Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Co robicie by wasze dzieci chodziły spać i przesypiały noc??

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    Odp: Co robicie by wasze dzieci chodziły spać i przesypiały noc??

    gdy cały dzień spędzamy na zabawie na świeżym powietrzu po kąpieli mała zasypia przy bajeczce ale gdy mamy deszczowe dni i nie możemy wyjść zużyć energię w niej drzemiącą jest gorzej i musimy ze sobą walczyć
    Staramy się o 20 być już wannie a 20:30 w łóżeczku mała rzadziej wstaje w nocy i my jesteśmy zadowoleni
    Teraz przyszedł czas na spanie we własnym pokoju... Ale na to przyjdzie pora po urlopie bo nie chcę już jej w głowie bałaganu robić na kilka dni przed wyjazdem
    Dzięki wielkie dziewczyny...
    Jednak czekanie na tatę nie było zbyt dobrym pomysłem teraz jest zdecydowanie lepiej gdy bez względu na to czy tata już wrócił czy nie idziemy spać

    Skomentuj

    •    
         

      #17
      Odp: Co robicie by wasze dzieci chodziły spać i przesypiały noc??

      Asia_88 - i jakie efekty?? Moja córeczka śpi sama, w swoim pokoju, nie ma jeszcze skończonych 2 latek (ur. 15.09.2008). U mnie od zawsze najważniejsza była kwestia wytłumaczenia, od samego początku opowiadałam jej co i dlaczego robię, tak samo było ze spaniem. I przeczytałam też, że dziecko, aby spokojnie przespało noc, musi spokojnie i bezpiecznie zasnąć. Czyli, Maja robi 'myj myj', zwykle ok 20, mleczko, smarownie, spanie. Zawsze tak samo, a jeśli coś zrobię inaczej, to ją uprzedzam. I ona na serio wszystko rozumie!!I chce słuchać. A jak usypiacie małego 'demona'? Wyobraź sobie siebie, zasypiasz w łóżku, w przyjemnych objęciach Twojego mężczyzny, a budzisz się na kanpie. Jak bys zareagowała? Na pewno byłabyś zdezorientowana. Tak samo dziecko. Zasypiam w swoim łóżeczku i budzę się w nim, wie jest, czuje sie bezpiecznie. Czasami Maja budzi się w nocy, nad ranem, wtedy ja ciuchutko i spokojnym głosem jej mówie, że wszyscy teraz śpia, jest noc, to jest czas na spanie, podaję przytulankę, odkładam do łóżeczka i wychodzę. Konsekwencja i cały ocean cierpliwości......

      Skomentuj


        #18
        Odp: Co robicie by wasze dzieci chodziły spać i przesypiały noc??

        kkasiulka
        wprowadzenie zasady 20 w łóżku nie zależnie od dnia przyniosła rezultaty!! czasem tylko gdy mała prześpi w dzień dłużej niż godzinę wtedy usypianie trwa około 2-3 godzin czasem mam przyjemność przeczytać 12 bajek zanim zaśnie ale i tak jest lepiej gdy już nie mam siły na czytanie siadam na krześle i czekam tak długo aż nie zaśnie...
        ale ciągle śpi z nami ;/
        gdy po kąpieli wchodzimy do jej pokoju od razu krzyczy i płacze...
        może dlatego że nie przebywa w nim za wiele czasu
        cały dzień spędzamy na parterze a sypialnie mamy na gorze ;/
        myślałam nawet czy na kilka dni nie przenieść się do jej sypialni by nabrała poczucia bezpieczeństwa... Jak myślisz ??

        Skomentuj


          #19
          Odp: Co robicie by wasze dzieci chodziły spać i przesypiały noc??

          Moje dziecko wystarczy, że chodzi do przedszkola.. Jest po powrocie tak zmęczone :P Organizuja sporo zabaw- wybiega się, wymęczy i jest gotowe do snu

          Skomentuj


            #20
            Odp: Co robicie by wasze dzieci chodziły spać i przesypiały noc??

            Miałam bardzo podobnie. Sama nie sypiałam przez kilka miesęcy. Moim zdaniem powinnaś pójść do pediatry. Ja bagatelizowałam probelm. Myślałam, że to normalne. Po roku okazał się, że Krzysio ma ADHD. Załamałam się. Musiałam przejść na farmakoterapię. Teraz już chodzi do zeówki. Wyciszył się. Przyjmuje Medikinet co 8 godzin. Mam nadzieję, że Tówjemu Szkrabowi przejnie. Powodzenia!!!!!

