Wróć   Forum Mamotoja.pl > Konkursy > Konkursy zakończone
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Konkursy zakończone Tutaj przenosimy konkursy, które są już zakończone.

Babyonline.pl to teraz MamoToJa.pl – witamy!
Dołącz do naszych mam forumowiczek! Podziel się na forum Mamo To Ja (dawniej Babyonline) opiniami o produktach. Porozmawiaj o doświadczeniach związanych z wychowywaniem dziecka: pomagamy sobie wzajemnie i rozwiewamy najczęstsze wątpliwości. Weź udział w świetnych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami!

Zasady na forum - pomagajmy sobie wzajemnie
Poznaj zasady, które obowiązują na forum w dyskusjach. Doradzaj i słuchaj porad innych mam, po to jesteśmy tu dla Ciebie!

Wygraj Muzyczny Traktorek Smiki! Konkurs „Brzuszek miesiąca”
Podziel się z nami zdjęciem swojego brzuszka w ciąży i wygraj fantastyczną nagrodę - Muzyczny Traktorek Smiki.

Wygraj 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool. Konkurs „Zimowy Niezbędnik”
Czy wiesz, że małe dzieci nie potrafią regulować temperatury ciała jak dorośli i tracą ciepło 4 razy szybciej? Napisz, w jaki sposób dbasz o komfort i ochronę dziecka zimą. Do wygrania 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool z cudownie miękkiej i ciepłej wełny merino.

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody dla mam i ich dzieci!

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 16-10-2018, 13:31
Redakcja_MamoToJa.pl's Avatar
Redakcja_MamoToJa.pl Redakcja_MamoToJa.pl jest offline
Administratorzy

Zobacz mój nowy profil
Redakcja_MamoToJa.pl.polki.pl

Miasto: Warszawa
Zdjęcia: 3168
Domyślnie Konkurs „W czasie deszczu”. Wygraj 1 z 3 gier planszowych Activity My First

Co zrobić, by wziąć udział w konkursie?
Aby wziąć udział w konkursie "W czasie deszczu", należy:
  • mieć konto w systemie mamotoja.pl i adres na terenie Polski,
  • napisz, jak spędzacie czas, gdy za oknem pada deszcz w specjalnie założonym przez redakcję wątku konkursowym na forum.
Konkurs trwa od 15 października do 28 października 2018 r. Wyniki konkursu ogłosimy do 2 listopada 2018 r.
Do wygrania 3x gra Activity My First.

Na czym polega gra?
Kultowa, wielokrotnie nagradzana gra Activity teraz w wersji dla młodszych graczy! Gra zdobyła główną nagrodę w XII edycji konkursu 'Świat przyjazny dziecku' w kategorii zabawki dla dzieci w wieku 3-7 lat. Dwa wesołe słonie wędrują przez dżunglę do wodopoju. W wyprawie pomagają im gracze, umiejętnie prezentując i odgadując przeróżne hasła. My First Activity to zabawna i emocjonująca gra edukacyjna dla 3-16 graczy od 4 lat. Gracze mogą ćwiczyć kreatywność, pewność siebie i poszerzać słownictwo, a ich ręce i nogi są w ciągłym ruchu! Można grać już w 3 osoby, ale gra świetnie się sprawdza również w dużej grupie. Ostrzeżenie dla graczy: mięśnie brzucha mogą rozboleć od śmiechu! Zabawne rysunki na kartach przedstawiają rozmaite hasła. Gracze na zmianę próbują je przedstawić pozostałym uczestnikom na jeden z trzech sposobów: rysując, opisując słownie, lub na migi. Jeśli ktoś odgadnie hasło, słoń przesuwa się do przodu. Gracze mogą podzielić się na dwie drużyny, lub wspólnie dążyć do celu! Karty są podpisane w języku polskim i angielskim, dzięki czemu gra może służyć jako pomoc do nauki języka angielskiego.
Nieprzeczytane 16-10-2018, 15:13
siunka86 siunka86 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
siunka86.polki.pl

Zdjęcia: 2
Domyślnie Odp: Konkurs „W czasie deszczu”. Wygraj 1 z 3 gier planszowych Activity My First

