonku ??

      Napisane przez Carin Pokaż wiadomość
      7. Mój syn czasami mocno prostuje całe ciało, z ust układa dzióbek i na chwilkę wstrzymuje oddech, co on robi?
      przeciąga się ?

      Napisane przez Carin Pokaż wiadomość
      8. Podczas kąpieli w emulsji OILATUM mój syn w wieku jednego tygodnia dostawał od niej uczulenia, teraz ma miesiąc i po kolejnej próbie kąpieli uczulenie się nie pojawiło, co się zmieniło?
      Twój bąbel dorasta a wraz z nim, jego skóra, ukł. pokarmowy dojrzewają.
      wiele dzieci ma uczulenie na białko mleka krowiego, jaja kurzego ale w pewnym momencie wyrastają z tych alergii. tak samo jest ze skórą.
      A Twój syn ma jakieś problemy skórne, że używasz OILATUM ??

      Napisane przez Carin Pokaż wiadomość
      9. Czy kąpiąc miesięczne dziecko w emulsji OILATUM muszę dodatkowo używać balsamu?
      Oilatum bardzo mocno nawilża skórę, moim zdaniem niepotrzebne są dodatkowe nawilżacze

      Napisane przez Carin Pokaż wiadomość
      10. Czym najlepiej zająć miesięczne niemowlę?
      Sama musisz w czym Twój synek się lubuje. Mój uwielbiał leżeć w leżaczku i obserwować co robię. Wszędzie go ze sobą zabierałam

      Napisane przez Carin Pokaż wiadomość
      11. Mój syn uspokaja się jedynie w pozycji pionowej, ale moja mama mówi, ze dla tak małego dziecka jest ona niekorzystna dla oczu... Czy to prawda?
      bez urazy dla Twojej mamy, ale chyba jest to raczej kolejna z tych "dobrych rad". Dlaczego niekorzystnie dla oczu ??

      Napisane przez Carin Pokaż wiadomość
      12. Kiedy będę mogla nosić synka w kangurku?
      Chodzi Ci o nosidło czy chustę ?? Myślę, ze już można, trzeba tylko pamiętać aby nóżki miały odpowiednie rozstawienie, tak na "żabkę" by mocno opatulało Cię w biodrach.
      Co do nosidła i tych zwisających nóżek to jakoś nigdy przekonana nie byłam.

      Uff... aleś pytań zadała
      Last edited by FamilyTree; 29-09-2009, 13:14.
      Julek: 10/3/2008

      Skomentuj


        #4
        Napisane przez FamilyTree Pokaż wiadomość
        Ale po co Ty się znów przejmujesz tym mlekiem. Dlaczego nie wystarcza Ci to, że Twój syn przybiera normalnie na wadze??
        Wiesz co to już chyba jakaś moja osobista obsesja, mi się zawsze wydawało, że mleko powinno być białe .

        Napisane przez FamilyTree Pokaż wiadomość
        Ssanie piersi do najlżejszej pracy nie należy. Może się zmęczył ?
        A poci się przy jedzonku ??
        Niee, nie poci. Ale bardzo często kończy się na takim piskliwym płaczu...
        Napisane przez FamilyTree Pokaż wiadomość
        A Twój syn ma jakieś problemy skórne, że używasz OILATUM ??
        Nie ma, ale muszę przyznać, że to bardzo wygodna opcja, tym bardziej, że Kuba nie lubi oliwkowania...
        Napisane przez FamilyTree Pokaż wiadomość
        bez urazy dla Twojej mamy, ale chyba jest to raczej kolejna z tych "dobrych rad". Dlaczego niekorzystnie dla oczu ??
        TAK MYŚLAŁAM!

        Napisane przez FamilyTree Pokaż wiadomość
        Chodzi Ci o nosidło czy chustę ??
        Chodzi mi właśnie o nosidło, ale może zainwestuje w chustę do noszenia tym bardziej, że taka pionowa pozycja jest jego ulubioną.

        Skomentuj


          #5
          Carin ojj to nie wiem dlaczego tak stęka. Hmmm... może tak lubi postękać po jedzonku ważne by go nic nie bolało.

          Co do tego Oilatum, a w czym bedziesz kąpać Kubusia jak nabawi się jakiś
          skórnych problemów?? Potem to już nic nie pomoże.
          Julek: 10/3/2008

          Skomentuj


            #6
            Napisane przez FamilyTree Pokaż wiadomość
            Carin ojj to nie wiem dlaczego tak stęka. Hmmm... może tak lubi postękać po jedzonku ważne by go nic nie bolało.

            Co do tego Oilatum, a w czym bedziesz kąpać Kubusia jak nabawi się jakiś
            skórnych problemów?? Potem to już nic nie pomoże.
            O tym nie pomyślałam.
            A jeśli chodzi o to stękanie to może właśnie go coś boli? Np. brzuszek... Stąd moje pytanie...