            Skomentuj


              #21
              Odp: Co robicie by wasze dzieci chodziły spać i przesypiały noc??

              witajcie,
              synek ma prawie dwa latka i od początku tzn jak mial ok 3 miesięcy zaczęłam mu wprowadzać BARDZO stały rytm dnia - jak to mówią moje mama i teściowa "rygor". po prostu mycie,jedzenie,spanie o jednakowej porze-tak jak to zalecają w poradnikach dla dzieci. u nas podziałało, ale tylko dlatego,że byliśmy z mężem konsekwentni od początku-nawet podczas wizyt u dziadków (jeżdzimy raz na miesiąc na cały weekend) mały spi w łóżeczku turystycznym i żadne mówienie babć "dzisiaj niech sobie dłużej pobiega", " a cóż go tak wcześnie kładziesz?", "im pójdzie póżniej spać tym póżniej wstanie"-nic nie daje,bo my mówimy,że to my wychowujemy nasze dziecko i dla takiego malucha jedna czy dwie noce wystarczą żeby się "rozregulował". naszym stałym rytuałem jest zasypianie w łóżeczku z ulubioną podusią i przy kołysankach-działa od 3 miesiąca życia!mały zasypia około 20.00 i jak ma dobry dzień to śpi całą noc do 7.00, choć najczęściej ejst to 6.00.
              pozdrawiam i życzę cierpliwośći!!!

              Skomentuj


                #22
                Odp: Co robicie by wasze dzieci chodziły spać i przesypiały noc??

                My też nasze dzieci tak wychowujemy! Stałe pory posiłków, kąpieli, spania. Córeczka ma 13 miesięcy i nigdy nie musieliśmy jej usypiać. Po prostu wkładamy do wózka lub łóżeczka i już. Sama zasypia. Czasem tylko wymaga małej pomocy, bo zdarza się, że wyrzuca smoczek poza łóżeczko i woła lub popłakuje, aby jej podać. Wtedy wchodzimy, podajemy, wychodzimy i już. Te sytuacje ze smoczkiem zdarzają się coraz rzadziej. Mała idzie spać ok.21.10, śpi do 7.50. Przesypiała całe noce, tylko ostatnio się przeziębiła i ząbki wychodziły, więc się wybudzała, ale na takie wybudzenie ja nie zawsze reaguję, a w innych przypadkach podnoszę się, ułożę ją wygodniej lub podam smoczka i już. Żadnego wyciągania z łóżka w nocy. Przytulanie i zabawa w dzień, w nocy spanie

                Skomentuj

                •    
                     

                  #23
                  Odp: Co robicie by wasze dzieci chodziły spać i przesypiały noc??

                  regularność konsekwencja i stały rytm to faktycznie podstawa i klucz do sukcesu. Moi chłopcy po dwu miesięcznym horrorze czyli okresie kiedy chcieli spać tylko na rękach a każde połozenie do łóżeczek skutkowało wrzaskiem nauczyli się spać w łóżeczkach. Pomogło minimum światła przy nocnym karmieniu, z dnia na dzień po prostu problem sie skończył(zaczeli też spać coraz dłużej, kiedy mieli 8msc o 23mleczko, a następne o 6 rano) i od tamtej pory trzymamy się żelaznych zasad, że po kąpaniu nie ma wychodzenia z łóżeczek. Kiedy wróciłam w marcu do pracy trochę rozrabiali, bo chcieli nadrobic dzień bez mamy, wtedy siedziałam przy nich chwilę ale cokolwiek wyczyniali nie wyciągałam z łóżeczek. Efekt: trwało to jakiś miesiąc i wróciliśmy do zasypiania po kąpaniu i spania całą noc. No i bieganie do dziecka przy każdym steknięciu też nie jest dobre, idę do nich tylko kiedy na prawdę trzeba, wtedy wiedzą że mama przytuli i trzeba spać dalej.Bo dzieci bardz szybko się uczą i tego dobrego i tego złego niestety.


                  Skomentuj


                    #24
                    Odp: Co robicie by wasze dzieci chodziły spać i przesypiały noc??

                    zazdroszczę wam kobiety jeszcze do końca nie poradziłam sobie z nią ale jest o niebo lepiej w dzień nie drzemiemy nawet 15 minut i gdy telefon wygra znajomą dla Małej melodyjkę ta całuje tatę i mówi mu pa pa see you i śmiało depcze na piętro do łazienki popluskać się potem i owszem do łóżeczka buteleczkę i bajeczkę przy drugim opowiadaniu zasypia tylko po tym musimy bardzo często chodzić na górę nawet ze 3 godziny co 15 minut... po tym sama padam w łóżko często z Córą
                    ale już nad nią pracuję by sypiała u siebie
                    dzięki dziewczyny


                    Skomentuj


                      #25
                      Odp: Co robicie by wasze dzieci chodziły spać i przesypiały noc??

                      ja czasem mam ochotę podczas wizyt w Polsce wyprowadzić się do Hotelu... bo gdy moja córka powinna iść spać "teściowie" się z nią bawią... w ten sposób niszcząc wszystko nad czym pracowałam w Irlandii Północnej... ale teraz postanowiłam że mam w tyłku co oni sobie myślą i będę ich niestety ograniczać bo to działa tylko na moją niekorzyść...

                      myślę że z drugim dzieckiem też będę postępować tak jak ty

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #26
                        Odp: Co robicie by wasze dzieci chodziły spać i przesypiały noc??

