Wróć   Forum Mamotoja.pl > Pytania do eksperta > Porady eksperta PKO
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Porady eksperta PKO Kiedy dawać kieszonkowe? Czy pieniądze powinny być nagrodą? Jak wychować dziecko, aby umiało oszczędzać, rozsądnie wydawać i jak tłumaczyć wartość pieniądza – na te i inne pytania odpowiada ekspert PKO Banku Polskiego.

Babyonline.pl to teraz MamoToJa.pl – witamy!
Dołącz do naszych mam forumowiczek! Podziel się na forum Mamo To Ja (dawniej Babyonline) opiniami o produktach. Porozmawiaj o doświadczeniach związanych z wychowywaniem dziecka: pomagamy sobie wzajemnie i rozwiewamy najczęstsze wątpliwości. Weź udział w świetnych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami!

Zasady na forum - pomagajmy sobie wzajemnie
Poznaj zasady, które obowiązują na forum w dyskusjach. Doradzaj i słuchaj porad innych mam, po to jesteśmy tu dla Ciebie!

Wygraj Muzyczny Traktorek Smiki! Konkurs „Brzuszek miesiąca”
Podziel się z nami zdjęciem swojego brzuszka w ciąży i wygraj fantastyczną nagrodę - Muzyczny Traktorek Smiki.

Wygraj 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool. Konkurs „Zimowy Niezbędnik”
Czy wiesz, że małe dzieci nie potrafią regulować temperatury ciała jak dorośli i tracą ciepło 4 razy szybciej? Napisz, w jaki sposób dbasz o komfort i ochronę dziecka zimą. Do wygrania 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool z cudownie miękkiej i ciepłej wełny merino.

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody dla mam i ich dzieci!

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 08-01-2019, 06:00
tamisia's Avatar
tamisia tamisia jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
tamisia.polki.pl

Domyślnie Odp: Czy oszczędzacie?

Tak i regularnie
Dla siebie i dla bezpieczeństwa
Dla dzieci
I dla dobrego samopoczucia ( człowiek czuje się lepiej jeśli ma troche kasy zaoszczędzone)

Jeśli chcecie zacząć oszczędzanie, polecam ten [urlhttps://www.tanie-konto.pl/ranking-lokat/]ranking lokat bankowych[/url] - możecie zobaczyć tam sobie obecne oprocentowanie lokat w bankach.

Najlepsza jest lokata witaj w nest banku - 4%
Najlepsza lokata 3-miesięczna z kontem na rynku
Tylko dla nowych klientów
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 08-01-2019, 06:00
tamisia's Avatar
tamisia tamisia jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
tamisia.polki.pl

Tak i regularnie
Dla siebie i dla bezpieczeństwa
Dla dzieci
I dla dobrego samopoczucia ( człowiek czuje się lepiej jeśli ma troche kasy zaoszczędzone)

Jeśli chcecie zacząć oszczędzanie, polecam ten ranking lokat bankowych - możecie zobaczyć tam sobie obecne oprocentowanie lokat w bankach.

Najlepsza jest lokata witaj w nest banku - 4%
Najlepsza lokata 3-miesięczna z kontem na rynku
Tylko dla nowych klientów
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 11-01-2019, 10:57
rozowa_pantera11 rozowa_pantera11 jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
rozowa_pantera11.polki.pl

Ja uważam, że nie tylko warto, ale trzeba oszczędzać. Nie jest to proste, to prawda, ale jeśli będziemy systematyczni, to powoli stworzymy sobie finansową poduszkę bezpieczeństwa. Ja na razie jestem na początku tej drogi
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 16-01-2019, 17:39
opiekunnestbank opiekunnestbank jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
opiekunnestbank.polki.pl

