Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Antykoncepcja po porodzie

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #46
    Odp: Antykoncepcja po porodzie

    Ja tez slyszalam, ze jak sie karmi piersia nie mozna stosowac tabletek..
    Natomiast mama mi mowila,ze jak ona byla pare miesiecy po porodzie to lekarz jej powiedzial, ze nie mozna zajsc w ciaze, bo organizm nie tworzy jajeczek przez hormony.. no stety niestety okazalo sie, ze to nieprawda i urodzila synka. no ale to bylo 31 lat temu

    Skomentuj

    •    
         

      #47
      Odp: Antykoncepcja po porodzie

      Po porodzie ginekolog przepisuje najczęściej kobietom karmiącym minipigułkę Cerazette. Środki te nie zawierają estrogenu. Hormony te oszukują organizm poprzez symulację ciąży. Najczęściej są polecane kobietom po 35. roku, z nadciśnieniem, chorobami serca i nadmiernie palącym. Ja jak na razie nie zdecydowałam się na tabletki antykoncepcyjne.

      Skomentuj


        #48
        Odp: Antykoncepcja po porodzie

        Też słyszałam jak lekarze wciskali taki kit, że po dziecku i jak się karmi piersią to nie można zajść w ciąże!

        Skomentuj


          #49
          Odp: Antykoncepcja po porodzie

          Ja z uwagi na to, że dalej karmię piersią dostałam Symonette. Póki co jest nieźle, chociaż moje libido dość mocno kuleje, no i zdarzają się plamienia, ale to normalne. Jak tylko skończę karmić, przejdę na normalne pigułki.

          Skomentuj


            #50
            Odp: Antykoncepcja po porodzie

            Mi przepisał gin teraz jakieś niemieckie podobno pigułki Belara i powiem szczerze, że zawsze jak brałam anty to nie miałam ochoty na nic, a przy nich jest tak jak normalnie bez proszków, więc jest pozytywne zaskoczenie. I żadnych dodatkowych ubocznych skutków na razie nie zauważyłam.

            Skomentuj


              #51
              Odp: Antykoncepcja po porodzie

              Szanowne Panie,
              mam ogromną prośbę, jestem studentką położnictwa i piszę pracę badawczą na temat przygotowania do macierzyństwa, przebiegu porodu i stanu dziecka.
              Czy mogła bym poprosić chętne Panie o wypełnienie anonimowej ankiety dostępnej pod linkiem poniżej:

              https://docs.google.com/forms/d/1odl...Eq2FU/viewform

              serdecznie dziękuje za wypełnione ankiety
              Pozdrawiam

              Skomentuj


                #52
                Odp: Antykoncepcja po porodzie

                W przeciągu roku zostałam mamą 2 maluchów, w 2 ciążę zaszłam kiedy synek miał 3 m-ce. Taka Niespodzianka. Po narodzinach córeczki postanowiłam założyć sobie spiralkę, nie jestem fanką tabletek antykoncepcyjnych i polecam. Przez 5 lat nie było żadnych problemów. Obecnie jestem przed założeniem 2 spiralki i nie myślałam usuwając pierwszą o innej formie antykoncepcji. Jest to dla mnie bardzo wygodne rozwiązanie, nie muszę codziennie pamiętać o tabletce i finansowo również jest to lepsza propozycja.
                Stosuję

                http://www.apteka-melissa.pl/produkt...-szt,9312.html

                Skomentuj

                •    
                     

                  #53
                  Odp: Antykoncepcja po porodzie

                  stosowalismy po pierwszym dziecku i powiedzieliśmy że nigdy więcej. Żona po raz drugi zaszła w ciąze i poroniła i od tamtego momentu jesteśmy negatywnie nastawieni

                  Skomentuj


                    #54
                    Odp: Antykoncepcja po porodzie

                    Szanowne Panie,
                    mam ogromną prośbę, jestem studentką położnictwa i piszę pracę badawczą na temat przygotowania do macierzyństwa, przebiegu porodu i stanu dziecka.
                    Czy mogła bym poprosić chętne Panie o wypełnienie anonimowej ankiety dostępnej pod linkiem poniżej:

                    https://docs.google.com/forms/d/1odl...Eq2FU/viewform

                    serdecznie dziękuje za wypełnione ankiety
                    Pozdrawiam

                    Skomentuj


                      #55
                      Odp: Antykoncepcja po porodzie

                      według mnie jest to nasz wybór i oczywiście konsultacja z lekarzem koniecznie względem ustalenia jakie i ewentualnie co jest bezpieczniejsze

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #56
                        Odp: Antykoncepcja po porodzie

                        Ja karmię piersią i lekarz powiedział, zebym na razie wstrzymała się z tabletkami antykonc. Są niby takie ptrzy którym można karmić piersią, ale one również zawierają hormony, tyle że mniejszą dawkę. Pozostają prezerwatywy.

                        Skomentuj


                          #57
                          Odp: Antykoncepcja po porodzie

                          ja miałam cerazette w trakcie karmienia. ale stwierdzam że wcale nie są dobre jesli chodzi o moje zdrowie

                          Skomentuj


                            #58
                            Odp: Antykoncepcja po porodzie

                            Ja nie zdecydowałabym się na tabletki antykoncepcyjne. Od jakiegoś czasu obserwuję swoje ciało, prowadzę kalendarzyk, a w dni płodne stosujemy prezerwatywy. Boję się, że hormony wyniszczyłyby mój organizm.


                            Skomentuj


                              #59
                              Odp: Antykoncepcja po porodzie

                              Ani po porodzie ani nigdy nie zdecydowałabym się niszczyć swojego organizmu antykoncepcją hormonalną. Myślę, że nie jest to warte tego, by się zatruwać i niszczyć.

                              Skomentuj


                                #60
                                Odp: Antykoncepcja po porodzie

                                Mąż mi kiedyś powiedział, że nie pozwoli mi używać tabletek antykoncepcyjnych bo za bardzo ingerują w naturalne procesy organizmu i powoli go wyniszczają. Moja koleżanka przez źle dobrane tabletki boryka się z zakrzepicą, a ostatnio doszło owrzodzenie nóg. Serdecznie Jej współczuję. Lekarze przed wypisaniem recepty na tabletki antykoncepcyjne powinni dać najpierw skierowanie na jakieś badania. A prawda jest taka, że przepisują je "w ciemno" :O


                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X