Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jakie potrawy na Wigilię

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Jakie potrawy na Wigilię

    Co najbradziej lubicie a czego nie lubicie jeść w Wigilie?
    Czy same robicie świąteczne potrawy?
  •    
       

    #2
    Odp: Jakie potrawy na Wigilię

    Nie wyobrażam sobie Wigilii bez mojego ulubionego czerwonego barszczyku z uszkami,kapusty z grzybami,pierożków z kapusta i grzybami,no i kutii,za rybą nie przepadam,no ale na smażonego łososia się skuszę.Wigilię spędzamy jednego roku u moich rodziców drugiego u teściów,tak więc nie przyrządzam nic na Wigilię.

    Skomentuj


      #3
      Odp: Jakie potrawy na Wigilię

      mniam! aż mam ochotę na czerwony barszczyk z uszkami, ale najlepiej smakuje w Wigilię.
      U nas obowiązkowo jednym z dań będzie smażony karp - to już tradycja

      Skomentuj


        #4
        Odp: Jakie potrawy na Wigilię

        Napisane przez weronika691 Pokaż wiadomość
        U nas obowiązkowo jednym z dań będzie smażony karp - to już tradycja
        u nas tez smazony karp to tradycja zreszta innego np w galarecie jakos nie moge przelkac
        uwielbiam tez rybe po grecku ,sledzie pod kazda postacia ,barszczyk ,susz juz nie koniecznie ale lykne dla tradcji
        Wszystko co w zyciu dobre jest nielegalne ,niemoralne lub powoduje tycie.

        Skomentuj


          #5
          Odp: Jakie potrawy na Wigilię

          A u nas nie ma karpia bo nikt nie lubi Barszcz pije tylko moja mama ja też nie lubię Za to moim głównym daniem są Łazanki

          Skomentuj


            #6
            Odp: Jakie potrawy na Wigilię

            u nas barszczyk też jest, koniecznie z uszkami. Pierogi z kapustą i grzybami.
            Obowiązkowo musi być kompot z suszonych śliwek
            Są pieczarki obsmażane w jajku i bułce tartej, kapusta z grzybami, smażone ryby, karp też jest,ale tylko jeden dla tradycji właśnie, bo nikt go nie lubi
            Julek: 10/3/2008

            Skomentuj


              #7
              Odp: Jakie potrawy na Wigilię

              u nas bez karpia to nie wigilia. ja zjadam tylko dla tradycji a mąż dltego że go uwielbia poza tym sałatka, pierogi, czasem ryba po grecku, paszteciki z kapustą i grzybami. Nie robię tego dużo bo dzieci jeszcze małe więc nie ma sensu - pozostałe dni świąt spędzamy u rodziców i teściów


              Krzysiu: 05.12.2005 10:15 3170g 52cm

              http://www.bebilon.com.pl/pamietnik/...3daisy;page:-1

              Jacek: 15.02.2008 22:45 3790g 56cm

              http://www.bebilon.com.pl/pamietnik/...aisy23;page:-1

              Ania i Jarek:

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Jakie potrawy na Wigilię

                no my mamy podobnie, uszka pierogi, barszcz, grzybowa, karpik oczywiście i kapusta z grochem
                do tego kutia i moczka
                a do picia kompot z suszu i wino czerwone

                zawsze kolacje wigilijną jedliśmy wraz z wujostwem u babci i to ona przyrządzała potrawy, a ja wraz z kuzynostwem pomagałam jej.
                3 pAźDzIeRnIkA nA ŚwIaT pRzYsZeDł BeNiAmInEk *:

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Jakie potrawy na Wigilię

                  u nas lubia karpia i smazony, w galarecie i nadziewany pieczony(ja jem tylko ostatniego) uwielbiam barszcz z uszkami i to nim sie glownie zajadam (najlepiej jak ostry ) kompot z suszu,
                  jeszcze sledz pod kolderka, inne ryby w galarecie i co kto wymysli bo choc impreza z reguly u dziadkow ale skladkowa, kazdy cos przywozi zeby jeden sie nie nacharowal. do mnie z regoly naleza ciasta plus uszka z kapusta bez grzybkow bo moj m. nie jada grzybow

                  a u tesciow gdzie jestem od 4 lat jeszcze salatki, lazanki ,uszka z makiem, sledzie w kilku postaciach i ryba po grecku