Szanowna Pani, dziękuję za wspomnienie o ofercie Nest Banku. Klienci Nest Banku oraz osoby nieposiadające u Nas konta bankowego mogą liczyć na kilka ofert lokat. Obecnie w Nest Banku mamy m.in. promocyjną Nest Lokatę Witaj na okres 3 lub 6 miesięcy dla Klientów Nest Banku, którzy założą u Nas konto bankowe. Lokaty dostępne są: 30 dni od otwarcia konta - lokata na 3 miesiące oraz 60 dni - lokata na 6 miesięcy. Oprocentowanie każdej z nich wynosi 4,00% w skali roku, a minimalna kwota lokaty to 1000 zł (maksymalnie aż 10 000 zł). W przypadku lokaty na 6 miesięcy, promocyjne oprocentowanie 4,00% obowiązuje w całym okresie trwania lokaty przy założeniu spełnienia określonych warunków promocji, a mianowicie wpływu wynagrodzenia na Nest Konto Klienta, w kwocie nie niższej niż 2 500,00 zł w co najmniej jednym miesiącu kalendarzowym. Po zakończeniu każdej z dwóch lokat można je odnowić na warunkach standardowej Nest Lokaty. Cała oferta lokat dostępna jest na stronie banku nestbank.pl/indywidualny/oszczednosci/lokaty.html

Gdyby pojawiły się jeszcze jakieś pytania, pozostaję do dyspozycji.

Pozdrawiam,
Opiekun Klienta Nest Bank
nestbank.pl
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 17-01-2019, 13:56
Boonia's Avatar
Boonia Boonia jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
Boonia.polki.pl

Ja oszczędzam, ale w obcej walucie i nie w banku. Kryzysy i przypadki kiedy banki przestawaly byc wyplacalne skutecznie mnie do tego zniechecily.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 17-01-2019, 14:03
olcia3007 olcia3007 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
olcia3007.polki.pl

Oczywiscie ze tak, dzieki temu mogłam otworzyć własna irmę. Ja kilka la temu otworzyłam firmę u nas w Polsce i jestem całkiem zadowolona z moich zarobków. Zamówien jet coraz wiecej wiec niezbedny bedzie nam sprzęt do pakowania http://roma-folie.pl/ Folia poliolefinowa nadaje się do pakowania zarówno produktów o regularnych jak i nieregularnych kształtach np. pudełek, puszek, artykułów papierniczych, świec, zabawek, kosmetyków, bombonierek, płyt CD i DVD, artykułów dekoracyjnych itp.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 19-01-2019, 10:29
antoni21 antoni21 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
antoni21.polki.pl

Jasne, warto mieć pieniądze w zapasie. Problem w tym, że większość ludzi nie ma nawyku oszczędzania. Warto poczytać w takich miejscach jak https://www.konto-w-banku.pl/ jakie konta do oszczędzania są najkorzystniejsze i na tej podstawie podjąć decyzję o rozpoczęciu odkładania. To bardzo pomocna rzecz.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 15-02-2019, 22:55
Paconka Paconka jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
Paconka.polki.pl

Oszczędzanie w moim wypadku to przede wszystkim odkładanie na emeryturę, bo ta z zus-u może się okazać nieprzyjemnym zaskoczeniem. Teraz powstaja nowe możliwości jak choćby ppe https://finanse.wp.pl/ppe-czyli-obop...5212323677825a
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 24-03-2019, 17:18
motinka84 motinka84 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
motinka84.polki.pl

Grunt to w ogóle zacząć oszczędzanie. Są na to odpowiednie sposoby, żeby w codziennym życiu na czymś zaoszczędzić. Kilka z nich jest na https://hotmoney.pl/jak-zaoszczedzic...nie-pieniedzy/ . Warto wziąć je pod uwagę.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 28-03-2019, 12:58
kobitkazkrk kobitkazkrk jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
kobitkazkrk.polki.pl

Niestety Jakoś trzeba nazbierać pieniądze na czynsz dla syna, który studiuje w Krakowie. Prywatne akademiki w Polsce niestety trochę kosztują..
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania