Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Pakowanie torby do szpitala

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    Odp: Pakowanie torby do szpitala

    torba na czas porodu

    • ubranie dla mamy (1 lub 2 długie koszulki bawełniane typu T-shirt, szlafrok ew. rozpinany sweter lub bluza, ciepłe skarpetki, kapcie)
    • wygodne ubranie dla taty (czasem wymagany jest zestaw jednorazowy: fartuch, maska, ochraniacze na buty – wówczas sprzedawane są w szpitalu) oraz kapcie
    • jednorazowe pieluchy w kształcie podpasek
    • jednorazowe chusteczki
    • pielucha lub bawełniana chusteczka (do przecierania twarzy, do okładów)
    • woda kosmetyczna w aerozolu do odświeżania twarzy
    • termofor z gorącą wodą (do okładów), owinięty w poszewkę
    • pomadka do ust (wysuszonych podczas długotrwałego oddychania)
    • ulubiona muzyka
    • coś do jedzenia i picia (szczególnie dla taty)
    • dla chętnych: aparat fotograficzny

    Skomentuj

    •    
         

      #17
      Odp: Pakowanie torby do szpitala

      torba dla mamy po porodzie
      koszula z rozpięciem, wygodna do karmienia
      • 6 par jednorazowych majtek
      • przybory toaletowe i kosmetyki
      • 2 ręczniki
      • kapcie
      • szlafrok i klapki pod prysznic
      • 20 pieluch jednorazowych w kształcie podpasek
      • ręczniki papierowe, papier toaletowy
      • dziecięce kółko do pływania lub poduszka z dziurką (do siadania w okresie gojenia się krocza)
      • poduszeczka „jasiek” – przyda się do karmienia
      • 2 staniki do karmienia i wkładki laktacyjne
      • woda mineralna niegazowana
      • ulubiony poradnik dla młodych mam
      • telefon i ładowarka

      Skomentuj


        #18
        Odp: Pakowanie torby do szpitala

        na powrót ze szpitala do domu
        • ubranie dla mamy (pamiętaj, że Twój brzuch nie od razu będzie płaski)
        • odpowiednie do pory roku ubranko dla dziecka
        • krem ochronny
        • fotelik samochodowy dla noworodka lub specjalnie przystosowana do przewożenia dzieci gondola

        Skomentuj


          #19
          Odp: Pakowanie torby do szpitala

          torba dla noworodka (choć np. w szpitalu, w którym ja rodziłam wszystko co potrzebne się dostawało)

          • najmniejszy rozmiar jednorazowych pieluch lub pieluchy wielorazowe
          • kilka pieluch tetrowych – na pewno się przydadzą np. po kąpieli
          • 3 bawełniane koszulki
          • 2 bawełniane cienkie czapeczki i jedna cieplejsza
          • 3 pajacyki (śpiochy z rękawami i nogawkami – wygodniejsze są rozpinane w kroku) lub 3 kaftaniki i 3 pary śpiochów
          • skarpetki i rękawiczki (żeby dziecko nie drapało się po buzi)
          • kosmetyki dla dziecka (dowiedz się wcześniej w szpitalu, co będzie potrzebne)
          • ręcznik kąpielowy
          • szczoteczka do włosów
          • kocyk lub śpiworek

          Skomentuj


            #20
            Odp: Pakowanie torby do szpitala

            Bobusie2, fajna ściągawka dla przyszłych mam. Wielu mamom się to może przydać. Lepiej dużo wcześniej spakować torbę bo potem w stresie można czegoś zapomnieć


            Skomentuj


              #21
              Odp: Pakowanie torby do szpitala

              Napisane przez blawatkowa15 Pokaż wiadomość
              Bobusie2, fajna ściągawka dla przyszłych mam. Wielu mamom się to może przydać. Lepiej dużo wcześniej spakować torbę bo potem w stresie można czegoś zapomnieć
              Tak. Ja zarówno przed pierwszym jak i przed drugim porodem miałam wydrukowaną listę i tylko odchaczałam co już włożyłam do torby. Także w momencie wyjazdu do szpitala byłam gotowa!

