Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Podzielmy się!!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Podzielmy się!!

    Dziewczyny macie jakies ciekawe, nowoczesne a moze tradycyjne przepisy na swiateczne potrawy? Chetnie sie czegos nauczę Chetenie sie rowniez podziele moimi przepisami! :-)
  •    
       

    #2
    Odp: Podzielmy się!!

    Ewelka...
    tutaj moje przepisy http://mamacafe.babyonline.pl/forum/...ead.php?t=7423



    Skomentuj


      #3
      Odp: Podzielmy się!!

      sałatka wielkanocna:

      Składniki

      400 g fileta z kurczaka
      przyprawa kebab - gyros
      5 jaj na twardo
      pieprz czarny mielony do smaku
      3 ziemniaki
      olej do smażenia
      kapusta pekińska
      szczypiorek
      majonez
      ćwikła z chrzanem

      Etapy przygotowania

      Filet z kurczaka myjemy, osuszamy i kroimy w kostkę. Na patelni rozgrzewamy olej, wrzucamy fileta, posypujemy przyprawą do gyrosa. Po usmażeniu przekładamy do miseczki. Oleju nie wylewamy.
      Ziemniaki myjemy i gotujemy w mundurkach. Po ugotowaniu studzimy, obieramy i kroimy w kostkę. Tak przygotowane ziemniaczki obsmażamy w oleju z fileta. Gdy ziemniaczki nabiorą złocistego wyglądu przekładamy do miseczki.
      Kilka liści kapusty pekińskiej myjemy i szatkujemy. Jajka gotujemy na twardo. Trzy z nich przekrawamy na połówki, wyciągamy z nich żółtka. Żółtka i pozostałe dwa jajka kroimy w kostkę.
      Sałatkę układamy w następujący sposób: Do miski wkładamy fileta, na niego wykładamy jajka, solimy, pieprzymy, smarujemy połową majonezu, na to dajemy ziemniaczki, następnie kapustę pekińską i kolejna warstwa majonezu. Szczypiorek drobno kroimy, posypujemy sałatkę.
      Na górze sałatki układamy 6 pozostawionych połówek białek. Do każdego w miejsce żółtka wkładamy łyżeczkę ćwikły z chrzanem. Tak przyrządzoną sałatkę wkładamy do lodówki na około 2 godziny. Smacznego
      Attached Files

      Skomentuj


        #4
        Odp: Podzielmy się!!

        jajeczka kolorowe:

        Składniki

        jajka -6 szt
        majonez - 6 łyżek
        sól
        pieprz
        koncentrat pomidorowy -1,5 łyżeczki
        barszcz czerwony w proszku -1 łyżeczka
        natka pietruszki -1 łyżka

        Etapy przygotowania

        Jajka gotujemy we wrzącej i osolonej wodzie na twardo.
        Obrać jajka ze skorupek, przekroić wzdłuż na połowę, ostrożnie wyjąć żółtka z białek, włożyć do pojemnika, dodać majonez, sól i pieprz, zmiksować blenderem.
        Następnie masę podzielić na 3 części.
        Do jednej masy dodać barszcz czerwony w proszku, do drugiej posiekaną natkę, do ostatniej masy dodać koncentrat pomidorowy.
        Wszystkie masy dokładnie zmiksować.
        Połówki białek napełniać za pomocą łyżeczki, układać jajka na talerzu, udekorować listkami pietruszki.
        Attached Files

        Skomentuj


          #5
          Odp: Podzielmy się!!

          evelinek13 a co byś dokładnie chciała to moze mam....
          przepisów u mnie moc , ciasta ,sałatki , mięsa .....coś na obiad ,moze przekąske?????


          Skomentuj


            #6
            Odp: Podzielmy się!!

            przekąski:-) koliberku :*
            moja mama robi obiad siostra ciasta a ja dostala mw tym roku przekąski i sałatki

            Skomentuj


              #7
              Odp: Podzielmy się!!

              Na szczegolne okazje to robie gyrosa albo w duzej misce lub w małych dla kazdego.
              Piersi kurczaka 6 sztuk( ktos juz podał jedna sałatke w tym stylu)
              przyprawa gyros
              papryka czerwona 2 szt
              czerwona cebula2 szt
              ogórki konserwowe
              kukurydza
              czerwona fasolka
              jajka według uznania
              sos
              duzy majonez
              2 zabki czosnku
              3 łyzki keczupu
              mała smietana
              na wierzch lecz nie koniecznie mozna dać kapuste pekinska, wczesniej ja nasolići odcisnąć.
              No to jak kolejność leci-smazymy kurczaka pokrojonego w kosteczke i obtoczonego w przyprawie na małej ilości oliwy lub oleju
              dajemy do miski na wierzch papryka w kostke, cebula w kostke,ogóreczki z 4 sztuki w kostke, mała puszeczka kukurydzy,fasolka zpuszki, no i jajka w kostke ja daje 5 sztuk, na wierzch wylewasz sos i dajesz kapuste lub nie.
              2 łyzki i kazdy nakłada na talez ile chce.

              proponuje ragout z jajek w prawdzie robi sie go z mięsa przewaznie ja robie z jajek
              10 jajek,
              3dkg maki
              masło 1/4 kostki
              300mil wywaru z jarzyn( jarzynki)
              2 peczki cebulki zielone dymki
              1 kubek smietanki
              sól, biały pieprz,1 łyzeczka czerwonego pieprzu
              Jajka ugotowac obrac i pokroic delikatnie na 6 czesci
              W garnku rozgrzac tłuszcz dodac mąkę.Rozcienczyć śmietanką i wywarem z jarzyn,dokładnie wymieszac i zagotować.
              Gotowac przez 10 minut na wolnym ogniu.Dodać sół ,pieprz i jak ktoś lubi gałke muszkatułową.Cebulke pokroic drobno ,troszke zostawic do przybrania,wymieszac z sosem- jajka ułozyc na głebokim półmisku dobrze jest go nagrzać w piekarniku - tak poukładane jajeczka zalać sosem posypać resztą cebulki i czerwonym pieprzem.

              wersja wzbogacona
              10dkg sera czedar
              20 dkg szynki
              1 ząbek czosnku i zamiast dymki zwykła cebula
              szpinak jak jest świezy

              Szpinak spazyćwrzącą osolona wodą, cebule i czosnek drobno posiekac i przesmazyc na oleju i na tym smazyć mąkę i jak wyzej postępować.
              Ser zetrzec na grubym trku i rozpuścic w sosie.Szynke pokroic w niezbyt drobna kostke.
              Last edited by koliberek71; 23-03-2013, 15:39.


              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Podzielmy się!!

                dziekuje slicznie!

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Podzielmy się!!

                  U mnie zawsze sprawdza sie przepis na zurek
                  Jest odpowiednio kwasny i wszyscy w domu go uwielbiaja

                  Skomentuj

                         
                  Working...
                  X