Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Skaza Białkowa?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #31
    moja córeczka jak miała 5 miesięcy lekarz przepisał bebilon pepti.przedtem piła nan1.miała małe uczulenie,podobne atz.piła ten bebilon przez 3 miesiące,później przestała mi go pić.jak skończyła 8-m-cy spróbowałam jej dać zwykłe mleko, takie z kartonu np.łaciate,i robiłam jej grysik. z butelki nie chce mi pić żadnych mlek ani kaszek....tylko łyzką:więc musi to być gęste.w taki sposób karmię ją już ponad 3 m-ące...ale od 3 tyg ma uczulenie.nie wiem na co
    przeciez nie przyznam sie lekarzowi że podaje jej zwykłe mleko.podobno jakby miała skazę b.to po wypiciu tego mleka zaraz by ją wysypało:/
    teraz jestem w rozsterce.nie mam pomysłu co jej podawać...

    Skomentuj

    •    
         

      #32
      froch wiedziałaś, że Twoje dziecko ma alergię (albo może mieć) i podajesz mleko krowie! A teraz się boisz przyznać lekarzowi.
      Na prawdę jestem pod wrażeniem !!!!
      Nie koniecznie musiało ją wysypać od razu. Skaza może pojawić się
      w każdym wieku.
      Idź do lekarza!! Skazy bardzo trudno się jest pozbyć.
      POza tym jest wątek "mleko krowie" Poczytaj
      A póki co odstaw to co przez te tygodnie je. Może słodycze?Owoce nowe? orzechy?

      rechotka no wszystkie produkty, w których zawarte jest to białko.
      Mleko, sery, twarogi, czekolada itp, itd

      Skomentuj


        #33
        to nie jest powiedziane ze ma skaze.moze mieć uczulenie np.na proszek do prania albo co innego.musze zrobic jej testy alergiczne.lekarz najczesciej powie ze jest to skaza,bo niby co innego!!!a tu sie moze okazać że uczulenie może mieć dziecko na olchy,brzozy....itd.(tak jak w przypadku dziecka kolezanki)
        podaję jej też kaszke nestle ryzowo- mleczna,może po tym ma??

        Skomentuj


          #34
          Współczuję wam dziewczyny bo skazy są beznadziejne trzeba myśleć co maleństwo może jeść a czego nie....zapewne męczy to was bardzo
          pozdrawiam

          Skomentuj


            #35
            Froch nie każda wysypka oznacza skazę, a lekarze umieją ją odróżnić
            (przynajmniej nasz pediatra potrafi)
            Piszesz, że dziecko ma wysypkę od 3 tygodni, to nie próbowałaś zmienić
            proszku?
            Ja rozumiem to tak, że jak coś jest nie tak to eliminuję te produkty, które
            podaję przez czas pojawienia się wysypki (dotyczy to zarówno pożywienia
            jak i proszków, płynów, mydeł)
            Ale skoro podawałaś Bebilon Pepti bo pojawiła się oznaka alergii to dziwi mnie
            bardzo, że zaryzykowałaś podanie mleka krowiego.

            Skomentuj


              #36
              Napisane przez Niunia84 Pokaż wiadomość
              Hej dziewczyny mam przypuszczenia ze moja 4miesieczna córeczka ma skaze,lekarz na urlopie i dopiero za tydzien bede wiedziec co i jak chcialabym wczesniej sie cos dowiedziec.podobno ze wysypka jest w paru miejscach a moja niunia ostatnio ma czerwone policzki ale bez wysypki i nigdzie indziej nie ma ani za uszami ani na ciele tylko te policzki takie zaczerwienione czy to moze byc objaw skazy?? a moze to od kleiku bo to sie pojawilo mniej wiecej jak zaczelam dodawac kleik do mleka.Prosze o opinie moze mialyscie podobny problem?
              Moje dziecko od tygodnia czasu ma dokladnie to samo na budzi (również tylko policzki)...Moze to jest skaza białkowa, moj mąż ja miał, moze to po nim. Chociaz z drugiej strony wydaje mi sie ze jakby to byla skaza to mały miałby cale ciało w wysypce... kurcze tez jestem przerazona. Zastanawiam sie czy to przypadkiem nie jest np z zimna... Ze dwa razy zdarzylo mi sie wyjsc z nim z nie posmarowaną buźką i czy nie przemarzła jakos? Jak myslicie?
              Bartuś 26.06.08
              Już potrafię raczkować i mam 8 ząbków

              Skomentuj


                #37
                Mój syn ma skazę białkową i niekoniecznie musi byc wysypka na całym ciałku, mały ma tylko na polikach, nie mogę tego wyleczyć żadną maścią ale czekam może samoistnie przejdzie
                Wojtuś 28.11.2007

                Skomentuj

                •    
                     

                  #38
                  a jak długo moze utrzymywac sie ta wysypka?Maja ma juz od ponad 3 tygodni. wyeliminowałam wszystko co mogłoby uczulac. sama nie jem nic co ma w swoim składzie mleko. zadnych serów jogurtów mleka czekolady ciastek. a jakie mieso uczula?
                  Majeczka 27 kwiecień 2008r.

