Wróć   Forum Mamotoja.pl > Pytania do eksperta > Szczepienia: pytania? Wątpliwości? Zapytaj eksperta!
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Szczepienia: pytania? Wątpliwości? Zapytaj eksperta! Szczepienie przeciw pneumokokom: dla kogo, rodzaje szczepionek, bezpieczeństwo, skuteczność, wątpliwości. Zapytaj eksperta.' Zapraszamy do zadawania ekspertom pytań na temat szczepień. Jeśli masz wątpliwości, coś jest dla Ciebie niejasne, nie wiesz, czy (i jaką szczepionką!) zaszczepić dziecko, czy warto szczepić przeciwko pneumokokom lub meningokokom, zadaj swoje pytanie w tym wątku.

Babyonline.pl to teraz MamoToJa.pl – witamy!
Dołącz do naszych mam forumowiczek! Podziel się na forum Mamo To Ja (dawniej Babyonline) opiniami o produktach. Porozmawiaj o doświadczeniach związanych z wychowywaniem dziecka: pomagamy sobie wzajemnie i rozwiewamy najczęstsze wątpliwości. Weź udział w świetnych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami!

Zasady na forum - pomagajmy sobie wzajemnie
Poznaj zasady, które obowiązują na forum w dyskusjach. Doradzaj i słuchaj porad innych mam, po to jesteśmy tu dla Ciebie!

Wygraj Muzyczny Traktorek Smiki! Konkurs „Brzuszek miesiąca”
Podziel się z nami zdjęciem swojego brzuszka w ciąży i wygraj fantastyczną nagrodę - Muzyczny Traktorek Smiki.

Wygraj 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool. Konkurs „Zimowy Niezbędnik”
Czy wiesz, że małe dzieci nie potrafią regulować temperatury ciała jak dorośli i tracą ciepło 4 razy szybciej? Napisz, w jaki sposób dbasz o komfort i ochronę dziecka zimą. Do wygrania 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool z cudownie miękkiej i ciepłej wełny merino.

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody dla mam i ich dzieci!

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 15-03-2018, 09:39
Michal_Janke23 Michal_Janke23 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
Michal_Janke23.polki.pl

Domyślnie wybór szczepionki

Mojego syna czeka szczepienie na pneumokoki. Mogę wybrać szczepionkę bezpłatną 10 walentną, ale dowiedziałem się, że jest też alternatywa w postaci szczepionki odpłatnej 13 walentnej?.
czym różnią się te szczepionki, proszę o radę którą wybrać. Zaznaczam, że odpłatność nie jest dla mnie problemem. Czy szczepionka odpłatna lepiej ochroni moje dziecko?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15-03-2018, 12:00
ewapeszke ewapeszke jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
ewapeszke.polki.pl

Domyślnie szczepionka na pneumokoki bezpłatna czy odpłatna

Doszukałam się informacji, że w trybie ekspresowym ministerstwo zdrowia
chce szczepić bezpłatną szczepionką Synflorix na pneumokoki.

http://www.mz.gov.pl/aktualnosci/szc...dczeniodawcow/

Termin szczepień jest do 29 czerwca, a wiec czasu jest bardzo mało. Czy to nie oznacza, że Ministerstwo zakupiło za dużą liczbę szczepionek bezpłatnych Synflorix ponieważ uważało że rodzice nie bedą wykupowali lepszej Szczepionki Prevenar, która jest odpłatna. Myślę jednak że rodzice nie chcą oszczędzać na zdrowiu swoich dzieci i właśnie nie korzystają z bezpłatnej szczepionki. O ile odpłatny Prevenar jest lepszy od bezpłatnego Synflorixu?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24-03-2018, 18:26
Dr. August Wrotek Dr. August Wrotek jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
Dr. August Wrotek.polki.pl

Domyślnie Odp: wybór szczepionki

Cytat:
Napisał Michal_Janke23 Zobacz post
Mojego syna czeka szczepienie na pneumokoki. Mogę wybrać szczepionkę bezpłatną 10 walentną, ale dowiedziałem się, że jest też alternatywa w postaci szczepionki odpłatnej 13 walentnej?.
czym różnią się te szczepionki, proszę o radę którą wybrać. Zaznaczam, że odpłatność nie jest dla mnie problemem. Czy szczepionka odpłatna lepiej ochroni moje dziecko?
Jeśli macie Państwo możliwość wyboru, to tak jak już pisałem wyżej- różnica podstawowa polega na zakresie ochrony- szczepionka 13-walentna daje szerszą ochronę niż 10-walentna. Zawiera o 3 serotypy więcej, ale w przełożeniu na polskie dane epidmiologiczne ma to duże znaczenie- te 3 serotypy wg danych KOROUN zwiększająca zakres ochrony ok. 20%.
Stary 24-03-2018, 18:32
Dr. August Wrotek Dr. August Wrotek jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
Dr. August Wrotek.polki.pl

Domyślnie Odp: szczepionka na pneumokoki bezpłatna czy odpłatna

Cytat:
Napisał ewapeszke Zobacz post
Doszukałam się informacji, że w trybie ekspresowym ministerstwo zdrowia
chce szczepić bezpłatną szczepionką Synflorix na pneumokoki.

http://www.mz.gov.pl/aktualnosci/szc...dczeniodawcow/

Termin szczepień jest do 29 czerwca, a wiec czasu jest bardzo mało. Czy to nie oznacza, że Ministerstwo zakupiło za dużą liczbę szczepionek bezpłatnych Synflorix ponieważ uważało że rodzice nie bedą wykupowali lepszej Szczepionki Prevenar, która jest odpłatna. Myślę jednak że rodzice nie chcą oszczędzać na zdrowiu swoich dzieci i właśnie nie korzystają z bezpłatnej szczepionki. O ile odpłatny Prevenar jest lepszy od bezpłatnego Synflorixu?
Dzień dobry!
Pytanie o ilość zakupionych szczepionek (lub zagwarantowanych umową) należy pewnie skierować do Ministerstwa Zdrowia- nie mam takich danych, natomiast niewątpliwie sukcesem jest to, że będzie możliwość ochrony w ramach refundacji większej liczby dzieci (nie tylko tych urodzonych począwszy od 2017 roku). Faktycznie najlepiej by było, żeby wszystkie dzieciaki włączyć do programu szczepień ochronnych (w kontekście pneumokoków), co w tak krótkim czasie pewnie się nie uda. Co do samego wyboru szczepionki- różnią się składem, o podstawowej różnicy (czyli 13 serotypów w jednej szczepionce i 10 serotypów w drugiej) pisaliśmy już powyżej na forum

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania