Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Czy oszczędzacie?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    Odp: Czy oszczędzacie?

    Oszczędzać można jeśli kupujemy rzeczy na promocjach lub wyprzedażach tylko pod warunkiem, że znamy wcześniejsze ceny tych artykułów. Wiele sklepów trochę nas oszukuje podając fałszywe ceny z przed obniżki.

    Skomentuj

    •    
         

      #17
      Odp: Czy oszczędzacie?

      Ja staram się oszczędzać - szukam promocji nie lubie wydawać niepotrzebnie dodatkowo pieniędzy. W domku też staramy sie oszczedzac - nie palimy w pomieszczeniach nie potrzebnie np światła gdy nie ma takiej potrzeby, jak robie pranie to wyspuje tyle proszku ile zaleca producent. Takie małe kroczki zawsze daja jakiś efekt dla portfela ale tez dla srodowiska.

      Skomentuj


        #18
        Odp: Czy oszczędzacie?

        Staram się oszczędzać a najbardziej na jedzeniu Odkąd pojawiły się dzieci nie wydaję pieniędzy na swoje głupotki bo już wiadomo pieniądze idą już na dzieci
        I staram się nie ulegać presji dzieci Mamo kup mi to bo to jest kolorowe ...

        Skomentuj


          #19
          Odp: Czy oszczędzacie?

          Myślę że jak pojawia się dziecko to zmienia się sposób myślenia i każdy zaczyna troche oszczędniej żyć. Ja również oszczędzam najwięcej na jedzeniu, ale nie w ten sposób że go nie kupuję albo gorszej jakości. Po prostu szukam promocji i wtedy kupuje większe ilości jeśli termin do spożycia jest długi. Szczególnie fajne są promocje drugi produkt z 1 gr W Auchan i Carrefour.

          Skomentuj


            #20
            Odp: Czy oszczędzacie?

            Ja staram się oszczędzać, ale to nie takie proste w naszych realiach... W Polsce żyje się po prostu cieżko, aby starczyło a co tu dopiero mówić o oszczędzaniu. Chodzio to że w porównaniu z zachodem musimy przeliczać to wszystko na jednostki, nie złotówki, w Polsce średnio powedzmy że zarabiamy 1500 (zł), zachód 1500 (euro), ale koszty? Cena np paliwo 1,50 (E), 5 (zł), płyn do mycia 5 (E), u nas 20 (zł), i tak jest ze wszystkim.
            Przy obecnym kompletowaniu rzeczy dla dziecka , mogę zapomnieć o odkładaniu, oszczędzam w taki sposób że ubezpieczyłam się poprzez wykupienie polisy z funduszem lokacyjnym, koszt miesiączny niecałe 100 zł, ale dzięki temu jestem ubezpieczona, a wartość polisy to juz ponad 2000 zł (co miesiąc się zwiększa, a jestem ubezpieczona nie całe 3 lata). Jeśli chodzi o konta oszczędnościowe- chmm radzę dokładnie wczytywać się w kruczki banków.

            Skomentuj


              #21
              Odp: Czy oszczędzacie?

              Można oszczedzac na wiele sposobow... Nam bardzo pomaga kontrola miesięcznych wydatków - po prostu mamy tabele i wpisujemy codzienne wydatki. Jest to meczące bo trzeba ciagle wszystko wpisywać na co się wydaje, ale za to jak się wie na co się wydaje to można zacząć oszczędzanie i ciac wydatki

              Skomentuj


                #22
                Odp: Czy oszczędzacie?

                Beatrice zgadzam się w pełni, pierwszy krok ku oszczędzaniu i bardziej racjonalnemu zarządzaniu finansami gospodarstwa domowego to zdanie sobie sprawy ile pieniędzy na co przeznaczamy i zastanowić się ile tych kosztów można było uniknąć i takie zapisywanie to najlepsza kontrola budżetu ale często są takie sytuacje , że ciężko coś oszczędzić bo nagle samochód się psuje, pralka, lodówka, a tu choroba nas dopadnie i na lekarzy i leki idzie szybko, dużo pieniędzy które odkłądaliśy przez kilka miesięcy.
                Fajną zasadą oszczędzania jest też kupowanie artykułów dobrej jakości które posłuża jak najdłużej, słynne "nie stać mnie na kupowanie rzeczy kiepskiej jakości"

                Skomentuj

                •    
                     

                  #23
                  Odp: Czy oszczędzacie?

                  Też tak mówię: kupuję drogie bo nie stać mnie na tanie )))

                  Skomentuj


                    #24
                    Odp: Czy oszczędzacie?

