Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Smoczek - tak czy nie?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Smoczek - tak czy nie?

    Czy Wasze dzieci używają smoczków uspokajających? Jeśli tak to jakie smoczki wybieracie?Czy zgadzacie się z twierdzeniem, że smoczki wpływają negatywnie na rozwój i wychowanie dziecka?
  •    
       

    #2
    Odp: Smoczek - tak czy nie?

    smoczek używany rozsądnie nie ma negatywnego wpływu na dziecko. Niemowle ma potrzebę ssania, jeśli nie dostanie smoczka znajdzie coś innego. Znam kilkoro dzieci których rodzice uparli sie że smoka nie będzie, i wszystkie te dzieci zastąpiły go sobie palcem. Moi chłopcy smoczki mieli ale tylko do zasypiania, jak juz usypiali zabierałam. W dzień nie było mowy o używaniu go i dla nich było to po prostu normalne że jest to coś co dostaja tylko przed snem, kiedy mieli 1,5 roku bez problemu odstawiliśmy je z dnia na dzień.


    Skomentuj


      #3
      Odp: Smoczek - tak czy nie?

      Ja także używam smoczka do usypiania, ale na początku martwiłam się że będziemy mieli problem z częstotliwością jego używania, gdyż pielęgniarki podały go mojej córeczce gdy była jeszcze w inkubatorze, po to aby wyrobiła sobie nawyk ssania..

      Skomentuj


        #4
        Odp: Smoczek - tak czy nie?

        Napisane przez bagnes Pokaż wiadomość
        smoczek używany rozsądnie nie ma negatywnego wpływu na dziecko. Niemowle ma potrzebę ssania, jeśli nie dostanie smoczka znajdzie coś innego. Znam kilkoro dzieci których rodzice uparli sie że smoka nie będzie, i wszystkie te dzieci zastąpiły go sobie palcem. Moi chłopcy smoczki mieli ale tylko do zasypiania, jak juz usypiali zabierałam. W dzień nie było mowy o używaniu go i dla nich było to po prostu normalne że jest to coś co dostaja tylko przed snem, kiedy mieli 1,5 roku bez problemu odstawiliśmy je z dnia na dzień.

        Nie kazde dziecko znajduje sobie cos innego do ssania...
        prostym przykladem jest moja corka...
        smoczka miala w buzi 3 razy... raz jak ja przekladalismy po miesiacu do wlasnego lozeczka, drugi, bo "madra" ciocia stwierdzila, ze dziecko musi miec i jej go po prostu wepchala a trzeci raz do zdjecia
        Elena sama wypluwala smoczka... nie chciala go... nie wpychala sobie nigdy raczek do buzi, no chyba, ze byla glodna... nigdy tez nie wkladala innych rzeczy do buzi z wieksza czestotliwoscia niz inne dzieci... za to synek... ehhh na druga dobe po porodzie juz mial monia... niestety... bardzo nad tym ubolewalam... ale coz zrobic... od piersi nie odchodzil... po prostu trzmal sobie ja w ustach...

        kazde dziecko jest inne... kazde trzeba obserwowac... jezeli dziecko nie potrzebuje smoka to nie ma potzreby wpychania mu go na sile, bo smoczki teraz sa ladne itp...

        tak wiec wychodze z zalozenia, ze moniek to indywidualna sprawa kazdego dziecka...


        ELENA ZUZANNA ur.12.09.2008r godz. 07:00 mierzyła 56cm ważyła 3660g




        IGOR SEBASTIAN ur.16.06.2010r godz. 06:10 mierzył 59cm ważył 4350g



        ---------------------------------------------------

        Moderator działów: Walentynki / Dzień Babci i Dziadka / Czekając na dziecko, ciąża poród /

        Skomentuj


          #5
          Odp: Smoczek - tak czy nie?

          wyjątki zdarzają się zawsze, nie tylko nie ma potrzeby wpychać na siłę, a nawet jak dla mnie jest to szczyt głupoty, nie zmienia to faktu że większość dzieci potrzebuje czegoś...jeden z moich synów miał smoka od 3 tygodnia życia, drugi nie chciał więc go nie dostawał. Ale kiedy miał 4 miesiące zmienił zdanie. Tylko tak jak napisałam stosowałam zasadę że tylko do zasypiania, a czy są ładne to się nie zastanawiałam bo mnie akurat podobają sie dzieci bez smoka...... i uważam że dawanie ich dzieciom bo są ładne może świadczyć o kompletnej głupocie rodziców.


