Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ogrodowe oczko wodne

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Ogrodowe oczko wodne

    Piszę z nadzieją, że ktoś mi pomoże.

    Moja mama chciałaby mieć w ogrodzie małe oczko wodne i prosiła nas o pomoc. Nie mam pojęcia od czego zacząć.
    Czy możecie napisać co trzeba kupić aby wykonać oczko wodne w którym pływałyby 3-4 rybki a na brzegach rosły krzewy?
    jakie materiały wybrać i jakie krzewy nadają się do takich celów?
  •    
       

    #2
    Odp: Ogrodowe oczko wodne

    Trzeba zacząc od wykopu oczka, wymiary jak uwazasz, późnij musisz kupic grubą folię w sklepie ogrodniczym pracownik doradzi która będzie najlepsza no i musi byc większa o co najmniej kilka metrów na długośc i szerokośc najlepiej w kolorze niebieskim lub zielonym.Kup pompke wodną ale nie za mała żeby rybki mogly swobodnie zyc.
    Jeśli przykryjesz folią wykopany dół, połóż na dnie pompkę i rozciagnij kabel. W około nadmiar foli zasyp ziemią i możesz położyc kamienie ( podobnie do skalniaka) będzie fajny efekt, zostanie ci tylko wlanie wody i zakup odpowiednich rybek, pokarmu do nich i odżywek.
    Fajny efekyt jest jak między kamieniami, w ziemi posadzisz kwiatki.
    ja coś w podobie sama robiłam na działce i efekt jest fajny.od czasu do czasu musze dolac wody, a na jesień i zimę przykrywam oczko dodatkową folią a ryby są przenoszone do stawu.
    Szybkiej pracy i uroczego efektu życzę.
    Doriaś ur.17.03.2008




    Tristaś ur. 11.03.2010

    Skomentuj


      #3
      Odp: Ogrodowe oczko wodne

      w dobrym oczku istotne jest także filtrowanie wody - można zastosować filtr ciśnieniowy i biologiczny, napowietrzanie wody jeśli mamy tam zwierzaki (raki można trzymać nawet) oraz odpowiednie jej zakwaszanie tzn utrzymywanie PH.

      Skomentuj


        #4
        Odp: Ogrodowe oczko wodne

        można albo kupić gotową formę, albo kupic specjalną folie którą wyłoży się wykopany wcześniej dół odpowiedniego kształtu
        Naprawdę nowoczesne rozwiązania elo

        Skomentuj


          #5
          Odp: Ogrodowe oczko wodne

          A czy może orientujesz się ile może kosztować za metr kwadratowy taka specjalna folia do oczka ??
          Posiadam profesjonalną bazę kominki zdjęcia

          Skomentuj


            #6
            Odp: Ogrodowe oczko wodne

            zawsze mnie zastanawia co zrobić z tymi rybkami w zimę. przecież nie wpuszcze ich do akwarium w domu bo się nie zmieszczą

            Skomentuj


              #7
              Odp: Ogrodowe oczko wodne

              ja tez chcialam o to zapytac.. niestety mam zbyt plytkie oczko by zostawic na zime, w tym roku 6 ryb przenioslam do duzego wiadra niestety tydzien tem zdechla ostatnia rybka...;/ musimy kupowac w tym roku nowe rybki. Nie wiem co zrobic z nimi na zime...

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Ogrodowe oczko wodne

                Mam płytkie oczko wiec mam taki sma problem

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Ogrodowe oczko wodne

                  też bym chciała mieć piękny duży pełen zieleni ogród i ogrodowe problemy, z roślinkami, meblami ogrodowymi, oświetleniem, nawozami, ale niestety, na razie tylko mam balkonowy ogród, muszę jeszcze kilka lat poczekać na ten

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Ogrodowe oczko wodne

                    Bardzo podobają mi się oczkwa wodne ale z uwagi na małą ilość miejsca i brak czasu na pielęgnowanie go zdecydowaliśmy się na punkt wodny- woda sobie tryska a nic nie trzeba robić

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Ogrodowe oczko wodne

                      Wejdź na forum Castoramy. Załóż nowy temat, a zobaczysz, że dostaniesz pełno odpowiedzi ludzi, którzy się na tym znają. W końcu na takie forum wchodzą ludzi związani z branżą, tak mi się wydaje.

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Ogrodowe oczko wodne

                        Bazujcie na takich rozwiązaniach, jakie macie pokazane tutaj - http://www.lukas-garden.pl Pewnie, że coś takiego wymaga raczej fachowca, ale ten docelowy efekt powinien być tutaj naprawdę mega, mega zadowalający. Zwracacie na to uwagę?

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Ogrodowe oczko wodne

                          Cześć, jeśli interesuje Cię folia do oczka wodnego to polecam sprawdzić ofertę sklepów internetowych. Cena jest dużo niższa niż w przypadku sklepów stacjonarnych. Jeśli nie możesz się zdecydować chętnie pomogę i podpowiem na co zwrócić uwagę podczas zakupów.

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Ogrodowe oczko wodne

                            Skomentuj

                                   
                            Working...
                            X