Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

chrapanie w nocy u 7 latka

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    chrapanie w nocy u 7 latka

    Witam
    Mój syn od dłuższego czasu śpi z otwartą buzią i pochrapuje. W dzień nie ma katarku, ale w nocy nie może oddychać przez nos i niespokojnie śpi. Oglądał go laryngolog ale nie zauważył nic niepokojącego. Co może być tego przyczyną. Mieszkamy w Krakowie czy tutejsze zanieczyszczone powietrze może powodować takie objawy ?
  •    
       

    #2
    Odp: chrapanie w nocy u 7 latka

    Powody chrapania mogą być różne. Najczęściej przyczyną jest upośledzenie drożności dróg oddechowych, Może ono być spowodowane np. przerostem migdałka gardłowego, wiotkością podniebienia/nasady języka podczas snu, pojawiającym się często nad ranem obrzękiem tkanek nosa, co może mieć związek z wysuszeniem, drażnieniem śluzówek przez pyły lub alergią, nieprawidłowościami anatomicznymi (czasem bardzo dyskretnymi). Istnieją doniesienia, że dzieci karmione przynajmniej przez rok piersią (WHO zaleca, by były to przynajmniej 2 lata) znacznie rzadziej chrapią. Jeśli jest to duży problem, być może warto wykonać badanie snu dziecka (polisomnografię). Taką potrzebę na pewno rozważy laryngolog lub specjalista chorób płuc.
    Doraźnie, warto wieczorem dokładnie dziecku wyczyścić nosek, układać dziecko na boku. W części przypadków daje to zauważalną poprawę.
    Pozdrawiam
    dr hab. n. med. Piotr Jurkowski specjalista pediatra

    Skomentuj


      #3
      Odp: chrapanie w nocy u 7 latka

      chodziłem z juniorem do wielu specjalistów i nikt nie zauważył deformacji migdałka 3 u mniejszego dziecka, gdyby nie znajoma i jej kontakt do kliniki MML, młody dalej by się męczył, a tak w jeden dzień zostało to usunięte także raczej dziękuje przypadkowi niż lekarzom państwowym

      Skomentuj


        #4
        Odp: chrapanie w nocy u 7 latka

        Cześć! Mamy pytanie. Wiecie może czym może być spowodowane chrapanie u dziecka? Już od jakiegoś czasu obserwuję syna w nocy i słyszę, jak zdarz się mu chrapać. Nie całą noc, ale od czasu do czasu. Znajoma powiedziała mi, że jej syn często tak miał w przedszkolu i że to przechodzi. Ja mimo wszystko się martwię, zastanawiam się, czy nie udać się z tym do lekarza. Tutaj przeczytałam, że powodem może być bezdech senny: https://optimum.pl/blog/przyczyny-chrapania-u-dziecka, nie już sama co o tym myśleć. Syn raczej nigdy nie miał problemów z oddychaniem.

        Skomentuj


          #5
          Odp: chrapanie w nocy u 7 latka

          ac market
          ac market apk
          ac market download
          https://acmarkets.us/

          Skomentuj


            #6
            Odp: chrapanie w nocy u 7 latka

            chrapanie to albo zatkany nos albo gardło i spływająca wydzielina, suche powietrze

            Skomentuj

                   
            Working...
            X