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Jakie potrawy na Wigilię

                    Napisane przez szamana Pokaż wiadomość
                    do tego kutia i moczka
                    Szamana a co to ta "moczka" jest takowego

                    toleruję tylko barszcz (grzybowej sie u nas nie praktykuje, a szkoda) mojej babci z uszkami
                    karpia nie cierpię, kapusty z grochem tez nie bardzo, kutia za słodka, nie lubie maku bleee, łazanki tez odpadają
                    więc zostaja mi tylko pierogi

                    jesli chodzi o menu wolę Wielkanoc

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Jakie potrawy na Wigilię

                      Napisane przez sikornik Pokaż wiadomość
                      Szamana a co to ta "moczka" jest takowego
                      "Moczka − śląska potrawa przyrządzana na Boże Narodzenie. Przygotowywana jest ze specjalnego rodzaju piernika, migdałów, rodzynek, suszonych śliwek, suszonych moreli, gruszek, szuszonych fig, orzechów laskowych i dużej ilości wody, w której moczy się składniki. Zamiast wody używano dawniej wywaru jarzynowego lub rosołu na łbach karpi, od czego ostatnio się odchodzi. Do moczki można dodać czerwonego wina."
                      u nas się jeszcze czekolady dodaje

                      jednym słowem paskudstwo
                      3 pAźDzIeRnIkA nA ŚwIaT pRzYsZeDł BeNiAmInEk *:

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Jakie potrawy na Wigilię

                        U nas obowiązkowo kapusta z grochem barszcz czerwony z uszkami pierogi z kapustą smażone ryby.Kutii nigdy niema bo nikt nielubi.Mąz opowiadał że jak był maly i jedną wigilię spędzil z rodzicami u takiej jednej cioci która poczęstowala go kutia a że on jej nielubił a nie chciał żeby cioci było nieprzyjemnie to pakował kutię do kieszeni a potem wyrzucał w drodze na przystanek autobusowy


                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Jakie potrawy na Wigilię

                          Napisane przez szamana Pokaż wiadomość
                          "Moczka − śląska potrawa przyrządzana na Boże Narodzenie. Przygotowywana jest ze specjalnego rodzaju piernika, migdałów, rodzynek, suszonych śliwek, suszonych moreli, gruszek, szuszonych fig, orzechów laskowych i dużej ilości wody, w której moczy się składniki. Zamiast wody używano dawniej wywaru jarzynowego lub rosołu na łbach karpi, od czego ostatnio się odchodzi. Do moczki można dodać czerwonego wina."
                          u nas się jeszcze czekolady dodaje

                          jednym słowem paskudstwo
                          ł matko jedyna to po tym już nic bym nie zjadła tak by mnie zmuliło i zatwardzenie murowane hehe
                          poza tym nie cierpie piernika

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Jakie potrawy na Wigilię

                            Też pierwszy raz słyszę o moczce. I nie jest to zachęcające.
                            U mnie musi być barszcz z uszkami, odsmażane pierogi z kapustą i grzybami, karp smazony (i jakis inny filet), karp w galarecie. Do tego śledzie w różnych postaciach. Najciekwaszy jest śledź na słodko z rodzynkami. W skrócie śledzie przykrywa się usmażoną cebulką z dodatkiem kechupu i rodzinek. I to wszystko musi postać, aż się przegryzie. Brzmi i wyglada nieciekawie, ale jest pyszne!
                            I wszystkie potrawy domowe, własnoręcznie robione. Teraz to juz sie nie udzielam w przygotowaniach, bo zazwyczaj w ostatniej chwili przyjeżdżamy, ale nalepiłam sie tych pierogów i uszek. Przed pierwszą wigilią spędzoną u teściów zrobiłam sama uszka i zawiozłam, bo teściowa kupuje, ale nie wywołało to oczekiwanego entuzjazmu.
                            Łukasz 11.10.2007

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Jakie potrawy na Wigilię

                              U nas barszcz czerwony z uszkami ,pierogi z kapusta i grzybami , smazona ryba - uwielbiam karpia i najlepiej on smakuje własnie na wigilie , kapusta z grochem,kompot z suszonych owoców .U mojej tesciowej jest jeszcze zurek , pierogi ze sliwkami .

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X