Gdy za oknem pada
To żadna przeszkoda,
Bo nam jest niestraszna
Deszczowa pogoda.
Płaszczyk zakładamy,
Kalosze na nogi
I już jesteśmy
Gotowi do drogi.
Hop, hop po kałuży,
Czas nam się nie dłuży,
A świeże powietrze
Każdemu z nas służy.
Kiedy mocniej pada,
Zmykamy pod drzewa
Chwilkę poczekamy
Nim minie ulewa.
Gdy nam się już znudzi
Szaleństwo na dworze
Wracamy do domu
Zagramy w coś może?
Grać bardzo lubimy,
Kostką już rzucamy
I pionkiem po planszy
Szybko przesuwamy.
Gdy za oknem pada
To się nie nudzimy,
Cuda ulepimy
Z miękkiej ciastoliny.
Z kasztanów zrobimy
Wesołe ludziki,
Z liści kolorowych
Jesienne stroiki.
Kiedy nas od pracy
Już rozbolą rączki
Usiądziemy z mamą
Do ciekawej książki.
Mimo że deszcz pada
Nudy my nie znamy
Jesienne zabawy
Sobie wymyślamy!
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 16-10-2018, 17:59
aagnieszkaa1 aagnieszkaa1 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
aagnieszkaa1.polki.pl

Zdjęcia: 122
Domyślnie Odp: Konkurs „W czasie deszczu”. Wygraj 1 z 3 gier planszowych Activity My First

POMYSŁ NA ZABAWĘ GDY ZA OKNEM PADA DESZCZ

Gdy za oknem wakacyjny deszczyk pada,
to jest na to nasza pewna rada.
Do zabawy w mig się zabieramy
i dużą radość z tego mamy.
Najpierw z synkiem farbkami malujemy
i rysunkami pokój dekorujemy.
Gdy już skończymy malowanie,
to czeka nas długie, zabawne śpiewanie.
Radio dla dzieci sobie włączymy
i przy nim również wesoło tańczymy.
Później mama Agnieszka teatrzyk przedstawia
i nie jedna pacynka do maluszka przemawia.
Gdy już się troszkę zmęczymy
to czytając relaksujące bajki, sobie odpoczniemy.
Nagle oczka nam się zamykają
i wtedy po dniu pełnym wrażeń niejedne dzieciaczki grzecznie zasypiają.

I jeszcze coś nie ma to jak ZABAWA W KUCHNI

A potrzebujemy do tego następujących składników:

- miseczki,
- ryż,
- kasza,
- plastikowa tacka,
- bułka tarta,
- makaron rurki,
- sznureczek,
- liczmany w postaci np. fasoli,
- masa solna,
- garnek,
- drewniana łyżka,
- pomidory,
- ugotowane jajka,
- majonez,
- zielona sałata,
- wolny czas,
- poczucie humoru,
- kreatywność,
- bezpieczeństwo.

Przygotowanie:

Gdy tylko mam wolny czas zabieram mojego synka Sebastianka do kuchni i tutaj zaczynam zabawę. Oczywiście nie zapominam o zachowaniu zasad bezpieczeństwa. Kierujemy się tutaj poczuciem humoru i kreatywnością. Na początku doskonałą zabawą, która sprawia wiele radości mojemu Sebastiankowi jest przesypywanie np. ryżu, kaszy z miseczki do miseczki. Seba bawi się tutaj do woli. Nie boję się bałaganu. Przecież to wszystko się posprząta. Następnie na plastikową tackę nasypuję mu trochę bułki tartej, tak aby mógł palcem rysować różne wzory. Później przechodzimy do kolejnej tym razem twórczej zabawy, ostatnio było to wykonanie naszyjnika z makaronu rurki. Innym kreatywnym zadaniem jakie fascynuje mojego brzdąca to wykonanie figurek z przygotowanej wcześniej masy solnej. A granie na garnku drewnianą łyżką? Czemu nie. Sebastianek ma duszę muzyka i być może kiedyś zagra w jakiejś orkiestrze? Ostatnio bawimy się również w matematykę używając liczmanów w postaci np. fasoli.