                        asiu musisz być stanowcza, bo to ty jesteś mamą! ja z teściami miałam sporą awanturę kiedy chłopcy byli mali i teraz nauczyli się że to ja decyduję i grzecznie się stosują. Oni mieli swoją szansę na wychowanie dzieci, teraz nasz czas , nasze dzieci i nasze słowo jest święte!


                        Skomentuj


                          #27
                          Odp: Co robicie by wasze dzieci chodziły spać i przesypiały noc??

                          synek idzie spac okolo20 po kapieli i kolacji.ma 9 miesiecy.
                          zazwyczaj budzi sie kolo polnocy, liub 1,2 ...czasem wystarczy smoczek i troche jeszcze pospi ale finalnie konczy w naszym lozku...jest rozbudzony i nie usnie sam w swoimlozeczku...jak go naklonic / nauczyc zasypiania samodzielnego...a moze sam z tego wyrosnie?

                          Skomentuj


                            #28
                            Odp: Co robicie by wasze dzieci chodziły spać i przesypiały noc??

                            Witam!
                            Czytając wasze wypowiedzi nasowa mi sie mysl ze kazde dziecko jest inne!Sama mam wspaniala parke! jedna ma 3 lata i 5 mies a drugie 9 mies 2 tyg. Starsze czyli synek do tej pory zasypia pozno i mimo ze nie spi w dzien ciezko go zaciagnac do lozka, chociaz im jest starszy tem wie ze jak robi sie ciemno i jest "ta godzina" trzeba sie umyc, przebrac w pizamke i isc spacn-to nie zawsze ma na to ochote.Teraz jest ok 22 i dopiero co zasnąl. Natomiast Natalka to dziecko o jakim marzylam po przejściach ze Slawciem. Wieczorkiem zsypia kolo 19-20 w zaleznosci o ktorej poloze ja w lozeczku i jak dlugo spala w dzien, a budzi sie koo 6-7rano. Niestety w miedzy czasie budzi sie ze 2 razy na karmieni... troche to meczce ale w sumie sie wysypiam.Moze macie jakis sposob aby odluczyc malca jedzenia w nocy?Synkowi jakos duzo pic dawalam,, co skonczylo sie prochnica butelkowa(wody do 2 roku zycia nie chcial sie nawet tknac mimo iz uoarcie mu podawalam). Pozdrawiam wszystkie mamuski!Tak na marginesie powiem wam, ze mimo iz niektore rzeczy nas mecza i zloszcza to tak naprawde bardzo szybko sie to skonczy i jedyne co nam zostanie to wspomnienia!!Pamietam jak synek nie potrafil zasnac jak nie trzmal mnie za twarz - bylo to meczace bo po jakims czasie strasznie bolal nie kark a teraz wspominam z czuloscia te chwile. To sa takie magiczne chwile i cieszmy sie nimi- dzieci tak szybko rosna.
                            Podrawiam


                            [url=http://****************][img]http://****************/zabki/img5-

                            Skomentuj


                              #29
                              Odp: Co robicie by wasze dzieci chodziły spać i przesypiały noc??

                              u mnie też skutkuje metoda rutynay godzina 20 kompiel kaszka i sen i nieważne że ktoś ma urodziny impreze czy cokolwiek innego może czasem jest to uciążliwe ale Filip już tak sie przyzwyczaił że ja go tylko kładę całuje na dobranoc i wychodzę z pokoju i sam zasypia a ja wtedy mam chwile dla siebie
                              ale konsekwencja najwarzniejsza u nas tez teściowa mówiła a bo raz a bo to czy tamto nie Filip idzie spać i niema dyskusji
                              a kilka razy położyłam go później spać to nic nie dało i tak wstaje po 6 i tak bez względu na to o której się położy
                              a jeśli chodzi o budzenie sie w nocy to ja mam juz spokuj kiedyś sie budził i wybudzałbrałam go do siebie i przytulalam zdarzało sie że zaraz zasypiał ale kiedy zaczynał szaleś skakać i buszowac najpierw kładłam bez slowa i zapalania światłai przytulała ale po 15-20 minutach odkladalam do łóżeczka kiedy zaczynał wrzeszczeć niereagowałam początkowo troche to trwało zmęczyl sie i zasypiał ale z czasem kiedy widział że mam i tak nie odpuści trwało to coraz krucej a teraz od dluższego czasu ma spokuj
                              mama wyspana i wypoczęta i dziecko też

                              Skomentuj


                                #30
                                Odp: Co robicie by wasze dzieci chodziły spać i przesypiały noc??

                                ostatnio dowiedzialam sie ze winowajca jest smoczek!
                                dziecko przez pierwsze 3-4h snu nie budzi sie - sen gleboki.potem jest faza snu plytkiego i budzi sie co godzine...szuka smoczka, mamy i jest ryk bo przyzwyczajony do smoka i nie potrafi zasnac samo.nad ranem znow faza snu glebokiego...trzeba odzwyczaic od zasypiania ze smoczkiem...tak to jest w teorii.

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X