Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Prezent na chrzciny

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Odp: Prezent na chrzciny

    A czy u was jest zwyczaj ze mama chrzestna kupuje i ubiera dziecko s chrzestny kupuje szatkę. I świece?

    Skomentuj

    •    
         

      Odp: Prezent na chrzciny

      Napisane przez Anis81 Pokaż wiadomość
      A czy u was jest zwyczaj ze mama chrzestna kupuje i ubiera dziecko s chrzestny kupuje szatkę. I świece?
      Mama chrzestna u nas w centralnej Polsce kupuje tylko szatkę z haftem, a tata chrzestny świecę dla dziecko. Samo ubranko rodzice dziecka kupują. często też mama chrzestna medalik daje.

      Skomentuj


        Odp: Prezent na chrzciny

        U nas znowu zwyczaj ze dziecko ubiera chrzestna moja ciocia nawet tego pilnowała skrupulatnie i nie mogła mała mieć nic co by było kupione przez rodziców, bo niby że wówczas czegoś moze zabraknąć dziecku w życiu jakiś przesąd czy coś
        za to chrzestny kupuje świece i szatkę a rodzice opłacają chrzciny i ewentualnie prosza na obiad

        Skomentuj


          Odp: Prezent na chrzciny

          U mnie też był taki zwyczaj że chrzestna ubiera dziecko do chrztu, ale chyba powoli sie od tego odchodzi, w naszym przypadku bratowa sie mnie pytała czy ma małej kupic strój czy nie. Dogadałam się z nia tak że nawet szatke i świecę kupiłam sama, bo chciałam haftowane i cały komplet wybrałam na allegro. Dla mnie to nie ma zanczenia co kto kupuje, nie wierzę w te przesądy.

          Skomentuj


            Odp: Prezent na chrzciny

            Fakt ja też czułam się niezręcznie kiedy siostra płaciła za ubranka,.bo w końcu koszt był nie mały, zwłaszcza ze wszystko co związane z taką uroczystością trzyma się w cenie

            Skomentuj


              Odp: Prezent na chrzciny

              Proszę, zajrzyj tutaj. Są tam prezenty na różne okazje, na chrzest także. Można przebierać do woli. A ceny są tak niskie, że portfel tego w ogóle nie odczuje.

              Skomentuj


                Odp: Prezent na chrzciny

                Napisane przez jjmka Pokaż wiadomość
                U mnie też był taki zwyczaj że chrzestna ubiera dziecko do chrztu, ale chyba powoli sie od tego odchodzi, w naszym przypadku bratowa sie mnie pytała czy ma małej kupic strój czy nie. Dogadałam się z nia tak że nawet szatke i świecę kupiłam sama, bo chciałam haftowane i cały komplet wybrałam na allegro. Dla mnie to nie ma zanczenia co kto kupuje, nie wierzę w te przesądy.
                Siostra też mówi że wszystko kupi sama My też tak kupowaliśmy sami a Chrzestna tylko szatę więc i ja kupię tylko biała szatę i poleciłam się że zrobię tort ale nie wiem bo mówiła że wszystko oni zamówią

                Skomentuj

                •    
                     

                  Odp: Prezent na chrzciny

                  No to Lara masz problem z głowy, zostało Ci tylko kupić jakiś prezent. Teraz rodzice to przeważnie chcą sami wszystko organizować żeby wyglądało tak jak chcą, myślę że kiedyś się do tego takiej uwagi nie przykładało, co chrzestna kupiła w tym dziecko było ubrane, ale ja się wcale nie dziwię też wolałam wszystko sama zaplanowac.

                  Skomentuj


                    Odp: Prezent na chrzciny

                    Napisane przez jjmka Pokaż wiadomość
                    No to Lara masz problem z głowy, zostało Ci tylko kupić jakiś prezent. Teraz rodzice to przeważnie chcą sami wszystko organizować żeby wyglądało tak jak chcą, myślę że kiedyś się do tego takiej uwagi nie przykładało, co chrzestna kupiła w tym dziecko było ubrane, ale ja się wcale nie dziwię też wolałam wszystko sama zaplanowac.
                    tak mam już z głowy A i ja tak samo robiła tzn my kupowaliśmy przy dwójce i stroje i świece Też chciałam to sama zrobić aby sama wiedzieć i widzieć wszystko Teraz myślę o prezencie czy tylko koperta czy coś dokupić Najlepiej to chyba zapytać siostrę ?

                    Skomentuj


                      Odp: Prezent na chrzciny

                      Moim zdaniem najlepszy prezent na chrzciny to łańcuszek z grawerem lub obrazek. Nie widzę potrzeby wydziwiania i kupowania zabawek - i tak pewnie większość osób zaproszonych na uroczystość kupi. Ja swojej chrześnicy kupiłam łyżeczkę z grawerem, książeczkę na zdjęcia z chrztu i dałam pieniążki.

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        Odp: Prezent na chrzciny

                        Ja po prostu myślałam o pieniądzach bo to najwygodniej ale coś mi chodzi po głowie bo ja tak nie lubię iść na łatwiznę Łańcuszek to tak bo wiem że użyje ale łyżka z grawerem to już taka pamiątka co będzie leżeć Zabawki to też odpadają bo to Chrzciny nie urodziny

                        Skomentuj


                          Odp: Prezent na chrzciny

                          Ja na chrzciny zamówiłam obrazek z Aniołem Stróżem z podpisem od kogo dla kogo i z datą chrztu, myślę, że w każdej kwiaciarni znają osobę zajmującą się rękodziełem. Raz dałam pieniądze a raz karuzelę nad łóżeczko, bo takie było życzenie rodziców mojego chrześniaka. Może dobrze czasami zapytać czego rodzice potrzebują.

                          Skomentuj


                            Odp: Prezent na chrzciny

                            Najbardziej pasującym na Chrzest prezentem, który dostał mój synek jest Pismo Święte i obraz ze świętym Janem Pawłem II. Inne prezenty było dużo bardziej świeckie. A ja i tak największą wagę przywiązuję do kartek-pamiątek, które zachowam i dam synowi Np.na 18-stkę.

                            Skomentuj


                              Odp: Prezent na chrzciny

                              Uważam że dobrym pomysłem jest dać dziecku coś co będzie mu przypominać o tym dniu i będzie fajną pamiątką. Np. bransoletka z grawerem dla dziewczynki, albo grzechotka srebrna z grawerem dla obojga. Pomysłów jest dużo trzeba wiedzieć gdzie szukać. Ja swój prezent dla malucha znalazłam w alechrzest.pl i byłam bardzo zadowolona z prezentu.

                              Skomentuj


                                Odp: Prezent na chrzciny

                                Napisane przez psc_olka Pokaż wiadomość
                                Ja na chrzciny zamówiłam obrazek z Aniołem Stróżem z podpisem od kogo dla kogo i z datą chrztu, myślę, że w każdej kwiaciarni znają osobę zajmującą się rękodziełem. Raz dałam pieniądze a raz karuzelę nad łóżeczko, bo takie było życzenie rodziców mojego chrześniaka. Może dobrze czasami zapytać czego rodzice potrzebują.
                                Bardzo mi się podoba pomysł z tym obrazkiem. Doskonała pamiątka, bo przecież Chrzest jast najważniejszym sakramentem w życiu. A karuzela... za chwilę przestanie służyć, odstawi się ją w kąt lub odsprzeda. Ja wolę dać prezent, który zostanie na dłużej.

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X