Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

*****Marzec i kwiecień 2011*****

Collapse
Zamknięty wątek
X
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #31
    Odp: *****Marzec i kwiecień 2011*****

    Klara no to też nie masz wesoło z pracą. Ejonczyk a Ty wiesz jak się dokładnie liczy te zasiłki? To prawda że wszystko liczy się z zeszłorocznych pitów?? I gdzie o to wszystko się ubiega? - choć nam chyba i tak nie wyjdzie

    No nic dziewczynki - oby dzieciaczki były zdrowe - to najważniejsze, a z resztą jakoś sobie poradzimy, w końcu jesteśmy kobietami, nie?

    Skomentuj

    •    
         

      #32
      Odp: *****Marzec i kwiecień 2011*****

      No niestety ta umowa ma to do siebie, ze nie gwarantuje praktycznie zadnych przywilejow socjalnych, ale plusem jest to, ze mozna duzo wiecej zarobic niz na zwyklej umowe o prace i masz szanse odlozyc na czarna godzine.

      Tutaj zarabia sie w fabryce np. 800 - 1100 euro srednio, ale jak juz mowilam, zycie kosztuje mniej no i sa dodatki od panstwa na dzieci, placa za swiatlo, daja bony na zakupy i takie tam jesli sie nie przekracza chyba 12000 tys Euro, rocznie. Panstwo gwarantuje tez co rok w grudniu 13 wyplate dla kazdego pracownika.

      Moj brat mieszka z rodzina w Austrii, tam to dopiero opieka socjalna jest na extra poziomie. Moja bratowa, pomimo, ze pracuja obydwoje dostaje na Niunie 500 euro dodatku co miesiac .

      Jasne, ze damy rade, mamy tez przeciez u boku meza, ktory sie troszczy o rodzine


      Skomentuj


        #33
        Odp: *****Marzec i kwiecień 2011*****

        Klara, to rzeczywiście masz z tą umową nie wesoło, ale czego się nie robi dla dzidzi. też nie wyobrażąłam sobie wrócić do pracy i zostawić pół roczne dziecko. chyba bym się zapłakała.
        Teraz będę na zwolnieniu pół roku, co płatne jest 80% pensji, a potem macierzyński 100% więc zawsze to jest coś jak na tym kończy się u nas pomoc od państwa
        A co do zakupów w Polsce, to jest dokładnie jak piszesz. Wczoraj pojechaliśmy do reala na zakupy jedzeniowo- chemiczne i poleciało 400zł a to tylko tygodniowe zakupy

        Piotruś 13.08 2007r. 2820g i 53cm

        Bartuś 14.03 2011r. 3410g i 56cm




        Bez moich dzieci dom pewnie byłby czysty, portfel pełny.. tylko, że moje serce byłoby puste

        Skomentuj


          #34
          Odp: *****Marzec i kwiecień 2011*****

          Scarlet chemia w Polsce jest strasznie droga, szok zeby za mydelko w plynie, np. palmolive placic 8 zl, a gdzie reszta. Ja ok. 400 euro miesiecznie wydaje na jedzenie lodowkowe i chemie. Ceny po przeliczeniu mniej wiecej mamy te same, szkoda tylko, ze zarobki w Polsce sa jakie sa. I panstwo sie dziwi, ze ludzie emigruja jak maja okazje.

          No nic, ide sie polazienkowac i robic wlosy, potem wroci m i na 17 na wizyte, chociaz pewnie bedzie lekki poslizg

          Buzka kochane, milego popoludnia.


          Skomentuj


            #35
            Odp: *****Marzec i kwiecień 2011*****

            Poczytajcie, jestem w szoku

            http://media.wp.pl/kat,1022943,wid,1...wiadomosc.html

            Tego meza to chyba bym zastrzelila.