                    Warto oszczędzać np na lepszy start dla Twojego dziecka gdy już bedzie chciało wkraczać w swoje dorosłe zycie....
                    Po co brać kredyty jak mozna odłożyć na bok jakieś pieniążki dla takiego malucha

                    Skomentuj


                      #25
                      Odp: Czy oszczędzacie?

                      Ja wydzieliłam sobie pewne zasady , których staram się trzymać, by jakoś trzymac te finanse w ryzach i starać się oszczędzać(nie powiem, przeczytałam na ten temat nawet książkę)

                      Wydzieliłam pewne zachowania, które przyczyniają się do naszej klęski z pieniędzmi, a są to ,np:
                      -podchodzenie do zakupów z myśleniem "a raz się żyję" czy "jakoś to będzie" w ten sposób zawsze będziemy w finansowym dołku
                      -kupowanie rzeczy , na które w istocie nas nie stać ( to jest bardzo częste bo żyjemy w czasach konsumpcjonizmu a na raty można wziąść wszystko ) biorąc na raty czujemy się jak niewolnicy bo ciągle jesteśy komuś coś winny. Lepiej odkładać na zakup niż się zapożyczać.
                      - przysłowiowe łapanie chwili (okazji) nie stosujemy w zakupach
                      -trzeba zdać sobie sprawę że reklamy bardzo nas mamią i spaczają nasze myślenie , nagle wydaje nam się się ż enie obejdziemy się bez czegoś, o czego istnieniu nie tak dawno jeszcze nie mieliśmy pojęcie, a to nie towar daje nam poczucie szczęścia. Kupowanie dla wielu z nas jest tak przyjemne aż zaburza nasze raconalne podejście do zakupów i sprawia że kupujemy w istocie rzeczy zbędne
                      - trzeba zdać sobie sprawę czego tak naprawdę potrzebujemy i nie dać handlowcom ( i starac sie nie chodzić na zakupy gdy mamy podły nastrój bo przewaznie wtedy wydajemy dużo pieniezy na głupoty, a i nie kupujmy pod namową promocji- to jest świetny chwyt marketingowy , który pozwala nam uwierzyć że dokonaliśmy świetnej transakcji (teraz ciągle jest coś w promocji, a wyjątkiem są sytuacje w których wiemy , że ze nie długi czas będziemy potrzebowa ctej rzeczy ).

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #26
                        Odp: Czy oszczędzacie?

                        Z tym oszczędzaniem jest ciężko, u mnie to mąż trzyma pieniądze bo on jakoś bardziej potrafi oszczędzać.
                        Jedynym moim sposobem na oszczędzanie na wakacje jest wrzucanie co miesiąc do metalowej skarbonki 50 zł i w taki sposób przez 12 miesięcy zbiera mi się suma którą wydajemy na wakacje bez wyrzutów sumienia

                        Skomentuj


                          #27
                          Odp: Czy oszczędzacie?

                          teresa też miałam taką skrytkę ale niestety sytuację mnie przymuszały do rozpruwania tej puszeczki dlatego teraz mam taką ładną z porcelany i będe musiała ją roztłuc w ostatecznosci
                          Teraz przed zakupem 15 razy zastanawiam się , czy : jest mi to niezbędne, jeśłi tak to czy nie da sie tego zastąpić czymś tańszym podobnej jakości i nie pozwalam by rzeczy materialne przejęły nade mna kontrolę.

                          Skomentuj


                            #28
                            Odp: Czy oszczędzacie?

                            Napisane przez beatris20 Pokaż wiadomość
                            teresa też miałam taką skrytkę ale niestety sytuację mnie przymuszały do rozpruwania tej puszeczki dlatego teraz mam taką ładną z porcelany i będe musiała ją roztłuc w ostatecznosci
                            Teraz przed zakupem 15 razy zastanawiam się , czy : jest mi to niezbędne, jeśłi tak to czy nie da sie tego zastąpić czymś tańszym podobnej jakości i nie pozwalam by rzeczy materialne przejęły nade mna kontrolę.
                            Uważaj żebyś znowu nie musiała się do niej dostawać

                            Skomentuj


                              #29
                              Odp: Czy oszczędzacie?

                              Próbuję oszczędzać, ale jak zawsze mi to nie wychodzi. Od kilku miesięcy nawet wchodzę na debet na koncie: http://dobrapozyczkaforum.biz.pl/debet-na-koncie/ Nie wiem co zrobić by w końcu coś zaoszczędzić.

                              Skomentuj


                                #30
                                Odp: Czy oszczędzacie?

                                Oszczędzamy na czym możemy, ale przy dzieciach to cieżka sprawa. Ogólnie specjalnie zmieniliśmy nawet umowe na prąd by mieć taryfę i płącić taniej w wyznaczonych godzinach. Prania, piezenia odkurzania itd robimy w godzinach taryf,.

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X