Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Mamy Rocznik 2009. Wątek Zbiorczy!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Dziewczyny od 2 dni znowu boli mnie prawy i lewy dół brzuszka wczoraj nawet nospe wziełam i dzisiaj też bo przecież nie bede sie męczyć. Na początku ciąży tak miałam i moja ginekolog powiedziała że to jest rozciąganie sie macicy i więzadeł i wtedy dała mi nospe. Już do niej zadzwoniłam i ide do niej w srode .
    Was też tak boli że aż przeszkadza w chodzeniu albo siedaniu
    Mój synek 24/8 kwiecień

    Skomentuj

    •    
         

      Hej dziewczyny, widzę że porządki już ostro odchodzą. Ja święta spędzam z mężem i bratem, bo jesteśmy za granicą - rodzina daleko w Polsce. Ale jeśli chodzi o sprzatanie, to podzieliłam je między chłopaków a sama mam dyżur tylko w kuchni...mam zakaz sprzątania i przemęczania się, bo biorę leki dlatego im to zleciłam... To super chłopaki więc nie bedzie problemu, zwsze mi pomagają Jutro zrobię już uszka i pierogi i zamrożę
      Hania jest z nami od 9.04.2009. Ta Mała Istotka daje nam tyle szczęścia

      Skomentuj


        Napisane przez graza2008 Pokaż wiadomość
        Dziewczyny od 2 dni znowu boli mnie prawy i lewy dół brzuszka wczoraj nawet nospe wziełam i dzisiaj też bo przecież nie bede sie męczyć. Na początku ciąży tak miałam i moja ginekolog powiedziała że to jest rozciąganie sie macicy i więzadeł i wtedy dała mi nospe. Już do niej zadzwoniłam i ide do niej w srode .
        Was też tak boli że aż przeszkadza w chodzeniu albo siedaniu
        Ja mam to samo, ani chodzić, ani się poruszać...ale wiemco to może być...Ból więzadła obłego- Pojawia się tak po 14 tyg. u niektórych później. Jest to ostry lub tępy ból w okolicy brzucha i pachwiny. Nasila się podczas poruszania się i stanie, nieco ustępuje gdy leżysz. Więzadło obłe jest włóknista tkanką po obu stronach macicy,łączącą szczyt macicy z wargami sromowymi. Gdy w drugim trymestrze macica się powiększa, naciągnięcie tych więzadeł wywołuje ból. Nie jest to przyjemne ale i nie stanowi powodu do niepokoju. Ból ten ustępuje znacznie lub całkowicie po 24 tyg.
        Z tego co sie orientuje, to właśnie ok. 20 tyg. macica najbardziej się rozciąca, a bóle we wczesnej ciąży spowodowane są ogromnym zmienami w naszym brzuszku, wszystko nam tam rośnie szybko, hormony szaleją i dlatego mamy bóle... W każdym razie nie wolno ich lekcewarzyć i trzeba pójść na kontrolę do lekarza...ja idę w czawrtek. Myślę Graza2008 że to nic poważnego tylko normalna kolej rzeczy...Ja mam największe jak się za bardzo forsuję w ciągu dnia, to potem wieczorem umieram z bólu...trzeba odpoczywać i jak najmniej się męczyć...
        Hania jest z nami od 9.04.2009. Ta Mała Istotka daje nam tyle szczęścia

        Skomentuj


          Pewnie masz racje Yoenne i to nic powaznego ale tez zawsze wole potwierdzic wszystko u lekarza. Bo jeszcze sunek tak jakoś wydaje mi sie że sie mniej rusza i wcinam coś słodkiego żeby sie troche poryszał działa właśnie sie przeciąga i go czuje paskuda ze mnie
          Mój synek 24/8 kwiecień

          Skomentuj


            Graza ,ja myślę,że to nic poważnego ale lepiej sprawdzić.Ja biorę No-spe i Kaprogest w zastrzykach,i pewnie tak już zostanie aż do poroduWkońcu nosimy ten "słodki"ciężar
            Kacper Łukasz ur.23.03.2009 godz.1.32 ( 3350g,52cm)

            http://mamaczytata.pl/pokaz/7481/syn...si_czy_tatusia



            Skomentuj


              a 14,5 kg to tez nie jakos duzo przeciez. 20-30kg to duzo

              Ja na razie 12 w 36tc

              Skomentuj


                Po nospie mi przeszlo i jak narazie jest ok.
                W środe tylko tak dla sprawdzenia pójde bo i tak powinnam isc jakaś pod koniec tego miesiąca na wizyte z wynikami
                W środe ide też do dentysty i tak troszke sie obawiam bo wiem że mam dwa ubytki do zrobienia i nie wiem jak to ze znieczuleniem bedzie.
                A jak u was ząbki?
                Mój synek 24/8 kwiecień

