Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

niania, babcia czy żłobek?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    niania, babcia czy żłobek?

    Dla pracującej mamy to nie lada dylemat. Co zrobić, gdy kończy się urlop macierzyński i czas wrócić do pracy? U mnie z synkiem zostaje moja mama, czasem siostra. Ale na szczęście mam taką możliwość - a jak jest u was? Mówię "na szczęście", bo bałabym się oddać malucha do żłobka czy wpuścić obcą osobę do domu... A jakie są wasze doświadczenia?




    http://moj-dzikus.blogspot.com/
  •    
       

    #2
    Odp: niania, babcia czy żłobek?

    Dla mnie też mama byłaby najlepszym wyjściem, ale ona jeszcze pracuje. Na szczęście mąż ma taką pracę, że się wymieniamy, ale pracy coraz więcej i chyba bez opiekunki po przedszkolu i szkole się nie obędzie, bo nie mam sumienia zostawiać do późna dzieci na świetlicy.

    Skomentuj


      #3
      Odp: niania, babcia czy żłobek?

      Tyle teraz słyszy się o przypadkach tragicznych zachowań w żłobkach czy nieodpowiedzialnych nianiach... Podejrzewam, że nie tak łatwo będzie znaleźc dobrą nianię. W Twoim przypadku jednak na szczęście dzieci są już na tyle duże, że są w stanie powiedzieć, jak niania się nimi zajmuje i co dzieje sie podczas waszej nieobecności. A co wobec obowiązku pracy do 67 roku życia (a więc rzadko która babcia będzie w stanie zostać z niemowlęciem) mają zrobić kobiety po urlopie macierzyńskim?




      http://moj-dzikus.blogspot.com/

      Skomentuj


        #4
        Odp: niania, babcia czy żłobek?

        ja pracuje w publicznym żlobku i poza tym że jest dużo dzieci na grupie nic się zlego dziecim nie dzieje, jest nas kilka, jest kierowniczka ktora przychodzi na grupe, poza tym pracujemy tu bo to lubimy i nawet jesli czasami nie wystarcza cierpliwości zadnej nie przyszlo by do głowy żeby zachowywać się tak jak baby w prywatnych żlobkach!

        Skomentuj


          #5
          Odp: niania, babcia czy żłobek?

          Dobrze słyszeć, że są takie miejsca, gdzie się tak dba o maluszki.

          Skomentuj


            #6
            Odp: niania, babcia czy żłobek?

            Moje dziecko chodzi do żłobka państwowego i jestem bardzo zadowolona.Córeczką zajmują się ciocie które bardzo o nią dbają.Córka bardzo lubi tam chodzić i nawet w weekend pyta się kiedy idzie do dzieci.I nauczyła się tam bardzo ładnie jeść a ostatnio powiedziały ciocie żeby już nie przychodziła w pieluszce i zawsze jak ja odbieram jest sucha i przebrana. Jedyny minus to choroby ale cóż w przedszkolu tez będą.Niestety u mnie jest taka sytuacja że ani teściowa ani moja mama nie mogą zostać i zaopiekować się z dzieckiem a niani musiałabym oddać całą pensję.
            Last edited by agatakul; 18-02-2013, 16:16.


            Skomentuj


              #7
              Odp: niania, babcia czy żłobek?

              Moim maluszkiem zajmuje się jeszcze niania i póki co nie mam zamiaru wysyłać go do żłobka. Myślę, że pójdzie od razu do przedszkola. Taka formie opieki zdecydowanie nam odpowiada i nie czujemy potrzeby, żeby ją na dzień dzisiejszy zmieniać.

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: niania, babcia czy żłobek?

