Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

jak odnaleźć ojca mojej córki???

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    jak odnaleźć ojca mojej córki???

    witajcie mamy!
    tutaj marta. jestem szczesliwa mama ponad rocznej malti i od ponad pol roku usiluje nawiazac kontakt z jej ojcem. bezskutecznie...zastanawiam sie w ogole, czy nawet jesli uda mi sie go jakos namierzyc, to czy cos z tego wyniknie....moze opowiem w skrocie moja historie, w punktach:
    -poznalismy sie w hiszpanii.
    -on nielegalny imigrant (gambia, afryka pln)
    -na nielegalnych papierach
    -zachodze w ciaze
    -on sie za bardzo nie przejmuje i nie stwarza mi godnych warunkow dla przyjecia dziecka
    -na czas ciazy, porodu i pologu wyjezdzam do polski-z rodzina czuje sie bezpieczniej, ale obiecuje mu wrocic do hiszpanii jak tylko mala skonczy miesiac.
    -on w miedzyczasie zamieszkuje z inna kobieta ( ja jeszcze nic o tym nie wiem)
    -rodzi sie malti, on ciagle mowi mi ze mnie kocha i czeka itp
    -jeszcze przez 2 miesiace robi to samo
    -w koncu mowi mi, ze ma inna i zebysmy z malti spadaly na drzewo....
    -praktycznie urywa sie z nim kontakt
    -od marca 2009 zupelnie nie reaguje na moje prosby i telefony i emaile, milczy jak glaz, a kiedy dzwonie, po prostu 'ucina' mnie i pewnie ustawia telefon na 'milczy', zebym mu nie przeszkadzala....

    -nie jest zarejestrowany jako ojciec malti
    -malti ma moje nazwisko
    -on nigdy jej nie widzial-nie chcial
    -nie mam jego domowego adresu, tylko numer komorkowy jego i jego panny, z ktora udalo mi sie nawiazac kontakt emailowy, ale ona nie chce mi pomoc.

    Pytanie moje brzmi, czy w tej sytuacji COKOLWIEK tutaj moge wskorac? czy mam jakas szanse ubiegac sie o ustalanie ojcostwa? jak moge prawnie go odnalezc? przez policje? ambasade? przez abmasade gambii juz probowalam, ale problem w tym, ze on ma falszywy paszport, i za kraj pochodzenia ma wpisany "Guinea"....oni tylko zadzwonili na jego komorke, ale ze nie odbieral, to nie brneli dalej i odeslali mnie z kwitkiem....nie obchodzi i ch, ze obywatel ich kraju ma falszywy paszport...maja takich na peczki i nie chce im sie tym zajmowac chyba....
    Czy cos tutaj mozna zadzialac, zebym mogla wywalczyc prawo do alimentow?

    Bylabym wdzieczna za wszelkie podpowiedzi i sugestie....
    pozdrawiam serdecznie!!
    marta i malti
    Last edited by hayko108; 20-09-2009, 02:29.
  •    
       

    #2
    Witaj
    Gdy ja chciałam odszukać ojca Amelki aby złożyć o alimenty najpier kazano mi napisać to krajowego rejestru meldunku(niewiem jak dokładnie sie to nazywa) , i oni powinni dać mi meldunek.Jednak okazało sie że najpierw trzeba założyc sprawe o alimenty , i wtedy sąd wysyła takie pismo do KRM.
    -drugim sposobem było pójście do rodziców ojca ale CI się gdzieś przeprowadzili , więc jak kamień w wodę.
    Ojciec Amelki także nie jest wpisany jako ojciec( i całe szczeście).

    Proponuję CI udać się do sądu i dowiedzieć sie wszystkiego , masz jego numer tel zawsze coś może sąd sam do niego zadzwoni
    Kurcze ciężka sprawa , gdyż wiem co czujesz.
    Mam nadzieję że choć trochę pomogłam.
    Powodzenia!!
    P.S-a czy znasz jaki kolwiek adres jego?stary , nowy itp?
    Amelia 12.03.08

    Skomentuj


      #3
      MARTA w przypadku, kiedy do Polski wróci kobieta z dzieckiem, którego nie uznał ojciec-cudzoziemiec, może ona w kraju załatwić sprawy związane z ustaleniem ojcostwa i prawem do alimentów.W sytuacji, gdy ojciec cudzoziemiec nie uznał dobrowolnie dziecka, sprawy związane z ustaleniem jego ojcostwa mogą zostać uregulowane w kraju. Matka może wystąpić do sądu w Polsce o uregulowanie formalności związanych z pochodzeniem dziecka

      Sąd może przyznać alimenty dopiero, gdy zostanie ustalone ojcostwo mężczyzny, którego matka wskazuje jako ojca dziecka.
      Wystąpienie z pozwem

      W przypadku braku uznania dziecka przez ojca cudzoziemca w jednym pozwie można wystąpić z następującymi roszczeniami:
      -
      -o ustalenie ojcostwa cudzoziemca,
      -o zasądzenie od niego alimentów,
      -o zasądzenie na rzecz matki określonej kwoty z tytułu przyczynienia się cudzoziemca do pokrycia wydatków związanych z ciążą i porodem, które poniosła, oraz trzymiesięcznego utrzymania jej w okresie porodu.Z tym ostatnim żądaniem może wystąpić tylko matka dziecka.
      Pozew trzeba wnieść do wydziału rodzinnego i opiekuńczego sądu rejonowego właściwego dla miejsca zamieszkania dziecka. Pozew w imieniu małoletniego dziecka składa jego matka. Wynika to z faktu, że dziecko również ma możliwość wystąpienia pozwem o ustalenie ojcostwa ojca cudzoziemca i o zasądzenie od niego alimentów.
      Ponadto w pozwie można domagać się, aby sąd zabezpieczył środki na utrzymanie dziecka, nakazując pozwanemu uiszczanie co miesiąc określonej kwoty.
      W pozwie do sądu trzeba podać aktualny i dokładny adres pozwanego za granicą, aby sąd mógł go wezwać na rozprawę. Gdyby się na nią nie zgłosił, sąd wyznaczy kuratora sądowego, który będzie reprezentował jego interesy. Nieobecność pozwanego cudzoziemca nie uniemożliwi orzeczenia alimentów,moga jedynie odwlekać przez jakis czas rozprawy,w końcu ustala ojcostwo i alimenty dostaniesz zaocznie,mogą jedynie być kłopoty jak się nie przyzna,wtedy badania ....gorzej jak się nie wstawi


      Skomentuj


        #4
        Odp: jak odnaleźć ojca mojej córki???

        Raczej nic tego nie będzie, skoro ojciec dziecka zerwał kontakt, to znaczy wprost - nie chce go, nie chce ciebie i tyle, koniec kropka. A że nie jest on wpisany jako ojciec to tym bardziej nic się nie wskóra, bo musiałabym udowodnić, czyli przeprowadzić badania, a zmusić go nie zmusisz.

        Skomentuj


          #5
          Odp: jak odnaleźć ojca mojej córki???

          W takiej sytuacji jedynym rozwiązaniem wydaje się wykonanie testu na ojcostwo dla celów sądowych. Można o tym poczytać na stronie http://www.genmed.pl/test-na-ojcostw...elow-sadowych/

          Skomentuj

                 
          Working...
          X