Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kiedy to już alkoholizm?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Kiedy to już alkoholizm?

    Po czym Waszym zdaniem można stwierdzić, że dana osoba jest alkoholikiem? Brak pracy? Znajomi tylko od kieliszka? Kradzież? Bo już sami nie wiemy co robić. Mamy w rodzinie kogoś kto niemal doszczętnie niszczy sobie i nam życie, ale w dalszym ciągu nie widzi problemu...
  •    
       

    #2
    Odp: Kiedy to już alkoholizm?

    Bo taka osoba zwykle sama problemu nie widzi. Trzeba z nią bardzo poważnie porozmawiać i wysłać na leczenie.

    Skomentuj


      #3
      Odp: Kiedy to już alkoholizm?

      Wszytsko po trochu... Jeśli straciła ta osoba pracę bo zapiła, albo wymyka się z domu być i wydaje osttanie swoje pieniadze, warto zabrac ta osobę już do specjalisty...

      Skomentuj


        #4
        Odp: Kiedy to już alkoholizm?

        Pytanie w jaki sposób kogoś takiego przekonać do tego, że faktycznie specjalisty potrzebuje - bo to jest dopiero dylemat. Takie osoby zazwyczaj nie widzą problemu i twierdzą raczej, że to ci komentujący mają problemy ze sobą. Czy nie jest tak?

        Skomentuj


          #5
          Odp: Kiedy to już alkoholizm?

          Michał Bartkiewicz, terapeuta z Warszawy - gość, który sam przez coś takiego przechodził. Porozmawiajcie, umówcie się. Wszystko wam opowie. Pewnie, że pomoc osobie, która jest nałogowcem, to strasznie trudne zadanie. Tym bardziej jeśli problem jest widoczny od lat. Ale ze wszystkiego można wyjść. Sztuką jest jedynie umiejętne działanie.

          Skomentuj


            #6
            Odp: Kiedy to już alkoholizm?

            Nie powiem, że jestem do czegokolwiek przekonana, ale na pewno spróbuję. Przed świętami już niczego nie załatwię, po nich spróbuję się umówić na rozmowę, czy tam dowiedzieć się czegoś konkretnego telefonicznie. Nie wiem czy coś z tego wyjdzie - oby tak.

            Skomentuj


              #7
              Odp: Kiedy to już alkoholizm?

              Trzyma jeszcze bezpośredni kontakt, znalazłam stronę - http://uzaleznienie.info/napisz
              Jeśli przekażecie mu wszystkie informacje i będziecie chcieli współpracować, to na pewno wyjdzie wam to wszystko na dobre.
              Trudne są początki, przekonanie do pierwszych spotkań z terapeutą. Później już na bank sam będzie rozumiał, jak duże to ma dla niego znaczenie.

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Kiedy to już alkoholizm?

                Wiesz co? Wprawdzie rozmawialiśmy telefonicznie, ale tych kilka uwag, które nam zasugerował pozwoliło na to, że święta wyglądały dla niego nieco inaczej. Nie było codziennego upijania się aż do snu i wymiotów. Nie wiem na ile to przypadek, a na ile pomogło to, co mówiliśmy, ale coś w tym jest.

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Kiedy to już alkoholizm?

                  Ja widzę dwie opcje:
                  - przymusowe leczenie
                  -dobrowolna terapia u dobrego psychologa
                  Z rodzinnego doświadczenia wiem , że inaczej się nie da!

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Kiedy to już alkoholizm?

                    Na początek może chociaż warto dac takiej osobie niby przy okazji kilka filmików robionych przez terapeutów.

                    przykładowo taki: https://www.youtube.com/watch?v=VczJFqMj-OQ

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Kiedy to już alkoholizm?

                      Alkoholik musi przede wszystkim chcieć się leczyć. Musimy mu uświadomic,ze przez swoje zachowanie moze stracić wszystko co jest dla niego ważne.
                      Na stronie znajduje się opis terapii alkoholizmu:
                      http://medox.org.pl/alkoholizm/leczenie.html
                      Na czym polega.


                      Leczenie jest wieloetapowe i obejmuje rozmowy z psychologiem, terapeutą od uzależnień. Wymaga to czasu i zaangażowania. Czasami konieczna okazuje się terapia w ośrodku.

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Kiedy to już alkoholizm?

                        Jak dla mnie każda sytuacja, gdzie osoba czuje chęć sięgnięcia po alkohol może świadczyć o istniejącym, lub mający się zaraz pojawić uzależnieniu. Niestety miałam w rodzinie przykłady alkoholizmu, więc jestem na to przewrażliwiona. Poczytajcie, jakie może to nieść za sobą konsekwencje http://www.psychiatria.pl/dzial/uzaleznienia/210/1.html Mam nadzieję, że przynajmniej komuś ta wiedza pomoże...

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Kiedy to już alkoholizm?

                          Mi mama mówiła, że alkoholika można poznać po tym, że codziennie musi coś wypić. Nawet nie tyle, żeby się upić.

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Kiedy to już alkoholizm?

                            Też uważam, że warto zwrócić się z tym problemem do psychologa. Na stronie http://pomoc-psychologiczna.myfreesites.net/ powinnaś znaleźć namiary na dobrego psychoterapeutę z Warszawy. Możesz się też umówić na konsultacje online.

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Kiedy to już alkoholizm?

                              Konieczni mu pomóżcie. Starajcie się z nim rozmawiać jak najwięcej oczywiście unikać alkoholu. Spróbujcie zrobić jeden dzień bez picia ale spędzcie go w dobrych humorach.

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X