Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Tygodniowy urlop ojcowski

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    Odp: Tygodniowy urlop ojcowski

    Elżbieta, nam najbardziej tatuś przydał się właśnie po porodzie - ja leżałam, małej nie mogłam podnieść itp. a tu jeszcze te formalnośći, więc bez niego nie dałybyśmy rady. Tak też planowaliśmy, bo znajoma też mi mówiła, że właśnie po porodzie tatuś w domu jest naprawdę koniecznoscia.

    Skomentuj

    •    
         

      #17
      Odp: Tygodniowy urlop ojcowski

      u mnie jeśłi sama będe sobie dawać radę to pożniej skorzystamy z dwutygodniowego urlopu dla Tatusia ale wszystko będzie zależeć od mojego i Maluszka zdrowia.

      Skomentuj


        #18
        Odp: Tygodniowy urlop ojcowski

        Mój mąż chce sobie wziąć miesiąc urlopu, ale on ma inną sytuację, nie mieszka w Polsce, ma firmę za granicą, prowadzi ją z holenderskim wspólnikiem i tak się dogadali, a dla mnie jest to na prawdę fajna opcja

        Skomentuj


          #19
          Odp: Tygodniowy urlop ojcowski

          ladybzyk ale to Ty sam siedziśz teraz w kraju? TO zupełnie już inna sytuacja, bo w Polsce niektórym należy się urlop niby prawnie, ale u prywaciarza sa warunki

          Skomentuj


            #20
            Odp: Tygodniowy urlop ojcowski

            Napisane przez beatris20 Pokaż wiadomość
            ladybzyk ale to Ty sam siedziśz teraz w kraju? TO zupełnie już inna sytuacja, bo w Polsce niektórym należy się urlop niby prawnie, ale u prywaciarza sa warunki
            Nie siedzę sama, bo pojechałam do męża, nie wytrzymałabym tyle sama bez męża, w tak trudnej sytuacji, z teściową
            Teraz zjeżdżamy na Święta.
            Mąż właśnie może sobie sam warunki dyktować i to jest super. A wspólnik musi dać sobie radę, bo jak jemu się dzieci rodziły to mój mąż jakoś dał radę utrzymać firmę.

            Skomentuj


              #21
              Odp: Tygodniowy urlop ojcowski

              ladybzyk a po porodzie gdzie będziecie W Polsce czy za granicą

              Skomentuj


                #22
                Odp: Tygodniowy urlop ojcowski

                Właśnie? To chyba dość ważna kwestia.

                Skomentuj

                •    
                     

                  #23
                  Odp: Tygodniowy urlop ojcowski

                  coś wspaniałego, tatusiom tez się coś należy, w końcu ich życie , tez się zmienia, a te 2 tygodnie z dzieckiem po porodzie, nie ocenione

                  Skomentuj


                    #24
                    Odp: Tygodniowy urlop ojcowski

                    szkoda tylko że tego tacierzyńskiego nie można wykorzystać po urlopie macierzyńskim mamy tak aby tatuś też mógł zostać sam z maluchem

                    Skomentuj


                      #25
                      Odp: Tygodniowy urlop ojcowski

                      teraz ojciec ma 2 tygodnie i jest udogodnienie że może ten urlop rozbić na 2 a nie brać ciągiem. To mi się wydaje że lepiej

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #26
                        Odp: Tygodniowy urlop ojcowski

                        Napisane przez czekladka24 Pokaż wiadomość
                        teraz ojciec ma 2 tygodnie i jest udogodnienie że może ten urlop rozbić na 2 a nie brać ciągiem. To mi się wydaje że lepiej
                        Tak, to jest bardzo dobre rozwiązanie i chyba jest też coś takiego że nie musi brać tego w pierwszym roku życia dziecka tylko można też później

                        Skomentuj


                          #27
                          Odp: Tygodniowy urlop ojcowski

                          a o tym przyznam nie słyszałam aby było zmienione względem terminu
                          Mąż jak chodził po druczek do kadr to mu powiedziały, żę ma na wykorzystanie czas 12 miesięcy do pierwszych urodzin dziecka. chyba że poźniej weszły zmiany

                          Skomentuj


                            #28
                            Odp: Tygodniowy urlop ojcowski

                            Faktycznie chyba się coś pomyliłam bo zmiany tylko dotyczą tego że urlop okcowski można dzielić ale nadal trzeba go wykorzystać w pierwszym roku

                            Skomentuj


                              #29
                              Odp: Tygodniowy urlop ojcowski

                              Prezydent Komorowski jeśli dobrze pamiętam złożył projekt ustawy, która miała wydłużyć czas odebrania tych dwóch tygodni do trzech lat w dwóch turach, ale zdaje się, że poprzedni rząd nie zdążył tego ustanowić, a obecny jak wiadomo na pewno nad tym nie pochyli się choćby przez minutę bo to pomysł poprzedniej, złej ekipy. NAtomiast każdego roku ojciec ma według kodeksu pracy jeden albo dwa dni do wykorzystania bez podania przyczyny "na dziecko". Nie wiem czy jest jakiś konkretny limit wiekowy.

                              Skomentuj


                                #30
                                Odp: Tygodniowy urlop ojcowski

                                Mój mąż jest na KRUSIE i nie należy mu się tacierzyńskie, nawet nie miał opieki na mnie i dziecko jak wyszłam po cc z dzieckiem do domu bo nikt by mu za to nie zapłacil. Jak chce to może siedzieć w domu ale za darmo.
                                Uważam ze tacierzyńskie to dobry pomysł i powinno być wybrane w czasie r=trwania urlopu wychowawczego tzn do ukończenia przez dziecko 5 lat

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X