            Skomentuj


              #36
              Odp: *****Marzec i kwiecień 2011*****

              Napisane przez Scaarlett Pokaż wiadomość
              Klara, to rzeczywiście masz z tą umową nie wesoło, ale czego się nie robi dla dzidzi. też nie wyobrażąłam sobie wrócić do pracy i zostawić pół roczne dziecko. chyba bym się zapłakała.
              Teraz będę na zwolnieniu pół roku, co płatne jest 80% pensji, a potem macierzyński 100% więc zawsze to jest coś jak na tym kończy się u nas pomoc od państwa
              A co do zakupów w Polsce, to jest dokładnie jak piszesz. Wczoraj pojechaliśmy do reala na zakupy jedzeniowo- chemiczne i poleciało 400zł a to tylko tygodniowe zakupy
              sorry że sie wtrące ale zwolnienie w czasie ciąży jest płatne w 100 %
              Pola 27.03.2009 godz 18 10, 2400g i 49cm miniaturka moja



              Skomentuj


                #37
                Odp: *****Marzec i kwiecień 2011*****

                a to coś się zmieniło ostatnio? bo 3 lata temu jak byłam w ciąży z Piotrusiem na zwolnieniu, to wypłacali mi 80%, a jeżeli tak jest, to tylko lepiej dla mnie jeszcze wypłaty nie dostałam więc nie wiem.

                Piotruś 13.08 2007r. 2820g i 53cm

                Bartuś 14.03 2011r. 3410g i 56cm




                Bez moich dzieci dom pewnie byłby czysty, portfel pełny.. tylko, że moje serce byłoby puste

                Skomentuj

                •    
                     

                  #38
                  Odp: *****Marzec i kwiecień 2011*****

                  Napisane przez Scaarlett Pokaż wiadomość
                  a to coś się zmieniło ostatnio? bo 3 lata temu jak byłam w ciąży z Piotrusiem na zwolnieniu, to wypłacali mi 80%, a jeżeli tak jest, to tylko lepiej dla mnie jeszcze wypłaty nie dostałam więc nie wiem.
                  z kodeksu pracy :

                  1. Ciąża
                  Stan ciąży musi być potwierdzony badaniem lekarskim. Zaświadczenie takie przekazujemy do działu kadr - jest ono konieczne, zwłaszcza, jeżeli chcemy (musimy) korzystać ze zwolnień lekarskich. Zwolnienie lekarskie w okresie ciąży płatne jest 100% wynagrodzenia, niezależnie czy jest ono wystawione przez lekarza ginekologa czy ogólnego.

                  Należy zwrócić uwagę, że wynagrodzenie w czasie zwolnienia liczone jest jako średnia z ostatnich 12 miesięcy przy czym, jeżeli chorowałaś już wcześniej i przerwa między jednym chorobowym a drugim trwała krócej niż 3 miesiące to wynagrodzenie za zwolnienie będzie płatne z podstawy ustalanej dla poprzedniego chorobowego.

                  Okres zasiłkowy dla kobiet ciężarnych trwa 270 dni, ( co odpowiada 9 miesiącom ciąży) Okres ten dotyczy również osób chorych na gruźlicę. W pozostałych przypadkach jest to 182 dni. Po tym okresie, jeśli dalsze leczenie rokuje odzyskanie zdolność do pracy - ubezpieczonemu może zostać przyznane świadczenie rehabilitacyjne, które z kolei podlega waloryzacji podstawy.

                  Reasumując, kobieta ciężarna od momentu przejścia na zwolnienie lekarskie otrzymuję zasiłek chorobowy w wysokości 100 procent wynagrodzenia, przez cały okres ciąży. Po przejściu kobiety na urlop macierzyński podstawa nie zmienia się.

                  Podstawa wynagrodzenia chorobowego, nie może być niższa od kwoty najniższego wynagrodzenia ustalanego przez Min. Pracy i Polityki Socjalnej, po potrąceniu składek ZUS czyli 13,71%. W 2009 roku podstawa ta wynosi 1101,06.

