Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ojciec nie chce pomagać przy dziecku

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Ojciec nie chce pomagać przy dziecku

    Witam,
    ogólnie nie korzystam z takich form czerpania informacji, ale chciałam poznać opinie i porady psychologów.
    Co zrobić, gdy ojciec dziecka nie chce brać go na ręce, ani się z nim bawić? Nie wita się gdy przychodzi z dworu, unika wszelkich obowiązków (zakupów, sprzątania) i nie chce z dzieckiem zostawać w domu?
    On powie: "przecież się bawię", ale tak naprawdę musi mieć na to humor i chęć. W towarzystwie weźmie dziecko na ręce, ale nie zabawia.
    Dziecko niedługo kończy rok, a ojciec opiekę nad dzieckiem powierzył całkowicie matce i nie chce nawet słuchać, że potrzebna jest jego pomoc. Co robić w sytuacji, gdy matka wraca do pracy?
    Czekam na odpowiedzi
  •    
       

    #2
    Odp: Ojciec nie chce pomagać przy dziecku

    Ja z perspektywy matki mogę ci napisać, ze u mnie czasami też tak jest, ale to też dlatego, ze mąż pracuje zawodowo i nie zawsze ma siłe na zabawę z dzieckiem jak w pracy robi za dwóch. Jednak jak przychodzi weekend to nadrabia zaległości. Zakupy robie ja, albo wspólnie.

    Skomentuj


      #3
      Odp: Ojciec nie chce pomagać przy dziecku

      ja zaczęłabym od szczerej rozmowy. No i od samego początku żądałbym, żeby ojciec również uczestniczył w opiece, np. już w szpitalu zostawiłabym samego ojca z dzieciaczkiem pod pozorem pójścia do łazienki. Ale na to teraz już za późno.

      Skomentuj


        #4
        Odp: Ojciec nie chce pomagać przy dziecku

        Fakt, że od początku trzeba na to zwrócić uwagę. Niektórzy faceci nie zwracaja na to uwagi i potem wychodzą takie nieporozumienia. szczera rozmowa to jednak podstawa. Może przemyśli i sie poprawi.

        Skomentuj


          #5
          Odp: Ojciec nie chce pomagać przy dziecku

          Noo powinnas to juz zuwazyc wczesniej.. a jak podchodzil do dziecka kiedy ono bylo jeszcze w brzuchu ? czekal na jego przyjscie czy raczej nie ?

          Skomentuj


            #6
            Odp: Ojciec nie chce pomagać przy dziecku

            Jak jesteśmy jeszcze w ciaży to różnie wówczas z tymi facetami bywa. Jedni głaskają brzuszki inni nie czuja takiej potrzeby. Mąz dopiero jak poczuł kopniaki to częściej zaczał głaskać brzuszek.

            Skomentuj


              #7
              Odp: Ojciec nie chce pomagać przy dziecku

              Mój Mąż często całował mój brzuszek. Jednakże dopiero po porodzie przyznał mi, że dotarł do Niego fakt, że jest ojcem. Mężczyzna potrzebuje trochę czasu żeby oswoić się z nową rolą. Mój Mąż dość szybko odnalazł się w roli tatusia i widzę, że kocha chłopców ponad wszystko


              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Ojciec nie chce pomagać przy dziecku

                mój partner zawsze pomaga mi przy dziecku, przewija, kąpie usypia a nawet oliwkuje. Także nie rozumiem jak można nie pomóc owszem pierwsze kilka dni ma prawo się bać bo dziecko maleńkie ale to kwestia czasu

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Ojciec nie chce pomagać przy dziecku

                  Kiedyś to było normalne, że mężczyzna nie pomagał przy dziecku. Mój teść nigdy swoich dzieci nie przewijał czy nie usypiał. A dzisiaj z radością pomaga przy wnukach...

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Ojciec nie chce pomagać przy dziecku

                    Mój mąż od początku pomaga przy pielęgnacji dzieci. To jego zadaniem jest np. kąpanie maleństwa. Teraz mamy taki podział, że on kąpie mniejsze a ja myję większego.

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Ojciec nie chce pomagać przy dziecku

                      Mój maż w mairę możliwości( gdy tylko jest w domu) pomaga mi przy dzieciach. Nie jest chętny do przewijania, ale w innych rzeczach z chęcią pomaga

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Ojciec nie chce pomagać przy dziecku

                        Mój mąż również jest bardzo zaangażowany, zabiera dzieciaki na rowery, na spacery, na basen, wspólnie się bawią. Nie ma problemu z szykowaniem im jedzenia, przewijaniem itd.

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Ojciec nie chce pomagać przy dziecku

                          Mój Mąż pracuje od poniedziałku do soboty. Gdy tylko przychodzi z pracy to zajmuje się dziećmi, bawi się z Nimi, wygłupia. W niedzielę ma dyżur przy przewijaniu


                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Ojciec nie chce pomagać przy dziecku

                            I mój angażuje się w wychowanie synka, pielęgnację itd. Jednak pracuje i nie zawsze ma siły, więc wtedy nie gniewam sie na męża tylko sama kąpię, przewijam, gotuję. W weekendy robimy wszystko razem.

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Ojciec nie chce pomagać przy dziecku

                              W takiej sytuacja należy szczerze ze sobą porozmawiać i ustalić jakieś warunki aby jedna i druga strona była zadowolona. Bo nie ukrywajmy tego, matka również jest człowiekiem i czasami musi wyjść się odstresować z koleżankami na kawę czy gdzieś na zakupy Tylko rozmową możemy do czegoś dojść nie nerwami czy wyrzutami...opieka nad dzieckiem wymaga bardzo dużo poświęcenia a to że jedna ze stron pracuje nie zwalnia jej z opieki nad dzieckiem !

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X