Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Szkodnik pomidorów

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Szkodnik pomidorów

    Witam na moich krzaczkach pomidorów pojawiły sie takie muszki, listki się zwijają i obawiam się o moje roślinki. Co to może być i jak to zwalczyć.
    Attached Files
  •    
       

    #2
    Odp: Szkodnik pomidorów

    To pewnie przędzorek... dusi roślinę. W ogrodniczym są preparaty do rozpryskiwania na rośliny zaatakowane przez przędzorka. Ta łajza o mało nie zamordowała mi doniczkowych.. i spryskaj wszystkie rośliny, albo odizoluj, bo te choerstwa przechodzą na inne obok. Jest jeszcze opcja nazbierania biedrone, żeby zeżarły tak słyszałam

    Skomentuj


      #3
      Odp: Szkodnik pomidorów

      Preparaty na przędzorki to te same co na mszyce.

      Skomentuj


        #4
        Odp: Szkodnik pomidorów

        Wydaje mi się, że to mszyce czarne.
        Można samemu sporządzić preparat z pokrzywy, bedzie eko;-) i zadziała przeciw mszycom i przędziorkom,
        (1kg pokrzywy na 10l wody, niech to sfermentuje, potem gnojówkę rozcieńczamy w stosunku 1:20 i spryskujemy roślinę)
        albo kupujemy jakiś preparat chemiczny w markecie i walczymy chemią (jest bardziej skuteczna!) aczkolwiek teraz akurat sa upały, więc z użyciem środków ochrony roślin poczekałabym do czasu aż temperatury nieco spadną. (mszyce w czasie upałów są również mniej szkodliwe, im również jest gorąco;-) ).
        Agnieszka Szamborska
        Profesjonalne utrzymanie terenów zielonych
        http://www.firma-krzak.pl/

        Skomentuj


          #5
          Odp: Szkodnik pomidorów

          Przyznam szczerze, że skorzystałam z porady, ale z tym zebraniem 1 kg pokrzywy miałam spory problem. Never again

          Skomentuj


            #6
            Odp: Szkodnik pomidorów

            Też mi się wydaje,że to mszyce. Ja mam inny sprawdzony sposób. Gotuję wywar z cebuli. Potem przelewam go do spryskiwacza i dodaję trochę płynu do mycia naczyń. Po ok tygodniu mszyc nie ma Tylko trzeba kilka razy dziennie tym spryskiwać.



            Skomentuj


              #7
              Odp: Szkodnik pomidorów

              Mi to wygląda na mszyce, idź do sklepu ogrodniczego po preparat zwalczający szkodniki, przy okazji żadne inne robactwo nie zniszczy rośliny.

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Szkodnik pomidorów

                też bym chciała mieć piękny duży ogród i ogrodowe problemy, z roślinkami, meblami ogrodowymi, oświetleniem, nawozami, ale niestety, na razie tylko mam balkonowy ogród, muszę jeszcze kilka lat poczekać na ten wymarzony

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Szkodnik pomidorów

                  W ogrodniczym są preparaty do rozpryskiwania na rośliny zaatakowane przez przędzorka Ta łajza o mało nie zamordowała mi doniczkowych..
                  Update happy wheels apk online

                  Skomentuj

                         
                  Working...
                  X