A na koniec zawsze wykonujemy wspólnie smaczną przekąskę- ostatnio to były "Bajeczne Muchomorki".
Dla zainteresowanych podaję krotki przepis:
Potrzebne nam będą tylko 4 produkty: jajka, pomidorki, zielona sałata i majonez. Pomidora kroimy na pół i ozdabiamy majonezem małymi kropeczkami. To będzie kapelusz naszego grzybka. Trzon będzie z ugotowanego jajka. Należy je obrać i końcówki przyciąć, tak aby można było spokojnie jajko postawić na talerzyku a na nie dać wykonany już kapelusik. I Gotowe! To wszystko połóżmy na zielonej sałacie, która doda uroku. Takich grzybków możemy wykonać kilka.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 17-10-2018, 08:19
fruda fruda jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
fruda.polki.pl

Zdjęcia: 10
Cool Odp: Konkurs „W czasie deszczu”. Wygraj 1 z 3 gier planszowych Activity My First

To fakt jesienne wieczory powiewają nudą. Ale nie u nas. Ja wiem co dzieci lubią najbardziej... Wiem, bo przecież też byłam dzieckiem.
Najlepsze zabawy to te "brudne".
Przyrządzanie prostych deserów, dań.
Ozdabiamy liście farbkami, brokatem, czymkolwiek, ważne ze dzieci się dobrze bawią.
Robimy pieczątki z ziemniaków, odciskamy stopy i dłonie na kartkach.
Z starych gazet i kleju robimy zabawne maski. Oblepiamy tym pół balona wycinamy oczy, doczepiamy uszy, malujemy i maska na bal przebierańców gotowa. Można w ten sposób zrobić śmieszne nakrycie głowy, bądź hełm dla rycerza.
Z masy solnej robimy coś na kształt aniołków choć nie zawsze nam wychodzi. Robimy dla siebie na wzajem medale, a później przyczepiamy wstążeczkę i voila! Nagradzamy siebie nawzajem naszymi skarbami a po udanej zabawie dzieci wskakują do wanny pełnej kolorowej pianki. U nas nawet kąpiel jest świetna zabawa. Z piany robimy włosy bądź brodę św. Mikołaja i za każdym razem jest Ubaw po pachy.
Podczas kąpieli śpiewamy piosenki poznane w przedszkolu.. Tak, tak.. mama nadal pamięta jak do przedszkola chodziła

A jaki jest klucz do świetnej zabawy?

Zaangazowanie rodzicow w zabawy. Wiec pozwolmy pomalowac sobie twarz, bawmy sie z dziecmi, wejdzmy w ten zaczarowany swiat dziecka Wystarczy chciec. Tak niewiele a tyle radosci sprawia dziecku a rodzicom pozwala oderwac sie od swiata doroslych.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 18-10-2018, 10:26
evelinek13's Avatar
evelinek13 evelinek13 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
evelinek13.polki.pl

Miasto: Mazury
Zdjęcia: 508

Gdy pada deszcz na dworze,
pomagamy dziadkowi w oborze
Z mamą obiad gotujemy
Wszyscy wspołnie przy dużym stole jemy
Po obiadku dobrze się bawimy
W nasze jrodzinie nigdy się nie nudzimy.
Gramy w gry planszowe,
wolimy takie niż komputerowe!!
Tabletów i komórek w ogole nie mamy
Bo z naszą wspanialą rodziną czas spędzamy!!!
Lubimy z tatusiem w domu naprawy przeprowadzać
A wieczorami młodszą siosrę do snu układać!!

Maja i Oliwia lat 9
Nieprzeczytane 18-10-2018, 10:27
krln1985 krln1985 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
krln1985.polki.pl

Zdjęcia: 18

JESIEŃ

Jesień wcale nas nie przeraża,
Bo optymizmem wszystkich zaraża.

Urokliwa przecież to pora roku,
Dotrzymujemy z ochotą jej kroku!

Wśród kolorowych liści spacerujemy,
Piękne bukiety z nich wyczarujemy.

Kasztanki lśniące z ziemi zbieramy,
Dużo frajdy przy tym mamy.

W domu z nich powstają ludki i zwierzaki,
Sposób na nudę to nie byle jaki!

Spadające liście z zachwytem obserwujemy,
wśród nich wesoło maszerujemy.

Deszczów i chłodów się nie boimy,
zawsze dobrze ubrani chodzimy.