                  Skomentuj


                    #39
                    hej ja mam 6 miesieczna coreczke i moja rowniez ma takie czerwone policzki , ktore sie objawialy stopniowo raz na jednym a pozniej na drugim , bylam u alergologa , zmienila mi na bebilon pepti , dala jakies krople i wogle takie tabletki ktora musze sproszkowac i jej podawac , dawalam jej wczesniej kaszki , odstawilam je , mam wrazenie ze moja ma uczuleniena banana bo zjadlam i jej ostatnio dalam do pogryzienia na smaki i jej bardziej wysypalo , ale tez smarowalam linomagiem A+E dla niemowlat i pomoglo bo zblakly jej ale przez tego banana sie zrobilo intensywne , karmie ja teraz melkiem i piersia , ostawilam kaszki i soki , ale cyz to cos da ??? pomozcie ...
                    Katarzyna

                    Skomentuj


                      #40
                      Kates ale pamiętaj że jeśli to skaza to i ty nie możesz jeśc produktów mlecznych.
                      Mój mały ma skaze od pół roku, juz nie smaruję maściami bo nic nie pomaga jest czasem tak że znaikaja te plamki na polikach na miesiąc a potem znowu sie pojawiaja nie wiadomo skąd???
                      A jesli chodzi o banana to tez ma uczelnie na buzi od razu jak zje to wychodza plamki, jestem bezradna czekam ażto się skonczy bo czasem mały tak się drapie po buziuni że szok.
                      Wojtuś 28.11.2007

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #41
                        hmm ale powiem ci ze jak mala sie urodzila to jadlam jogurty , czy serki i nic jej nie bylo jak przestalam jesc to jej sie zaczelo pojawiac takie czerwone , tez smaruje masciami , kapie w oilatum i narazie zero efektow jedynie ten linomag zlagodzil ale ma teraz takie strupki ... i tez drapie to , jak jej posmaruje to mi sciera
                        Katarzyna

                        Skomentuj


                          #42
                          myslalam zeby odstawic wszystko i tylko na mleku ja zostawic i piersi oczywiscie , ja staram sie nie jest nic co by jej moglo zaszkodzic ale momentami czuje sie bezradna
                          Katarzyna

                          Skomentuj


                            #43
                            pije czesto herbate miętowa czy ona moze powodowac tez ta skaze ? jak myslicie?
                            Katarzyna

                            Skomentuj


                              #44
                              Nie no ta herbata to chyba nie zaszkodzi z małych ilościach. No mój mały przez pierwsze pół roku nie miał nić, pożniej dopiero zaczeło się pojawiać i zmiany sa tylko na polikach.Czasem jak ma taka suchą skórę to natłuszczam ale nie pomaga nic.Ostatnio byłam u dobrego lekarza zalecił zrobić testy za pół roku, mój maz był alergikiem więc podejrzewam że mały ma tez to po nim. Ja jeszcze na t,a skazę dostałam zyrtec podaje 5 kropelek i czasem zanika, ale to zwykłe chowanie pod dywan uzywa się to zanika jak nie to dalej jest,dostałam tez masci zterydowe, których nie podaje bo wiem jakie maja skutki, sama miałam problemy ze skóra i to był jedyny ratunek, ale skóra sie przyzwyczaja do tego.No nic ja poczekam może samo przejdzie ale ile to bedzie jeszcze trwało to nie mam pojęcia.
                              Wojtuś 28.11.2007

                              Skomentuj


                                #45
                                ja tez dostalam krople zyrtec (4 na noc) i kapsulki lacidofil i peritol ale tego nie daje jej narazie , smaruje tez masciami i natluszczam , niby robi sie takie jasne ale momentami to sie nasila, zmienilam mleko wiec zobaczymy narazie 3 dzien prob jak nie podziala to znowu do lekarza ...
                                Katarzyna

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X