Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Karmienie dwu-latka

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    Odp: Karmienie dwu-latka

    Na zatwardzenie polecam podanie kiwi. Mój jak zje całe na drugi dzień robi 3 kupki. Konsultowałam z innymi mamami to wiem, że na inne dzieci też działa.
    Taki dwulatek po odstawieniu od piersi albo zrezygnowaniu z modyfikowanego powinno pić tłuste mleko, bo to w tłuszczu są zawarte dla niego najważniejsze odżywcze składniki. Nie mówię już jak tłuste jest mleko matki.

    Piotruś 13.08 2007r. 2820g i 53cm

    Bartuś 14.03 2011r. 3410g i 56cm




    Bez moich dzieci dom pewnie byłby czysty, portfel pełny.. tylko, że moje serce byłoby puste

    Skomentuj

    •    
         

      #17
      Odp: Karmienie dwu-latka

      Napisane przez Scaarlett Pokaż wiadomość
      Taki dwulatek po odstawieniu od piersi albo zrezygnowaniu z modyfikowanego powinno pić tłuste mleko, bo to w tłuszczu są zawarte dla niego najważniejsze odżywcze składniki.
      Od kiedy w tłuszczu sa najważniejsze składniki odzywcze ? To nieprawda ze takie dziecko powinno pic tluste mleko ! Tluszcz zawarty w mleku matki a tluszcz w mleku krowim jest nieporownywalny.

      Skomentuj


        #18
        Odp: Karmienie dwu-latka

        z tym mlekiem krowim to zależy....bo oczywiście w rozwoju dziecka ważny jest tłuszcz, jest to żródło energii, ale w mleku krowim zawarty jest tłuszcz zwierzęcy, który w nadmiarze nie jest zdrowy.
        To czy mleko powinno być 3,2% czy np 2% to zależy od diety dziecka, bo jeśli dostaje tłuszcze w innym pożywieniu (co jest wielce prawdopodobne) to nie trzeba już podawać tłustego mleka, a nawet nie jest to wskazane.
        Takie ja mam informacje, więc ja podaje nadal modyfikowane
        Julek: 10/3/2008

        Skomentuj


          #19
          Odp: Karmienie dwu-latka

          Ja w planach mam zamiar do 3 lat podawać bebilon a krowie okazjonalnie w kakao czy z płatkami. Obecnie mała czasem łyknie od Julki przez słomkę "szkolne" mleko


          JULA

          MAJA

          OLGA

          Skomentuj


            #20
            Odp: Karmienie dwu-latka

            My jako nie mozemy juz modyfikowanego pić to pijemy Candie lub max 2% mleko.
            Niestety wiele mam twierdzi ze czym mleko tlustsze tym lepsze.

            Skomentuj


              #21
              Odp: Karmienie dwu-latka

              Antalis Candia "mamo rosnę" ?? to też jest modyfikowane mleko
              Julek: 10/3/2008

              Skomentuj


                #22
                Odp: Karmienie dwu-latka

                Nie mamo rosne - takie w kartoniku z postaciami Disney'a


                Z tym ze moja mlodziez niewiele pija ogolnie mleka - wlasciwie jedyne co wypije bez "ale" to kaszka z Bobovity dziennie ok 200 ml. A takiego zwyklego mleka wypija ok 400 ml tygodniowo.Jogurty czy budynie gryzą
                Last edited by antalis; 11-01-2010, 14:40.

                Skomentuj

                •    
                     

                  #23
                  Odp: Karmienie dwu-latka

                  właśnie nigdy nie słyszałam żeby takie małemu dziecku dawać mleku mniej tłuste niż 3%, ja podaję, pytałam nie jednej lekarki, dostałam taką samą odpowiedź.odtłuszczone nie zawiera w sobie żadnych wartości, bez tłuszczu nie wchłoną się witaminy (A,E,D,K). dziecko bez nadwagi powinno pic pełnotłuste mleko.
                  Przeczytałam wiele poradników na temat żywienia dziecka i tam również było takie samo zalecenie więc małemu daję.nic mu nie jest, rośnie pięknie, jest szczupły, nie będę nic zmieniać.
                  jak któraś z mam uważa że 3% jest nie ok, to przecież robi jak uważa, nikomu nic nie narzucam, nie moje dziecko. Piszę tylko o tym jak pije mój synek. proszę się nie burzyć to tylko moje zdanie.
                  Last edited by Scaarlett; 11-01-2010, 16:36.