          Skomentuj


            #6
            Odp: Smoczek - tak czy nie?

            Szczerze mówiąc to nigdy nie wpadłabym na to, aby podać dziecku smoczek tylko dlatego że jest ładny...Skąd to w ogóle ludziom przychodzi do głowy??

            Skomentuj


              #7
              Odp: Smoczek - tak czy nie?

              Ludzie przeważnie dają smoczki, by dziecko uspokoić, bądź do spania. Mój nie używa bo nie lubi. Próbowałam, ale wyrzucał, nie zmuszam go.

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Smoczek - tak czy nie?

                wychowałam gromadkę dzieci najstarsze kompletnie odrzucało od smoczka, ale były to dzieci karmione piersią, a z tymi jest trudniej:P
                Córeczka wychowana na butelce smoczek kochała, więc go dostawała.Żeby było śmieszniej to właśnie ona ma najlepszy zgryz
                Ja uważam, że smoczek może dać oddech zmęczonej mamie, gdy dziecię (jak moje) używa do uspokojenia jej piersi.Moje maluchy wisiały na niej non stop, a ja chodziłam jak zombie niewyspana i zmęczona.Najmłodszej córci chciałam "przemycić"smoczek, ale udało się to jedynie przez tydzień.Teraz pluje nim na potęgę

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Smoczek - tak czy nie?

                  Nam udało się bez smoczka Nawet nie wie do czego to służy.Zamiast tego lubi przytulić się do pieluszki. To ją uspokaja i przy tym od razu zasypia.



                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Smoczek - tak czy nie?

                    Napisane przez mareszka Pokaż wiadomość
                    wychowałam gromadkę dzieci najstarsze kompletnie odrzucało od smoczka, ale były to dzieci karmione piersią, a z tymi jest trudniej:P
                    Córeczka wychowana na butelce smoczek kochała, więc go dostawała.Żeby było śmieszniej to właśnie ona ma najlepszy zgryz
                    Ja uważam, że smoczek może dać oddech zmęczonej mamie, gdy dziecię (jak moje) używa do uspokojenia jej piersi.Moje maluchy wisiały na niej non stop, a ja chodziłam jak zombie niewyspana i zmęczona.Najmłodszej córci chciałam "przemycić"smoczek, ale udało się to jedynie przez tydzień.Teraz pluje nim na potęgę
                    Masz rację - wszystko zależy od dziecka. Ja także nigdy nie zdecydowałabym się na wciskanie go dziecku na siłę. Ale znam mamy, które właśnie tak robią tłumacząc to tym, że chcą mieć wreszcie chwilę spokoju..

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Smoczek - tak czy nie?

                      mój tez smoczka nie chce, wiec nic na siłe
                      kupiłam mu przytulankę i mu ja daje do snu

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Smoczek - tak czy nie?

                        Jaka słodka Nie dziwię się, że jest przy niej spokojny

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Smoczek - tak czy nie?

                          Świetna ta żyrafa

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Smoczek - tak czy nie?

                            Napisane przez eta86 Pokaż wiadomość
                            mój tez smoczka nie chce, wiec nic na siłe
                            kupiłam mu przytulankę i mu ja daje do snu
                            A gdzie takie cuda można kupić? Moja lubi zające...może wersja zajączkowa też będzie



                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Smoczek - tak czy nie?

                              http://www.smyk.com/teddykompaniet-d...y-dla-dzieci-p
                              ja kupiłam w entliczku pętliczku
                              mój na dzień dzisiejszy uwielbia żyrafy, tak strasznie do nich gada hehe

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X