                Skomentuj

                •    
                     

                  Napisane przez graza2008 Pokaż wiadomość
                  Po nospie mi przeszlo i jak narazie jest ok.
                  W środe tylko tak dla sprawdzenia pójde bo i tak powinnam isc jakaś pod koniec tego miesiąca na wizyte z wynikami
                  W środe ide też do dentysty i tak troszke sie obawiam bo wiem że mam dwa ubytki do zrobienia i nie wiem jak to ze znieczuleniem bedzie.
                  A jak u was ząbki?
                  Oj ,jeszcze dwa miesiące temu było kiepskoBolała mnie ósemka,i tylko do wyrwania się nadawała,a na rejonie bali się dać mi znieczulenie i go usunąć.Ja z bólu nie mogłam wytrzymać więc poszłam prywatnie.Tam bez problemu dostałam znieczulenie i po 10 minutach było po wszystkimAle słyszałam,że im bliżej rozwiązania to w razie bólu zęba nie chcą dawać znieczulenia
                  Kacper Łukasz ur.23.03.2009 godz.1.32 ( 3350g,52cm)

                  http://mamaczytata.pl/pokaz/7481/syn...si_czy_tatusia



                  Skomentuj


                    Hej mamuśki. Jak tam wasze brzuszki i dzidziusie. Mój dzidziuś trochę koziołki fika . Jak od początku ciąży nie miałam żadnych dolegliwości ciążowych, tak teraz dopadła mnie zgaga. Czy Was też ona męczy?? jeśli tak to jakie macie na nią sposoby?
                    Pozdrawiam serdecznie!!!!
                    Fajne i niedrogie ciuszki. POLECAM!!!!
                    http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=9510214
                    http://tablica.pl/oferty/uzytkownik/61vB/

                    Skomentuj


                      No, mam nadzieje ze dostane znieczulenie bo co prawda teraz zab mnie nie boli ale raczej bez znieczulenia to nie wysiedze i czytalam ze najlepiej robic zeby miedzy 20 a 25 tc bo mozna juz podawac znieczulenie .
                      Mój synek 24/8 kwiecień

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        Cześć dziewczyny
                        No cóż, mó brzuszek jest zaokrąglony, ale to pewnie przez wzdęcia które bardzo mi dokuczają. Nie wymiotuje ale bardzo często wieczorami jest mi niedobrze. To druga ciąża , ale zupełnie inaczej ją znoszę niż pierwszą. No i olbrzymi ból piersi, króre powiększyły się już o jeden rozmiar ale to na PLUS, hi,hi...

                        Skomentuj


                          graza2008 dopiero wyczytałam o Twojej dolegliwości. Ja dostałam takiego właśnie bólu w 19 tyg. Obudził mnie w nocy myślałam, że zwariuje. Bałam się jechać do szpitala bo myślałam, że mnie zostawią. Poszłam na drugi dzień do lekarza i powiedział, że wszystko się we mnie rozciąga a mały bardzo kopie i to on mnie tak urządził. Przeszło mi. Kilka dni temu znowu się powtórzyło. Zauważyłam, że jak się przesilę to potem cierpię.
                          Co do ząbków to przed ciążą miałam wszystkie wyleczone a tu nagle niedawno wypadł mi kawałeczek zęba i mam dziurkę. Ale muszą być kruche. To mówicie dziewczyny, że dostane znieczulenie normalnie jak pójdę do dentysty?
                          Mateuszek ur 28.04 godź 5:30
                          Waga 4180 i 58cm


                          Skomentuj


                            Napisane przez guska007 Pokaż wiadomość
                            Cześć dziewczyny
                            .... To druga ciąża , ale zupełnie inaczej ją znoszę niż pierwszą...
                            Ja też jestem drugi raz w ciąży i jest inaczej.


                            Witamy w naszym gronie

                            Skomentuj


                              To jest pewnie to bo ostatnio mnie wzieło tak na sprzątanie że do 2 w nocy składałam ubrania Na nastepny dzień już zaczynało mnie pobolewać a ze rano znowy se wycisk dałam no to tak mnie to bolało ale dzisiaj już mnie nic nie boli a do ginekologa to jutro ide . Co do znieczulenia to właśnie tak czytałam że nie ma przeciwskazań bo jest to znieczulenie miejscowe i nie zaszkodzodzidzi w tylko pierwszym trymestrze nic nie dają bo dzidzka jeszcze sie rozwija a pierwszy to już za nami
                              Mój synek 24/8 kwiecień

                              Skomentuj


                                hello mamcie
                                ja tez nie czuje jeszcze ruchow malenstwa...chyba ze to laskotanie to wlasnie one znalazlam sobie sposob na nude i slucham dzieciaczka przez stetoskop...jest to raczej bulgotanie..ale zawsze cieszy))
                                w poniedzialek ide na wizyte...mam nadzieje, ze wszystko bedzie dobrze.
                                a na zgage slyszalam ze dobra jest smietana. tak z 2 lyzki i niby przechodzi.czasem warto sprobowac takich rzeczy niz brac tabletki..moze akurat pomoze
                                jak u Was mamcie przygotowania do swiat?
                                milego dnia


                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X