                  Piotruś 13.08 2007r. 2820g i 53cm

                  Bartuś 14.03 2011r. 3410g i 56cm




                  Bez moich dzieci dom pewnie byłby czysty, portfel pełny.. tylko, że moje serce byłoby puste

                  Skomentuj


                    #24
                    Odp: Karmienie dwu-latka

                    Ja co do mleka słyszałam takie same informacje jakie podaje Scaarlett.
                    Wraz ze zmniejszeniem się ilości tłuszczu w mleku zmniejsza się wchłanianie
                    witamin rozpuszczalnych w tłuszczach. Odtłuszczanie mleka powoduje też
                    samo zmniejszenie ilości tych witamin czyli A i D. Dlatego jeśli dziecko ma
                    dużo ruchu, ma gdzie spalić kalorie to ja bym była za 3.2%. Ja też daję zwykłe
                    mleko 3.2%. Dla mnie samej mleko 2% to jest taka biała woda


                    Skomentuj


                      #25
                      Odp: Karmienie dwu-latka

                      moja tez pije mleko zawsze 3,2% lub3,5%:
                      FROCH

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #26
                        Odp: Karmienie dwu-latka

                        Ja sama piję 3,2 bo ma smak a te inne to siki Weroniki
                        Amelia 12.03.08

                        Skomentuj


                          #27
                          Odp: Karmienie dwu-latka

                          A ja bardzo bym chciała wreszcie przejść na zwykłe mleko. Lubi je i czasem pije jako kakao lub ode mnie. Niestety nie do końca je toleruje. Czasem pojawiają sie czerwone, suche policzki.
                          Łukasz 11.10.2007

                          Skomentuj


                            #28
                            Odp: Karmienie dwu-latka

                            monika odstaw na jakiś czas to mleko, mój młody miał takie poliki po czekoladzie jak zjadłam karmiąc go. niech jego przewód pokarmowy dojrzeje i za jakiś czas spróbujesz znowu. Ja zrezygnowałam z czekolady, a jak młody skończył już roczek nic mu po niej a ni po kakao nie było.
                            a jak synek reaguje na inne przetwory mleczne? może po jogurcie, serku lub kefirku nie dostaje? zawierają mniej białka i rzadziej uczulają niż zwykłe mleko.

                            Piotruś 13.08 2007r. 2820g i 53cm

                            Bartuś 14.03 2011r. 3410g i 56cm




                            Bez moich dzieci dom pewnie byłby czysty, portfel pełny.. tylko, że moje serce byłoby puste

                            Skomentuj


                              #29
                              Odp: Karmienie dwu-latka

                              Pierwsze reakcje alergiczne pojawiły sie około 11.-12. miesiąca po podaniu danonka. Do 1,5 roku nie mógł jeść serków, jogurtów, masła, śmietany i oczywiście mleka. Co jakis czas próbowałam i teraz może jeść i je niemal codziennie jogurt lub serek, ale czasem, nie zawsze, pojawią się reakcja. Ostatnio właśnie po kakao. Raczej nie jest to czekolada, bo ją może jeść. Obstawiam, że jednak po wypiciu mleka. Musze tylko jeszcze zaobserwować, czy zawsze po mleku, czy tylko po niektórym...
                              Łukasz 11.10.2007

                              Skomentuj


                                #30
                                Odp: Karmienie dwu-latka

                                wiem, że danonki bardzo lubią uczulać dzieciaki i od wielu mam to słyszałam. chrześnica do 3 roku życia miała uczulenie po mleku i jajkach i wszystkim co mleczne. dostawała mleko zastępcze produkty, była na Nutramigenie. jak synek miewa wysypki, to chyba zostaje ci jak na razie podawanie modyfikowanego. Po nim nie ma wysypek? jak chcesz wiedzieć kakao go nie uczula, to zrób mu kakao na modyfikowanym, będziesz wiedzieć czy to mleko jest winne. pamiętaj jednak, że kakao, czekolada, orzechy, miód potrafią nasze maluszki bardzo alergizować.

                                Piotruś 13.08 2007r. 2820g i 53cm

                                Bartuś 14.03 2011r. 3410g i 56cm




                                Bez moich dzieci dom pewnie byłby czysty, portfel pełny.. tylko, że moje serce byłoby puste

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X