Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

3 bit

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    sikornik nic się nie martw, jak Synek pojawi się na świecie i będzie cycusia wcinał,to chcąc nie chcąc będziesz na diecie cud antygoplana

    ja tak się bałam bólów brzuszka, że na takie smakołyki co tu Goplana serwuje to mogłam tylko popatrzeć...
    Julek 15.o2.2oo7r



    Skomentuj

    •    
         

      A wezcie przestancie gadac glupoty
      Ciasteczka kawowo-czekoladowe ... az strach sie przyznac ze to ja wspominalam
      Składniki

      200g masła,
      100 g cukru,
      4 łyzeczki curku waniliowego,
      2 szczypty soli,
      2 łyzki kawy mielonej-ja dodalam rozpuszczalna,
      3 lyzki kakao,
      2 jajka,
      100 g gorzkiej czekolady,
      100g płatków migdałów,
      500 g maki,
      2 łyżki proszku do pieczenia,

      Opis przygotowania

      Masło utrzeć na jednolity krem. Dodać cukier, wanilie, sól, kawę, kakao, jajka, wszystko razem utrzeć. Posiekać czekoladę i migdałki i dodać do masy. Dodać mąkę i proszek do pieczenia. Formować małe kulki i kłaść na blaszce do pieczenia. Schłodzić 15 min, następnie piec w 180 st przez 8 - 10 min. Mozna polac czekolada.

      W skladnikach sa zmienione il bo w oryginale bylo np za duzo cukru i czekolady i jak opisal to jeden z uzytkownikow ktorzy wczesniej robili te ciasteczka - wyszly slodkie gnioty Madrzejsza o te wiedze zmienilam proporcje, dodalam wiecej maki a wierzch polalam mleczna czekolada dla zrownowazenia smakow

      Last edited by Goplana; 25-04-2009, 13:01.

      Skomentuj


        Fajne te ciastka.

        Z racji, że u nas 3 Bit nadal robi furorę więc dzisiaj znów robie.....

        Gopi mam pytanko, aaaa czy da się tę masą śmietanową dać z "Krówki"?
        bo bardziej mi smakuje niż ta z 3 Bita (choć ta też jest wysmienita )
        A nie wiem czy jest jakaś różnica np w stabilności czy cóś ..
        Julek: 10/3/2008

        Skomentuj


          Coz mysle ze mozna tylko porzadnie ubij smietane. Sniezki sa sztywniejsze niz zwykla smietana nawet z Fixami.
          Polecam jedno pietro herbatnikow namoczyc w kawie lub alkoholu lub w tym i w tym

          Skomentuj


            nie mogłam się powstrzymać, musiałam wkleić to zdjęcie

            o to moje dzieło:
            Attached Files
            Julek 15.o2.2oo7r



            Skomentuj


              Odp: 3 bit

              ja własnie się zabieram za 3 bita
              tylko jak robiłam zakupy to coś mi sie ubzduralo że smietanka 36no moze wyjdzie i z takiej


              JULA

              MAJA

              OLGA

              Skomentuj


                Odp: 3 bit

                i zrobiłam już
                jak zwykle z masą budyniowa miałam cyry
                zrobił mi się kluch, ale pogdrzałam i jest ok


                JULA

                MAJA

                OLGA

                Skomentuj

                •    
                     

                  Odp: 3 bit

                  Muszę wypróbować , bo słyszałam że ciasto pyszne. Nie robi się go jakoś mocno skomplikowanie, więc myślę że wyjdzie dobre.

                  Skomentuj


                    Odp: 3 bit

                    Robiłam kilka razy 3 bit, jest dobre, ale ostatecznie wolę rafaello albo snickersa, a pracy podobnie dużo. Kremówka 36 też może być, będzie po prostu trochę bardziej kaloryczne:P

                    Skomentuj


                      Odp: 3 bit

                      Uwielbiam 3 bit ostatnio pokusiłam się o wzbogacenie ciasta warstwą z dżemem porzeczkowy. Wyszło znakomicie

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        Odp: 3 bit

                        Ciasto 3-bit bez pieczenia:
                        4 opakowania herbatników po 200 g (razem 700-800 g)
                        1 puszka słodzonego mleka skondensowanego lub gotowego kajmaku (520 g)
                        2 budynie waniliowe bez cukru
                        600 ml mleka
                        500 ml śmietany 30%
                        200 g masła
                        2-3 łyżki cukru z wanilią lub wanilinowego
                        2 śmietan-fixy lub 1 łyżka żelatyny
                        30 g ciemnej czekolady
                        kajmak zanurzamy puszkę we wrzątku na 2-3 minuty – aby masa się lepiej rozprowadzała.
                        Z mleka odlewamy pół szklanki i wsypujemy do niej budynie – mieszamy do rozpuszczenia. Pozostałe mleko zagotowujemy z dwoma (lub trzema – wg smaku) łyżkami cukru waniliowego. Masę budyniową wlewamy na gotujące mleko i energicznie mieszamy. Gdy zgęstnieje odstawiamy do całkowitego ostudzenia. Masło miksujemy, aż będzie puszyste, dodajemy po łyżce zimnego budyniu, ciągle miksując.
                        Śmietanę ubijamy na sztywno z fixami (jeśli używamy żelatyny, należy ją rozpuścić w 3 łyżkach gorącej wody, ostudzić i wymieszać z ubitą śmietaną). Czekoladę schładzamy w lodówce.
                        Dno dużej blachy (ok. 24 x 36cm) wykładamy herbatnikami. Rozsmarowujemy na nich kajmak (ugotowane mleko skondensowane). Przykrywamy kolejną warstwą herbatników. Wykładamy masę budyniową z masłem, rozprowadzamy i ponownie przykrywamy warstwą herbatników. Następnie wykładamy ubitą śmietanę. Na wierzch ścieramy na tarce schłodzoną w lodówce czekoladę. Ciasto schładzamy w lodówce – najlepiej całą noc.

                        Skomentuj


                          Odp: 3 bit

                          Super, dzięki za przepis kobietki!
                          Pozdrawiam

                          Skomentuj


                            Odp: 3 bit

                            To ciasto jest trochę czasochłonne. Zawsze mnie to zniechęcało.

                            Skomentuj


                              Odp: 3 bit

                              Dla mnie to ciasto jest za słodkie. I nie należy też do najzdrowszych....

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X