Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Poradniki dla rodziców

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Poradniki dla rodziców

    W księgarniach półki uginają się od książek - poradników dla rodziców, ale nie wszystkie są dobre i prawdziwie przydatne. A są też takie, które niejdenej z nas pomogły i uwarzamy je za wartościowe.

    Proponuję, by tutaj dzielić się tym, co warto kupić i poczytać.

  •    
       

    #2
    Odp: Poradniki dla rodziców

    Polecam książkę, która niedawno trafiła w moje ręce. I choć wydawało mi się, że przy drugim dziecku wiem jak postępować z niemowlakiem, to są wciąż nowe rzeczy z którymi muszę się zmierzyć. W książce znalazłam np. radę na pieluszkowe zapalenie skóry. Zastosowałam się i pomogło. Polecam!

    "Biblioteczka Mamo to ja. Ciaża i pierwszy rok życia dziecka"

    http://merlin.pl/Biblioteczka-Mamo-t...1,1652633.html

    Skomentuj


      #3
      Odp: Poradniki dla rodziców

      Kiedy urodziłam synka dostałam od koleżanki książkę "Być rodzicem to takie proste". Polecam ją wszystkim. Pozwala się szczerze uśmiechnąć i nabrać dystansu do pewnych spraw!

      http://www.matras.pl/byc-rodzicem-to...proste,p,54476

      Skomentuj


        #4
        Odp: Poradniki dla rodziców

        Ja jestem mamą po raz pierwszy i byłam bardzo zestresowana, nie miałam osoby, która fachowo wyjaśniłaby mi jak postępować z noworodkiem. Na szczęście usłyszałam o książce Pawła Zawitkowskiego "Mamo, tato co ty na to?". Dowiedziałam się z niej m.in. jak karmić, jak prawidłowo nosić dziecko, jak powinna wyglądać pierwsza kąpiel. Z czystym sumieniem mogę ją polecić każdemu

        Skomentuj


          #5
          Odp: Poradniki dla rodziców

          Ja nie kupiłam ani jednego poradnika. Całą ciążę przeszłam bez poradników. Jak czegoś nie wiedziałam pytałam lekarza, położną lub mamę czy koleżankę. Pomocne były tez portale z poradami takie jak babyonline. I niczego mi nie brakowało. Nie miałam ani jednego pytania bez odpowiedzi. Teraz po narodzinach córki radzę sobie tak samo. Uważam, że w dzisiejszych czasach poradniki książkowe to niepotrzebny wydatek. Ja wolę poświęcić czas i raz na jakiś czas pójść na warsztaty o interesującej mnie tematyce

          Skomentuj


            #6
            Odp: Poradniki dla rodziców

            Napisane przez annaniol Pokaż wiadomość
            Ja nie kupiłam ani jednego poradnika. Całą ciążę przeszłam bez poradników. Jak czegoś nie wiedziałam pytałam lekarza, położną lub mamę czy koleżankę. Pomocne były tez portale z poradami takie jak babyonline. I niczego mi nie brakowało. Nie miałam ani jednego pytania bez odpowiedzi. Teraz po narodzinach córki radzę sobie tak samo. Uważam, że w dzisiejszych czasach poradniki książkowe to niepotrzebny wydatek. Ja wolę poświęcić czas i raz na jakiś czas pójść na warsztaty o interesującej mnie tematyce
            Pozwolisz, że się nie zgodzę z Tobą. Wolę mieć w ręku dobrą książkę niż szukać w internecie. Warsztaty też są ciekawe, ale nie każdy ma do nich dostęp - wystarczy mieszkać w małej miejscowości, by nie mieć takiej okazji.

            Skomentuj


              #7
              Odp: Poradniki dla rodziców

              Każdy może mieć swoje zdanie na temat poradników. Jak ktoś ma czas i ochotę je czytać to może. Ja nie czytałam i nie czytam. Nie czuję takiej potrzeby, bo zdobywam potrzebną mi wiedzę na tysiąc innych sposobów - pytając mamę, teściową, ciocię, znajome bardziej doświadczone, lekarza, położną lub właśnie internet. Dzisiaj są telefony, które umożliwiają kontakt z kim tylko się chce w każdej chwili. Ja mam tą dobrą sytuację, że mam pod telefonem trzy położone o każdej porze dnia i nocy.

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Poradniki dla rodziców

                Napisane przez annaniol Pokaż wiadomość
                Ja nie kupiłam ani jednego poradnika. Całą ciążę przeszłam bez poradników. Jak czegoś nie wiedziałam pytałam lekarza, położną lub mamę czy koleżankę. Pomocne były tez portale z poradami takie jak babyonline. I niczego mi nie brakowało. Nie miałam ani jednego pytania bez odpowiedzi. Teraz po narodzinach córki radzę sobie tak samo. Uważam, że w dzisiejszych czasach poradniki książkowe to niepotrzebny wydatek. Ja wolę poświęcić czas i raz na jakiś czas pójść na warsztaty o interesującej mnie tematyce
                ja też się z tym nie zgodzę. Po pierwsze książki mają swój urok, a po drugie dodatkowa wiedza zawsze jest. Ja też pytałam wszystkich dookoła, ale uważam, że książkę też warto poczytać. Przecież każdy ma inne spojrzenie na problem.

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Poradniki dla rodziców

                  Mnóstwo poradników przeczytałam w swojej karierze. czy to na studiach, będąc w ciąży czy też będąc mamą. Nie trafiłam ani na jeden zły poradnik. Wszystkie były super

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Poradniki dla rodziców

                    Ja tych poradników też nie czytałam zbyt wiele. Wuiadomo teraz jest internet. Duzo osób prowadzi blogi i tam czytałam. Pytałam sie też lekarza prowadzącego moją ciążę. W szkołach rodzenia tez dużo mówia.

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Poradniki dla rodziców

                      Ja kiedyś wygrałam poradnik w jakimś konkursie ale przyznam się, że ani razu z niego nie korzystałam. Po roku zajmowania miejsca na półce sprezentowałam go koleżance, która urodziła córeczkę. Podobno z niego korzystała, ale w sumie co miała powiedzieć :P Też bym tak stwierdziła na jej miejscu

                      Skomentuj

                             
                      Working...
                      X