Jesienią lubimy trochę leniuchować,
pod ciepłym kocykiem czasem się schować.

Kochamy zjadać placki z jabłuszkami,
no i knedle ze śliwkami.

Dynia również się przydaje,
na halloweenowe zwyczaje.

Cieszymy się jesienią, póki ona trwa,
już niebawem przecież przyjdzie zima!

Nuda dla nas nie istnieje,
Zawsze coś ciekawego się dzieje!
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 18-10-2018, 11:14
anya_86 anya_86 jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
anya_86.polki.pl

Miasto: Szczodre
Zdjęcia: 44

Temperatura spada, dookoła kolorowo, prognoza pogody pokazuje, że nadchodzi deszcz. Bynajmniej mnie to nie trapi, zaopatrzyłam już dziewczynki w ciepłe kalosze, kombinezony z nie przemakalnego materiału, ciepłe rękawiczki, czapki na które założą kaptury z kombinezonu i ruszymy na wycieczki kiedy tylko spadnie deszcz. Jakaż to frajda te wszystkie kałuże, niektóre w parku sięgają nawet kostki! A jak woda bryzga dookoła! Piski, śmiech, radość, uśmiechy...nie mogę im tego odmówić. Oglądamy się w kałużach, czasem lekko mącimy obraz patyczkiem, czasami rzucimy kamyk i obserwujemy. Świat nas otaczający podczas deszczu jest piękny, trzeba tylko dobrze się ubrać i mieć przygotowaną ciepłą rozgrzewającą zupę po powrocie a do tego kubek herbaty z sokiem malinowym który babcia zrobiła latem dla wnuczek. Potem idą w ruch gry, puzzle, kredki i wszystko na co tylko Kasia i Basia mają ochotę.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 19-10-2018, 19:56
MartaMil MartaMil jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
MartaMil.polki.pl

Ubieramy kalosze, przeciwdeszczowe kurtki i idziemy poskakać w kałużach! Każda pogoda ma swoje uroki a dla nas dzień bez spaceru jest dniem straconym. Oczywiście w taką pogodę więcej czasu spędzamy w domu. Robimy sobie wtedy bazę na łóżku i czytamy książki, łaskotamy się, naśladujemy odgłosy zwierząt. Czasami wymyślamy swoje własne zwierzęta kreując ich wygląd w naszych wyobraźniach. Śpiewamy piosenki, wymyślamy niestworzone historie, gramy w gry planszowe i śmiejemy się. Jednym zdaniem- świetnie się bawimy.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 20-10-2018, 02:22
kasienka90 kasienka90 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
kasienka90.polki.pl

Gdy za oknem deszczyk pada nie można się smucić bo jest na to rada.
Wystarczy, ze karteczkę naszykujemy i farby do raczki i już malujemy.
Możemy malować rączkami ale tez nóżkami a jak nie chcesz się brudzić to małymi pędzelkami.
Jak Ci się już znudzi takie czasu spędzenie to czas się zabrać za laleczek zajmowanie. Przewijamy, karmimy i wspaniałe w Mamusie się bawimy.
A kiedy chcesz wyjść z domu ale pogoda brzydka możesz wskoczyć do basenu jak mała rybka. Pływać, skakać i nurkować i niczego nie żałować.
Po pływaniu czas na wspólne gotowanie a potem tych pyszności zajadanie.
Odkąd byłam mała wiele rzeczy robiłam i dlatego samodzielności się już nauczyłam.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 20-10-2018, 11:41
kamilkakicia kamilkakicia jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
kamilkakicia.polki.pl

Zdjęcia: 69

Mamy taką nasza wspólną rodzinną zabawę gdy na dworze ponuro i pada deszczyk. Bawimy się wtedy w poszukiwaczy skarbów.😊 Razem z mężem chowamy do pudełeczka prezencik dla synka,rysujemy mapkę dotarcia do skarbu i dyskretnie chowamy🤔 Nasz mały pirat rozpoczyna poszukiwania 🤗 Ahoj kamraci! rozlega się głos i trwają intensywne poszukiwania skarbu 😉 Gdy już synek odnajdzie swój skarb to radość jest ogromna 😁 Wspaniała zabawa , która daje nam dużo radości 😄
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania