Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jak usypiacie dzieci?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #46
    Odp: Jak usypiacie dzieci?

    To tez kwestia charakteru dziecka, tak myślę... Moja córka od urodzenia lubiła stałe punkty dnia, niezmienne godziny snu, drzemek, posiłków. Była karmiona piersią na żądanie - ale jej głód pojawiał się dokładnie co 3h! W niektórych okresach co 2h. Nawet w nocy, gdy jeszcze się budziła, to też zawsze o tej samej porze.
    Teraz ma prawie 3 lata i nie lubi zmian, o wszystkim muszę ją uprzedzać. Lubi swój plan dnia, powtarzanie kolejności Do tego stopnia, że "tata rano daje kaszkę" - i NIE MOGĘ to być ja. Albo przed śniadaniem ona podnosi rolety w całym domu, ona wybiera łyżeczkę do kaszki, a mąż musi ją robić w niebieskiej misce Czasem bywa to męczące, ale skoro schematy dają jej poczucie bezpieczeństwa - to to szanujemy

    Skomentuj

    •    
         

      #47
      Odp: Jak usypiacie dzieci?

      My od początku uczyliśmy do zasypiania w łóżeczku i udało się. Mąż do łóżeczka dorobił bieguny i bardzo nam to pomaga. Dodatkowo zawsze jest śpiewanie kołysanek.

      Skomentuj


        #48
        Odp: Jak usypiacie dzieci?

        ja w wózku kładę małą, czasem ją kołyszę ale czasem zasypia sama, Na rękach jej nie noszę gdyż nie chcę jej tego uczyć bo potem jak się przyzwyczai będzie kłopot

        Skomentuj


          #49
          Odp: Jak usypiacie dzieci?

          Strasze zasypia w łóżeczku. Zazwyczaj tata przy nim siedzi, czasem mu śpiewa lub czyta. Mniejsze dziecię natomiast na razie zasypia przy piersi, przytulone do mamy.

          Skomentuj


            #50
            Odp: Jak usypiacie dzieci?

            Kazdy ma wypracowane indywidualne metody tym bardziej że każdy maluszek jest inny i ma inne potrzeby, kazda mama wie jak najlepiej zatroszczyc sie o swoje najukochansze dziecko

            Skomentuj


              #51
              Odp: Jak usypiacie dzieci?

              Starszy synuś zasypia przytulony do mnie, a później Mąż przekłada Frania do Jego łóżeczka. Natomiast Staś zasypia jeszcze przy piersi


              Skomentuj


                #52
                Odp: Jak usypiacie dzieci?

                dla mamy jest miło i przyjemnie gdy dziecko zasypia obok niej, a ona może na nie patrzeć i przytulać, to wyjątkowe uczucie i ogromna radosć

                Skomentuj

                •    
                     

                  #53
                  Odp: Jak usypiacie dzieci?

                  Nasza mała długi czas zasypiała przy piersi. Teraz już tak nie lubi i zasypia tylko kołysana na rękach.

                  Skomentuj


                    #54
                    Odp: Jak usypiacie dzieci?

                    U nas syna usypia tata. Zanosi go do pokoju patrzą przez okno i mały się wycisza, później w łóżeczku ma czytaną książkę , gaszone światło i zasypia tata siedzi w pokoju do momentu aż nie zaśnie.
                    Z córką natomiast kładę sie do łóżka czytam bajkę i jak już pyta czy może zamknąć oczka gaszę światło i zostawiam ją samą.

                    Skomentuj


                      #55
                      Odp: Jak usypiacie dzieci?

                      Moja córka ma rok. Od urodzenia zasypiała w ciągu dnia przy jedzeniu albo na rękach. Na noc usypiała w łóżeczku po jedzeniu. Teraz w ciągu dnia śpi na spacerze w wózku albo w domu usypia na rękach a wieczorem po kąpieli, kolacji i przeglądzie książeczek sama zasypia w miejscu w ktorym się znajduje aktualnie.

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #56
                        Odp: Jak usypiacie dzieci?

                        Synek zawsze był uczony zasypiania u siebie w łóżeczku i to nam się bardzo sprawdziło. Teraz jak chce mu się spać to wszędzie zaśnie. Na spacerze już nie śpi tylko podziwia okolicę i korzysta ze świeżego powietrza. Wieczorami czytamy bajki, śpiewam kołysanki. To zawsze pomagało synkowi zasnąć.

                        Skomentuj


                          #57
                          Odp: Jak usypiacie dzieci?

                          Nasza córka też woli podziwiać, ale czasami jak pójdziemy koło południa na spacer zwłaszcza do cichego parku albo nad jezioro to córka od nadmiaru świeżego powietrza i zmęczenia kilkugodzinną aktywnością, zasypia na około pół godziny. Choć ma rok to dla niej półgodzinna drzemka w ciągu dnia, czasem godzinna jest wystarczająca.

                          Skomentuj


                            #58
                            Odp: Jak usypiacie dzieci?

                            To u nas synek ma już dwa latka i drzemka w dzień to już nie zawsze jest. Chociaz ja staram się nie zagubić nawyku u synka popołudniowej drzemki, bo dzieci do trzeciego roku życia powinny przespać się w dzień.

                            Skomentuj


                              #59
                              Odp: Jak usypiacie dzieci?

                              Po jedzonku zazwyczaj odkładam do łóżeczka i zasypia Zdarza się też, ze zaśnie przy piersi i tylko wtedy przekładam do swojego łóżka

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X