                  Na badania związane z ciążą i zalecone przez lekarza, ciężarna ma prawo chodzić w godzinach pracy - o ile nie mogą one być przeprowadzone poza tymi godzinami. Za czas nieobecności z tego powodu zachowuje ona prawo do wynagrodzenia.
                  Pola 27.03.2009 godz 18 10, 2400g i 49cm miniaturka moja



                  Skomentuj


                    #39
                    Odp: *****Marzec i kwiecień 2011*****

                    czyli jednak jakaś zmiana zobaczę jak mi przyjdzie na konto

                    Piotruś 13.08 2007r. 2820g i 53cm

                    Bartuś 14.03 2011r. 3410g i 56cm




                    Bez moich dzieci dom pewnie byłby czysty, portfel pełny.. tylko, że moje serce byłoby puste

                    Skomentuj


                      #40
                      Odp: *****Marzec i kwiecień 2011*****

                      Klara i jak wizyta?
                      Ewa
                      moje dwa cuda:IGOREK 11.09.2007 GODZ.23.10 3150g.57cm.
                      Oskarek12.01.2011 godz.17.05
                      3150g.55cm.
                      10miesięcy i 17dni-pierwszy ząb

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #41
                        Odp: *****Marzec i kwiecień 2011*****

                        No wlasnie, jak wizyta????

                        Skomentuj


                          #42
                          Odp: *****Marzec i kwiecień 2011*****

                          Dzien dobry

                          Kto chetny na sok pomaranczowy swiezo wycisniety? Wskakiwac.

                          Wczoraj ginek wypatrzyl, ze bedzie na 98% dziewczynka
                          Poza tym machala do nas raczkami, ruszala stopkami - najpiekniejszy widok, normlanie skakala sobie. Mierzy juz 5,8 cm wiec sporo urosla od ostatniej wizyty.
                          Cisnienie mialam tak niskie, ze ginek mial problem z jego pomiarem, w kocu wyszlo 80/55.

                          Nie mierzyl mi przeziernosci, bo bylo na to zawczesnie. Za tydzien musze isc do kontroli ze wzgledu na szyjke, wtedy zdecyduje czy zakladamy krazek i zmierzy NT.
                          Bede robila tez test podwojny, chyba Pappa sie to nazywa w Polsce. Ktoras z Was robila?

                          W sobote ide na pobieranie krwi, juz sie boje. Mam 17 pozycji i juz widze siebie bez sniadania i 3 pielegniarki szukajace mojej zyly ehhh


                          Ola a jak u Ciebie przebiegla wizyta? Wszystko ok?


                          Skomentuj


                            #43
                            Odp: *****Marzec i kwiecień 2011*****

                            Promesse gratuluję córeczki. Super że tak szybko Ci ginek wypatrzył płeć.
                            Tak w Polsce to test Pappa on z krwi się robi z tego co czytałam ja nie robiłam.
                            Z tego co piszesz to też masz zyły jak niteczki. Ja wiecznie wracam podziurawiona z pobrań bo czasem jest i 3-4 podejścia. W poprzedniej ciąży raz mi tak żyły poprzebijały że miałam krwiaki od nadgarstka do połowy ramienia.
                            Mnie teraz czeka obciązenie glukozą oj będzie ciekawie


                            JULA

                            MAJA

                            OLGA

                            Skomentuj


                              #44
                              Odp: *****Marzec i kwiecień 2011*****

                              A co do krążka na szyjkę to mi gin mówił że dopiero po 13 tyg można zakładać bo wcześniej jest za duże ryzyko poronienia.
                              Ja obecnie mam szyjkę już na 2,5 cm mam nadzieję że żadnych przygód w tej ciązy nie będzie. Z Majką na tym etapie ciązy już szyjki nie miałam,z Julką też.


                              JULA

                              MAJA

                              OLGA

                              Skomentuj


                                #45
                                Odp: *****Marzec i kwiecień 2011*****

                                Majajula ja tez mam zawsze problem z siniakami po pobieraniu, zeszlego lata chodzilam do pracy w dlugim rekawie bo mialam tak posiniaczone przedramie, ze nie chcialam, zeby ktos pomyslal ze maz mnie bije hehe
                                Krwiak na krwiaku ehhh

                                Lekarz zapytal czy chcemy, zeby zobaczyl kto w brzuszku mieszka no i wypatrzyl jakis kanalik i mowi, ze z tego bedzie pipeczka i nic raczej juz nie urosnie hehe
                                Zobaczymy, czy sie potwierdzi

                                Moja szyjka ma niecale 3 cm. A Ty mialas zakladany krazek czy musialas poprostu lezec?


                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X