Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Czy wasze dziecko śpi z wami w łóżku?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #61
    Odp: Czy wasze dziecko śpi z wami w łóżku?

    Dziś obudziła się w nocy i mnie wołała więc ją zabrałam do nas do łóżka i spałą dalej spokojnie.

    Skomentuj

    •    
         

      #62
      Odp: Czy wasze dziecko śpi z wami w łóżku?

      Czasami zdarza się, że zasypia z nami w łóżku, ale śpi docelowo zawsze w swoim łóżeczku. Chcemy żeby uczya się tego od początku. Łóżeczko stoi obok naszego łóżka więc jest nam wygdnie

      Skomentuj


        #63
        Odp: Czy wasze dziecko śpi z wami w łóżku?

        Starsza córcia śpi sama,synek czesto ostatnio spi z babcia bo sam często sie budzi. Ja natomiast spie w pokoju,gdzie w łóżeczku śpi najmłodsza córeczka. Córcia śpi pół nocy ładnie,a nad ranem biorę ja do siebie i śpimy razem




        Skomentuj


          #64
          Odp: Czy wasze dziecko śpi z wami w łóżku?

          Starsza śpi z nami tylko jak jest chora. Młodsza ma 3 tygodnie i czasami kładę ją obok siebie żeby usnęła, a potem odkładam do łóżeczka.
          Pozdrawiam i zapraszam na mojego bloga:
          Last edited by disne; 10-06-2020, 14:55. Powód: reklama

          Skomentuj


            #65
            Odp: Czy wasze dziecko śpi z wami w łóżku?

            Nasza córka śpi z nami, ale w pokoju. My mamy swoje łóżko , a ona swoje łózeczko. Zdarzyło się kilka razy kiedy z nami spała - wydzielaliśmy jej wtedy w naszym łóżku strefę żeby nie było jej gorąco ani duszno

            Skomentuj


              #66
              Odp: Czy wasze dziecko śpi z wami w łóżku?

              Przez pierwsze 3 tygodnie córka spała razem z nam. Później zaczeła spać w swoim łóżeczku. Nie był to dla niej jakiś większy problem. Może dla nas więcej strachu ale powoli przyzwyczailiśmy się do tego. Teraz czasem do nas zagląda jak płacze w nocy i sama nie chce spać ale to są sporadyczne przypadki

              Skomentuj


                #67
                Odp: Czy wasze dziecko śpi z wami w łóżku?

                A ja śpię ze swoim synkiem nie tylko w jednym pokoju ale i w jednym łóżku. Próbowałam już kilkakrotnie go odzwyczaić ale stwierdziłam, że dziecko samo zdecyduję, gdy będzie na to gotowe. Ma za sobą wiele przykrych doświadczeń i często ma koszmary w nocy lub po prostu się moczy. Dlatego podjęłam taką decyzję a nie inną.

                Skomentuj

                •    
                     

                  #68
                  Odp: Czy wasze dziecko śpi z wami w łóżku?

                  Tez jestem zdania, że nie powinno się przyzwyczajać dzieci do spania z rodzicami, choć wiadomo, czasem trudno się powstrzymać.

                  Skomentuj


                    #69
                    Z tym spaniem to wszystko zależy od dziecka. Z tego co zaobserwowałam, zazwyczaj rodzice decydują się zabrać dziecko do siebie do łóżka, gdy przebudza się w nocy. Tylko nie każdy rodzic zastanawia się nad tym dlaczego dziecko się budzi. Czasem takie przebudzenia mogą być objawem jakichś głębszych problemów, ale zazwyczaj chodzi o to że dziecko miało w ciągu dnia sporo wrażeń i w nocy to wszystko jeszcze raz przeżywa. Znalazłam kiedyś fajny artykuł na stronie dziecisamadre.pl i tam było napisane, że dziecko owszem śpi ale mózg dalej działa i ogarnia wszystko to co działo się w ciągu dnia. Dotyczy to przede wszystkim niemowlaków i małych dzieci bo one w ciągu dnia otrzymują sporo nowych informacji - ciągle się czegoś nowego uczą - ale też jest sporo różnych bodźców - telewizor, hałaśliwy sąsiad, zwariowany pies, odwiedziny dziadków itd. I to wszystko mózg musi przerowbić w ciągu nocy i poukładać sobie w całość. i wtedy często dzieci przebudzają się w nocy. Warto czasem przed snem trochę dziecko wyciszyć albo zwyczajnie spróbować nie zapewiać mu mnóstwa atrakcji w ciągu jednego dnia. I sen będzie lepszy

                    Skomentuj

                           
                    Working...
                    X