Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

chrzest niewielkim kosztem - jak?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #46
    Odp: chrzest niewielkim kosztem - jak?

    Ja miałam 12 osób, robiliśmy w domu, mama i teściowa pomogły z jedzeniem. Fotografa nie braliśmy i każdy był zadowolony.

    Skomentuj

    •    
         

      #47
      Odp: chrzest niewielkim kosztem - jak?

      My mieliśmy 33 osoby i robiliśmy imprezę w domu. Praktycznie wszystko mieliśmy swoje oprócz napoi. Całe jedzenie zrobiłam z teściową a placki siostry mi upiekły.
      Taka impreza w domu zwłaszcza zimą to dla maluszka najlepsze rozwiązanie.

      Skomentuj


        #48
        Odp: chrzest niewielkim kosztem - jak?

        Napisane przez teresa211186 Pokaż wiadomość
        My mieliśmy 33 osoby i robiliśmy imprezę w domu. Praktycznie wszystko mieliśmy swoje oprócz napoi. Całe jedzenie zrobiłam z teściową a placki siostry mi upiekły.
        Taka impreza w domu zwłaszcza zimą to dla maluszka najlepsze rozwiązanie.
        Podziwiam 33 osoby i zmieścić w domu, to też kwestia wielkości, ja nie miałabym szans, nawet stołów poustawiać tak, żeby się zmieścili wszyscy, nie wspomnę już o sprzątaniu później. Ale super, jak się ma takie warunki.

        Skomentuj


          #49
          Odp: chrzest niewielkim kosztem - jak?

          Mamy duży dom i daliśmy radę pomieścić tyle osób. Był tylko problem ze stołami i krzesłami ale udało nam się pożyczyć ze świetlicy wiejskiej

          Skomentuj


            #50
            Odp: chrzest niewielkim kosztem - jak?

            Jak ma się w miare duży dom, albo przynajmniej duży salon to pewnie że sie uda. Kiedyś nie było w modzie robienie imprez w restauracjach i ludzie jakoś sie mieścili. Najwyżej warto wynies meble do innego pokoju i zaraz jest wiecej miejsca. Na wsiach to jeszcze można pożyczyć ze świetlic wiejskich stołu lub krzesła.

            Skomentuj


              #51
              Odp: chrzest niewielkim kosztem - jak?

              U nas koszt był w granicy 3000zł ale robiliśmy chrzciny na 17 osób bo część zaproszonych osób nie mogła niestety przyjść...ale taka kwota jest i tak niska. Duzo zależy tez od miasta, gdzie robimy chrzcimy Ja mieszkam w małym miasteczku na mazurach wiec wiadomo, że nie będzie tak drogo jak np. w Warszawie

              Skomentuj


                #52
                Odp: chrzest niewielkim kosztem - jak?

                Moim zdaniem 3000 zł za 17 osób to wcale nie mało. Moja siostra wydała dużo mniej, ale może to też kwestia jedzenia jakie jest, u niej było raczej skromnie.

                Skomentuj

                •    
                     

                  #53
                  Odp: chrzest niewielkim kosztem - jak?

                  Możecie zorganizować wesele w domu lub ogrodzie, wtedy odejdą wam koszty sali. Poza tym zamiast orkiestry zatrudnijcie DJ-a, wypożycz suknie zamiast kupować itd. naprawdę można tanio zorganizować wesele.
                  Jedyne z czego bym nie rezygnowała to dobry kamerzysta np aeonbrand - kamerzysta kraków i fotograf. Zdjęcia i film to niezwykłe pamiątki i nie powinno się na nich odzczędzać

                  Skomentuj


                    #54
                    Odp: chrzest niewielkim kosztem - jak?

                    Napisane przez isana91 Pokaż wiadomość
                    Możecie zorganizować wesele w domu lub ogrodzie, wtedy odejdą wam koszty sali. Poza tym zamiast orkiestry zatrudnijcie DJ-a, wypożycz suknie zamiast kupować itd. naprawdę można tanio zorganizować wesele.
                    Jedyne z czego bym nie rezygnowała to dobry kamerzysta np aeonbrand - kamerzysta kraków i fotograf. Zdjęcia i film to niezwykłe pamiątki i nie powinno się na nich odzczędzać
                    Szczerze mówiąc na wesele w ogrodzie w Polsce nie zdecydowałabym się, bo mamy zbyt niepewną pogodę Suknię owszem można wypożyczyć, a i kamerzystę uważam, za zbędnego, wolę zdjęcia.

                    Skomentuj


                      #55
                      Odp: chrzest niewielkim kosztem - jak?

                      Wesele w ogrodzie to faktycznie dość ryzykowne przy naszym klimacie Co do kosztów to płaciliśmy 65 zł za obiad dwudaniowy za osobę. Fotografem była siostra. Ubranko do chrztu uszyła babcia. Także jak się chce to można zrobić chrzest naprawdę niewielkim kosztem

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #56
                        Odp: chrzest niewielkim kosztem - jak?

                        Napisane przez wyakin Pokaż wiadomość
                        Szczerze mówiąc na wesele w ogrodzie w Polsce nie zdecydowałabym się, bo mamy zbyt niepewną pogodę Suknię owszem można wypożyczyć, a i kamerzystę uważam, za zbędnego, wolę zdjęcia.
                        A ja z kolei uważam, że temat wesela w wątku o chrzcie to zdecydowanie za szybko

                        Jak obniżyć koszt chrztu? Nie robić wielkiej imprezy w restauracji tylko kameralny chrzest w rodzinnym gronie. Zamiast restauracji zrobić obiad w domu. Zamiast fotografa, poprosić kogoś z gości o zrobienie kilku fotek - przecież tysiąca zdjęć z chrztu nikt nie potrzebuje. Na ubranku też można zaoszczędzić i kupić coś używanego - w końcu dziecko będzie miało to na sobie tylko raz, więc po co się wykosztowywać. Jedynie ewentualny cennik kościelny ciężko będzie obejść, ale wtedy ja bym po prostu poszukała innej parafii. Mam to szczęście, że w mojej normalną "opłatą" za chrzest jest "co łaska". Wiem też, że ludzie dają tu najczęściej 50-100 zł.

                        Skomentuj


                          #57
                          Odp: chrzest niewielkim kosztem - jak?

                          Dla mnie jednym z ważniejszych i większych kosztów było wynajęcie fotografa. Chciałam mieć pamiątkę na całe życie, taką naprawdę ładną . Zdecydowałam się na fotografa na chrzest z Warszawy: http://www.agnieszkaklosinska.pl/

                          Skomentuj


                            #58
                            Odp: chrzest niewielkim kosztem - jak?

                            Najtaniej jest chyba w domu w gronie najbliższej rodziny. Jeśli chodzi o fotografa to warto popytac wśród znajomych i zaproszonych gości bo może sie okazać że ktoś zrobi piękne zdjecia i nie będzie trzeba płacić

                            Skomentuj


                              #59
                              Odp: chrzest niewielkim kosztem - jak?

                              Jest wiele dobrych możliwości na tani chrzest, najlepiej w domu skromna uroczystość dla najbliższych i chrzestnych...
                              http://podolodzy.pl/szukaj/podolog-krakow/

                              Skomentuj


                                #60
                                Odp: chrzest niewielkim kosztem - jak?

                                nasz chrzest, nie licząc kosztu podarunku dla synka, zamknął się w niecałych 400 zł. wszystko robiliśmy sami w domu. impreza na 10 osób.

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X