Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Smoczek

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Smoczek

    czy Wasze dzieciaki używają smoczka? Moja Zosia tak do spania tylko i wyłącznie. Jaki macie do smoczków nastawienie? Dawać nie dawać? KIedy odsmoczkować? W jaki sposób to robiłyście? Ja się ostatnio zastanawiam nad tym jak ugryźć temat. Cenne rady przyjmę
  •    
       

    #2
    Odp: Smoczek

    Mój synek niestety sam nagle odstawił smoczka. Trochę nad tym ubolewam bo zaczął ssać kciuka i nie mam sposobu by go tego oduczyć. Na szczęście ssie go głównie przy zasypianiu, w nocy już nie.

    Skomentuj


      #3
      Odp: Smoczek

      Napisane przez mikaa997 Pokaż wiadomość
      Mój synek niestety sam nagle odstawił smoczka. Trochę nad tym ubolewam bo zaczął ssać kciuka i nie mam sposobu by go tego oduczyć. Na szczęście ssie go głównie przy zasypianiu, w nocy już nie.
      hmm to z dwojga złego kciuk czy smok wole smoczek hehe z kciukiem i ssaniem go jest większy problem niż z melkiem - jak to mówi moja Zosia

      Skomentuj


        #4
        Odp: Smoczek

        Przy okazji tematu o smoczkach zapytam jeszcze jak często wymieniacie smoczki waszym maluchom. Wiem, że opinie są różne. Ja starałam się zgodnie z tmy co było napisane na opakowaniu smoczka czyli 1-1,5 miesiąca. Teraz synuś i tak woli swój paluszek

        Skomentuj


          #5
          Odp: Smoczek

          Moja Mili nie smokuje :/ zaraz kończy 5 miesiąc, dawałam jej wszystkie możliwe i nic, puki co palce ssie ale tak nieudolnie... więc jeszcze się nie martwię.
          "... Kobieta która ma rodzinę, nosi dwa imiona: 'mama' i 'kochanie'..."

          Skomentuj


            #6
            Odp: Smoczek

            Napisane przez mikaa997 Pokaż wiadomość
            Przy okazji tematu o smoczkach zapytam jeszcze jak często wymieniacie smoczki waszym maluchom. Wiem, że opinie są różne. Ja starałam się zgodnie z tmy co było napisane na opakowaniu smoczka czyli 1-1,5 miesiąca. Teraz synuś i tak woli swój paluszek
            ja zmieniam też w tych granicach co Ty, choc zdarza sie u nas iz czesciej bo jak zauwaze iż Młodziak spowodowal pekniecie - mamy ząbki więc smoczki obserwuje bacznie

            Skomentuj


              #7
              Odp: Smoczek

              My wprowadziliśmy smoczek już w pierwszym tygodniu i córeczka nawet używała go przez jakiś czas, zwłaszcza do usypiania. Po paru miesiącach odstawiła sama na kilka tygodni, a od 7 miesiąca już w ogóle nie używa.
              Wymienialiśmy regularnie jak w zaleceniach producentów.
              Poza tym wyparzałam je często.
              Uważam, że smoczek jest bardzo przydatny i nie widzę nic złego w uspakajaniu w ten sposób dziecka, a by mogło zasnąć. Paradoksalnie, mojemu dziecku uzależnienie od smoczka nie grozi

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Smoczek

                Beatrice to masz problem smoczka rozwiązany Córcia sama sobie poradziła i pożegnała smoczek,
                ja też nie uważam aby smoczek był czyms złym - Zosia miala strasznie silny odruch ssania i na początku też nie bardzo go akceptowała potem z czasem - ale w nocy zawsze smoczek byl wypluwany przez nią, teraz widze ze smoczek w nocy jest w buźce i ma go tylko do spania w dzień nie używamy go wogóle - rano jak ja spytam gdzie chowamy smozcek to oddaje go bez problemu i nie protestuje
                gdzies czytałam iż pożegnanie z smoczkiem powinno się mniej wiecej rozpocząć w wieku plus minus 18 miesięcy - ja powoli przygotowuje sie do tematu i mysle jak go ugryść

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Smoczek

                  oj nie narzekajcie na te smoczki bo ja chętnie bym się zamieniła problemami Smoczek prędzej czy później można zabrać a ja paluszka dziecku nie utnę

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Smoczek

                    nie nie narzekamy na uzywanie smoczków - ja nie widze w uzyciu smoczka nic zlego - tez wole aby dziecko ssało smoczek niż kciuk - bo to dopiero problem niestety jest

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Smoczek

                      Moja Zuzka tak się przyzwyczaiła że najwyżej 5 minut bez smoczka wytrzyma, zaraz woła 'didi' i koniec musi mieć.

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Smoczek

                        to u nas też by Zosia pewno doiła jak by miala możliwość ale tylko do spania dostaje w dzionek nie ma smoczka i daje radę jak narazie

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Smoczek

                          Do póki nie poszła do żłobka to w dzień też jej chowaliśmy i dawała radę, dostawała tylko do spania. Od kiedy chodzi do żłobka ze smokiem się nie rozstaje, a Panie w żłobku niby twierdzą że jej też chowają tylko dziwne że jak zawsze ją odbieram to w buzi ma smoczek. No trudno jeszcze trochę jej pozwolę, bo na razie to nie widzę możliwości odzwyczajenia jej.

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Smoczek

                            Napisane przez silvaneska Pokaż wiadomość
                            Do póki nie poszła do żłobka to w dzień też jej chowaliśmy i dawała radę, dostawała tylko do spania. Od kiedy chodzi do żłobka ze smokiem się nie rozstaje, a Panie w żłobku niby twierdzą że jej też chowają tylko dziwne że jak zawsze ją odbieram to w buzi ma smoczek. No trudno jeszcze trochę jej pozwolę, bo na razie to nie widzę możliwości odzwyczajenia jej.
                            a ile corcia ma, od kiedy chodzi do złobka? pytam bo my tez za jakis czas bedziemy przymierzac sie do tego tematu a Twoja córcia widocznie w zlobku pewniej czuje sie z smokiem

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Smoczek

                              Obecnie ma 15 miesięcy, a do żłobka poszła jak miała roczek.

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X