            Skomentuj


              #7
              Napisane przez Carin Pokaż wiadomość
              O tym nie pomyślałam.
              A jeśli chodzi o to stękanie to może właśnie go coś boli? Np. brzuszek... Stąd moje pytanie...
              jeśli bolał by brzuszek to by się prężył i podkurczał nóżki przy tym stękaniu
              Lenka Karolinka już z nami 11.04.2009 godz. 15:00, 4100, 59cm

              Igor Piotr już z nami 13.12.2013 godz. 14:25, 4400, 62cm



              http://annalena4u.blogspot.com

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Napisane przez ankasos25 Pokaż wiadomość
                jeśli bolał by brzuszek to by się prężył i podkurczał nóżki przy tym stękaniu
                A on tak bardzo chaotycznie i gwałtownie macha rączkami przy tym. Czasem solidnie przywali się w łepek piąstką.

                Skomentuj


                  #9
                  Napisane przez Carin Pokaż wiadomość
                  O tym nie pomyślałam.
                  A jeśli chodzi o to stękanie to może właśnie go coś boli? Np. brzuszek... Stąd moje pytanie...
                  Aaaa.... ale podejrzewam, ze jakby go coś bolało to by płakał. Przynajmniej mój syn darł się w niebo głosy jak go brzunio bolał. Poza tym piszesz, że się nie pręży, więc chyba wszystko jest ok.
                  Julek: 10/3/2008

                  Skomentuj


                    #10
                    Napisane przez Carin Pokaż wiadomość
                    A on tak bardzo chaotycznie i gwałtownie macha rączkami przy tym. Czasem się w łepek przywali solidnie piąstką.
                    no raczej nie brzuszek, może poprostu się domaga przytulenia, ponoszenia w sumie to nie pamiętam czy lenka tak robiła. Ona to bardziej miała objawy bólu brzucha bo zaczynała płakać i podkurczała nóżki
                    Lenka Karolinka już z nami 11.04.2009 godz. 15:00, 4100, 59cm

                    Igor Piotr już z nami 13.12.2013 godz. 14:25, 4400, 62cm



                    http://annalena4u.blogspot.com

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Napisane przez ankasos25 Pokaż wiadomość
                      no raczej nie brzuszek, może poprostu się domaga przytulenia, ponoszenia w sumie to nie pamiętam czy lenka tak robiła. Ona to bardziej miała objawy bólu brzucha bo zaczynała płakać i podkurczała nóżki
                      u nas to samo
                      Julek: 10/3/2008

                      Skomentuj


                        #12
                        Napisane przez FamilyTree Pokaż wiadomość
                        Aaaa.... ale podejrzewam, ze jakby go coś bolało to by płakał. Przynajmniej mój syn darł się w niebo głosy jak go brzunio bolał. Poza tym piszesz, że się nie pręży, więc chyba wszystko jest ok.
                        Tzn. on sie nie pręży tylko tak główkę chowa w ramionkach jakby robił unik (nie wypuszcza przy tym sutka tylko go ciąga). A później macha rączkami tak jak napisałam, a ostatecznie jest płacz (taki piskliwy).

                        Skomentuj


                          #13
                          Stękaniem bym się nie przejmowała, moi czasem podczas jedzenia zaczynają stękać jak małe parowozy, ale faktycznie jakby coś go bolało to by płakał, a nie stękał chyba.


                          Skomentuj


                            #14
                            Napisane przez Carin Pokaż wiadomość
                            Tzn. on sie nie pręży tylko tak główkę chowa w ramionkach jakby robił unik (nie wypuszcza przy tym sutka tylko go ciąga). A później macha rączkami tak jak napisałam, a ostatecznie jest płacz (taki piskliwy).
                            hmm... a może jednak to skurcze jelitek. Kurcze Carin no nie wiem... z tego co opisujesz to może go już zaczynać coś pobolewać.
                            Porozmawiaj z pediatrą na ten temat.
                            Pisałaś, ze się dławi ... może się denerwuje,że za szybko mu leci mleczko i stąd takie zachowanie
                            Julek: 10/3/2008

                            Skomentuj


                              #15
                              Napisane przez FamilyTree Pokaż wiadomość
                              hmm... a może jednak to skurcze jelitek. Kurcze Carin no nie wiem... z tego co opisujesz to może go już zaczynać coś pobolewać.
                              Porozmawiaj z pediatrą na ten temat.
                              Pisałaś, ze się dławi ... może się denerwuje,że za szybko mu leci mleczko i stąd takie zachowanie
                              No właśnie też tak pomyślałam, że nie nadąża z przełykaniem i połyka przy tym za dużo powietrza...

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X