                Moja Monika chodziła do żłoba skonczyła w lipcu 2 lata i poszła od 1 wrzesnia bo była taka mozliwoś i nie było takiego cyrku jak teraz.
                Była dziewczynka bardzo samodzielna bez pieluchy dlatego zdecydowałam się ja dać, ale wierzcie ona poszła z pania na grupe ani sie za mama nie obejrzała a ja wyłam jak głupia.Grzes chodził do przedszkola i teraz chciałam dać Ole do złobka ale nie ma miejsc jesteśmy zapisane od 2011 roku i cały czas czekamy. U nas jest to parodia matki jak dostaja pesel dziecka juz je zapisuja.
                Teraz na wiosne myśle o zapisie Olki do przedszkola ale czy dostanie-straszne bo juz nie chce siedziec w domu.
                Babcie mam co na kawe wpada nawet nie zostanie dłuzej jak 2 godz.poprostu nie umi sie dziecmi zajmować.
                Starałam sie wrocic do pracy i kombinowałam przez rok Monika chodziła do gimnazjum to wymieniałysmy sie troche maz i kolezanka,ale nie zarabiałam kokosów i połowe pensji dawałam kolezance.Jedyny + tego ze wyszłam i byłam z ludzmi bo w domu mozna dostać świra.


                Skomentuj


                  #9
                  Odp: niania, babcia czy żłobek?

                  U mnie moja Hania nie ma szans na dostanie się do przedszkola.Dostają się tylko dzieci samotnych matekA ze kończy 3 lata pod koniec września, może zostać na następny rok w żłobku, może będzie łatwiej jak skończy 4 lata.


                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: niania, babcia czy żłobek?

                    Nawet boję się co będzie z tym dostaniem się do przedszkola! To jakaś chora sytuacja, czy mam się ustawić w kolejce zaraz po porodzie?! Ehh...
                    Ze żłobkiem sytuacja jest jeszcze gorsza, bo najbliższy 25 km od domu... nijak po drodze:/ a niania? nianię trzeba mieć poleconą, sprawdzoną. Mam ją w końcu wpuścić do domu, zostawić z nią malucha... A przecież takie kilkumiesięczne niemowlę nie powie, czy niania nie zostawia go w łóżeczku zapłakanego??
                    Czy wtedy kamery montować, jak to pokazują w telewizji???




                    http://moj-dzikus.blogspot.com/

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: niania, babcia czy żłobek?

                      Do przedszkola ida dzieci danego rocznika jaki przysługuje w danym czasie-tak jak u nas jest teraz 2010 moze sie teraz zapisać zaden inny rocznik a do złoba po urodzeniu.


                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: niania, babcia czy żłobek?

                        No to i tak jakoś to rozwiązali. Wiem, że w Poznaniu koleżanka zapisała do przedszkola 4 miesięczną córę... To było 2 lata temu, więc teoretycznie od wrześnie pójdzie do przedszkola. MIejscówa zaklepana. Ale może teraz też to zmienili? Ja wiem, że u nas są tylko 2 przedszkola, więc wyboru za wielkiego nie mamy. Może trzeba się wziąć w karby i otworzyc prywatne? Młody od razu miałby miejsce chociaż




                        http://moj-dzikus.blogspot.com/

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: niania, babcia czy żłobek?

                          Cały widz polega na tym ze nie mozna zapisać dziecka wcześniej jak to było za mojej Moniki czy Grześka teraz jest system elektroniczny.Siadasz na kompie miedzy 11-29 marca i wybierasz max 3 przedszkola lub tylko te jakie sa w twoim regionie -bo przedszkola maja rejonizacje .Ja na osiedlu mam 5 a moge wybrac 3 a miejsc jak na lekarstwo-bo problem jest z 6-latkami maja obowiazek szkolny ale rodzice ci co trzymali dzieci we wczesniejszych grupach daja do zerowki pociechy w przedszkolu zamiast do szkoły.Nie dziwie sie bo to zawsze opieka na cały dzień a nie na 5 h.


                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: niania, babcia czy żłobek?

                            i w całej Polsce takie zapisy są?! No to ładnie... a skoro jest rejonizacja tzn, że mój syn będzie musiał iść do gminnego przedszkola 10 km od domu, zamiast przedszkola w mieście 3 km od nas?!




                            http://moj-dzikus.blogspot.com/

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: niania, babcia czy żłobek?

                              My na początku postawiliśmy na nianię. Szczerze mówiąc, bałam się trochę oddawać maluszka do żłobka. Kiedy podrósł, wybraliśmy fajne przedszkole i rozstaliśmy się z nianią w przyjaznych stosunkach. Myślę, że to optymalne rozwiązanie

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X