Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Superniania niszczyła dzieci zamiast pomagać

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Superniania niszczyła dzieci zamiast pomagać

    Dziś przeczytałam ostrą krytykę na temat Doroty Zawadzkiej i jej programu. Oglądałyście Supernianię? Ja tak.
    Wcześniej wszyscy chcieli się jej radzić, teraz piszą, że wyrządziła tym dzieciom krzywdę na całe życie.
    Cyt:
    "W końcu ktoś się odważył napisać prawdę o reality show, na którym wypromowała się Dorota Zawadzka. Naruszanie prawa dzieci do intymności, prowokowanie konfliktów, nieprzewidywanie konsekwencji, jakie w przyszłości może spowodować kaleczenie kruchej psychiki dziecka – „Tygodnik Powszechny” poddaje surowej krytyce m.in. program „Superniania” prowadzony przez Dorotę Zawadzką."
    i dalej:
    "Rodziny, które zdecydowały się wystąpić w programie Doroty Zawadzkiej, dziś czują się oszukane. Obawiają się jednak mówić o tym głośno, ponieważ grożą za to kary finansowe. Najbardziej pokrzywdzeni, to jednak nie rodzice – ci może następnym razem zastanowią się, czy warto dla pieniędzy wystawiać intymność na sprzedaż. Prawdziwa krzywda spotkała bezbronne dzieci."
    "Po programie rodzina musiała skorzystać z psychoterapii – opowiada pan Stanisław."

    Co o tym myślicie? Czy to tylko madialny szum? Jak dla mnie jej rady wydawały się sensowne i trochę wkurza mnie teraz to całe bezstresowe wychowanie, bo jakieś zasady muszą być i dziecko nie może robić co mu się żywnie podoba, a my nie reagować, bo zrobimy mu krzywdę na psychice.
  •    
       

    #2
    Odp: Superniania niszczyła dzieci zamiast pomagać

    Jak dla mnie pewnie w programie było coś nie po myśli rodziców... Podobna sytuacja była w Kuchennych Rewolucjach, że jedna z uczestniczek nawet miała iść do Uwagi dla Reportera, żeby opowiedzieć o swoich krzywdach. Uczestnicy nie zdają sobie sprawy, że takie programy mogą im się przysłużyć, ale również ile złego mogą wyrządzić...

    Skomentuj


      #3
      Odp: Superniania niszczyła dzieci zamiast pomagać

      Ciekawy temat, program superniania faktycznie juz dawno zniknął z anteny jak i sama główna jego bohaterka. Nie wiem czy nisczyła czy nie te dzieci, różne metody wychowawcze na różne dzieci skutkują, ja bym swojego dziecka do takiego programu nie dała. Ale oglądając kilkakrotnie często nachodziła mnie myśl, że te dzieci niczemu nie są winne, tylko rodzice tak je nauczyli pozwalając sobie wejść na głowę, albo pokazując przez samego siebie agresję, złośc.

      Skomentuj


        #4
        Odp: Superniania niszczyła dzieci zamiast pomagać

        Nie oglądałam za dużo tego programu bo po prostu Nie przepadałam za super nianią i jej radami co niektóre były może i dobre ale nigdy nie mogłam się przekonać do jej osoby A teraz czytając to Tym bardziej za nią nie przepadam
        Co niektórzy rodzice to naprawdę mieli problemy to się teraz okazuję że rodzice żałują

        Skomentuj


          #5
          Odp: Superniania niszczyła dzieci zamiast pomagać

          Ja widziałam teraz jakąś zagraniczną wersję superniani Taka niania to w przypadku tych programów powinna programować rodziców, bo czasami tak sie zachowywali ... Gorzej od tych dzieci.

          Skomentuj


            #6
            Odp: Superniania niszczyła dzieci zamiast pomagać

            Według mnie te programy to są tworzone tylko pod publike. Zarabiają na tym kasę i tyle. Różne są dzieci, rodzice różnie wychowują, sama byłam świadkiem jak dziecko potrafi walnąć matce w łeb, no ale to wina matki i jak by chciała to szybko dziecko by mogła oduczyć. Karny jeżyk i tyle haha Mój jak się nie słucha i płaczem coś wymusza to ma kare - zanoszę go do pokoju kłade na łóżku i mówie, że jak mu przejdzie to dopiero wtedy nich przyjdzie. I to działa za minute idzie zadowolony i zapomina o całej akcji.

            Skomentuj


              #7
              Odp: Superniania niszczyła dzieci zamiast pomagać

              Do dzis pamietam karnego jeża....
              Hmmm myśle,ze kary dla dzieci nie są odpowiednie...

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Superniania niszczyła dzieci zamiast pomagać

                W jakiś sposób trzeba dziecko uświadamiać , że czegoś nie może. Nie dostaje kary, która go boli tylko taka która ma czegoś nauczyć. Dziecku nie można na wszytsko pozwolić bo później wejdzie rodzicom na głowe.

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Superniania niszczyła dzieci zamiast pomagać

                  Bo dziecku trzeba tłumaczyć i dawać przykład całym soba. A nie byc rodzicem na pół gwizdka.

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Superniania niszczyła dzieci zamiast pomagać

                    A jak postępować z małymi dziećmi? Mój synek ma teraz 8 miesięcy i jak np idzie do firanki i ją ciągnię mówię do niego stanowczym tonem "nie wolno" a on się śmieje i ciągnie jeszcze mocniej ;/

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Superniania niszczyła dzieci zamiast pomagać

                      Napisane przez mikaa997 Pokaż wiadomość
                      A jak postępować z małymi dziećmi? Mój synek ma teraz 8 miesięcy i jak np idzie do firanki i ją ciągnię mówię do niego stanowczym tonem "nie wolno" a on się śmieje i ciągnie jeszcze mocniej ;/
                      mikaa myślę że to za małe dziecko jeszcze byś mu wytłumaczyła dlaczego nie wolno, więc jedyne co to dziecko odstawić od firanki i zając czymś innym. Ewentualnie krótsza firankę założyć , tak by jej nie sięgnął,Ale ja nie jestem ekspertem od dzieci

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Superniania niszczyła dzieci zamiast pomagać

                        Mój synek wchodził na krzesła i na stół, więc zrobiliśmy, tak że krzesełka na stole były i się oduczył. Ciągnął firanki więc zaczeliśmy podwieszczać je i zapomniał o tym teraz podchodzi do okna ale za firankę już nie ciągnie. Trzeba szukać rozwiązań, one są banalne tylko my czasem za bardzo główkujemy.

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Superniania niszczyła dzieci zamiast pomagać

                          My.ślę że dziecko wtedy sprawdza na ile może sobie pozwolić każde dziecko przechodzi taki etap testowania naszej cierpliwości

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Superniania niszczyła dzieci zamiast pomagać

                            Wiecie to naturalny rozwój dziecka, nagle wszystko zaczyna go interesować a jeszcze ąz tak dużo nie rozumie. Oczywiście trzeba tłumaczyć, ale przy tym nie zpaminac że kilkumiesięczne dziecko nie rozumie jeszcze tak jak kilkulatek.

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Superniania niszczyła dzieci zamiast pomagać

                              Ja się aż boję, bo nigdy nie miałam cierpliwości...pewnie będę się denerwować, krzyczeć, nie wiem co zrobię, pewnie będę tu często zaglądać by nie zwariować, chyba, że tak będę zaabsorbowana synem, że nie znajdę czasu :P

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X