              Skomentuj


                #22
                Odp: Pakowanie torby do szpitala

                Najważniejsze to tak na prawdę pamiętać o dokumentach. Moi znajomi jechali do porodu z drugiego końca miasta taksówkę i praktycznie przed samym szpitalem im się przypomniało o dokumentach i wracali po nie do domu. Na szczęście zdążyli.

                Skomentuj

                •    
                     

                  #23
                  Odp: Pakowanie torby do szpitala

                  ja miałam wszystko przygotowane i niczego nie zapomniałam, pamiętałam po pierwszym porodzie co mi będzie potrzebne i tak teraz pakowałam

                  Skomentuj


                    #24
                    Odp: Pakowanie torby do szpitala

                    Ja również zrobiłam sobie listę. W ogóle to za bardzo zwlekałam z pakowaniem. W sumie wyszło tak, że w środę się spakowałam a w czwartek urodziłam. Dokumenty i wyniki badań to najważniejsze, resztę może dowieź mąż już na spokojnie.

                    Skomentuj


                      #25
                      Odp: Pakowanie torby do szpitala

                      W szkole rodzenia dostaliśmy taką ściągawkę i niej się trzymałam. Niczego nie zapomniałam, wszystko było, a nawet nieco za dużo. Ważne, żeby wcześnie się przygotować i potem nie stresować dodatkowo pakowaniem torby.

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #26
                        Odp: Pakowanie torby do szpitala

                        Bez listy to chyba bym wszystkiego zapomniała. Miałam książkę o tematyce ciążowej i tam było co trzeba kupić dla maluszka, co spakować do szpitala dla dziecka i dla mamy. Bardzo przydatna. jednak duzo można tez znaleźć w internecie.

                        Skomentuj


                          #27
                          Odp: Pakowanie torby do szpitala

                          Napisane przez Iwonka886 Pokaż wiadomość
                          Bez listy to chyba bym wszystkiego zapomniała. Miałam książkę o tematyce ciążowej i tam było co trzeba kupić dla maluszka, co spakować do szpitala dla dziecka i dla mamy. Bardzo przydatna. jednak duzo można tez znaleźć w internecie.
                          Przede wszystkim dowiedzieć się u źródła, czyli w szpitalu, w jednym mieście nawet różne szpitale mogą mieć inne wymagania. A internet jak zwykle, cenne źródło, a najlepiej poradzić się niedawno rodzących

                          Skomentuj


                            #28
                            Odp: Pakowanie torby do szpitala

                            Tak, tak śledziłam na bieżąco stronę szpitala aby miec pewność, czy czegoś nie zapomniałam. Miałam o tyle dobrze, ze moim lekarzem prowadzącym był ordynator oddziału położniczego, więc zawsze, ze zmianami byłam najprędzej.

                            Skomentuj


                              #29
                              Odp: Pakowanie torby do szpitala

                              Ja po porady odnośnie pakowania torby do szpitala sięgałam do wielu źródeł. Najcenniejszymi jednak okazały się być strona internetowa szpitala i informacje wcześniej rodzących znajomych. Dzięki temu zaopatrzyłam się w niezbędne minimum, rekomendowane przez szpital wzbogacone o kilka ekstrasów, zalecanych przez znajome. W efekcie moja torba była stosunkowo mała, a potem i tak okazało się, że nie wszystkie rzeczy, jakie zabrałam były przydatne. Jak będę się pakować następnym razem, będę już wiedziała, co i jak

                              Skomentuj


                                #30
                                Odp: Pakowanie torby do szpitala

                                Ja też tak naprawdę kierowałam się wiedzą kobiet po porodzie.
                                Zdecydowanie lista na stronie szpitala mi pomogła. Bardzo dużo rzeczy mogłam zostawić w domu i nie stresować się, czy będę miała wszystko.

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X