Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kościół- śmiech i żal

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    Odp: Kościół- śmiech i żal

    nastepna się czepia malego szczegolu...;p kogo sie nie zapyta to takie uniewaznienie nazywa rozwodem koscielnym!!! ale juz zmieniam...


    ELENA ZUZANNA ur.12.09.2008r godz. 07:00 mierzyła 56cm ważyła 3660g




    IGOR SEBASTIAN ur.16.06.2010r godz. 06:10 mierzył 59cm ważył 4350g



    ---------------------------------------------------

    Moderator działów: Walentynki / Dzień Babci i Dziadka / Czekając na dziecko, ciąża poród /

    Skomentuj

    •    
         

      #17
      Odp: Kościół- śmiech i żal

      to, że ludzie tak mówią to świadczy tylko o małej wiedzy na ten temat

      a szczegóły są ważne!

      Skomentuj


        #18
        Odp: Kościół- śmiech i żal

        Napisane przez ja-mamusia Pokaż wiadomość
        1. ABORCJA I POGRZEB NIENARODZONEGO
        Kościół zakazuje aborcji, tłumacząc, że nowe życie, człowiek itp
        ALE
        Zabrania pogrzebu, gdy kobieta poroni w pierwszych tygodniach, bo to tylko embrion, nie człowiek

        2. NIE ZABIJAJ
        Przykazanie, które nie tylko dotyczy zabijania ludzi i zwierząt, ale także palenia, brania narkotyków, picia itp
        ALE
        Są księża, którzy palą, piją i Bóg jeden wie co jeszcze

        3. NIE PORZĄDAJ ŻONY BLIŹNIEGO SWEGO ANI ŻADNEJ RZECZY, KTÓRA JEGO JEST
        czyli nie kradnij, nie sypiaj z kobietami, które są zamężne itp
        ALE
        Ilu księży molestuje dzieci? Ilu sypia z kobietami, które często są zamężne? Ilu "namiawia" na oddanie swoich ostatnich groszy?

        4. CO BÓG ZŁĄCZYŁ, CZŁOWIEK NIECH NIE ROZDZIELA
        jak już wziliście ślub to tak ma być na dobre i złe
        ALE
        kim jest papież jak nie człowiekiem? Dlaczego więc w szczególnych przypadkach można dostać unieważnienie małżeństwa? i już nawet coraz łatwiej...

        Mozna tak wymieniać i wymieniać... ehh

        1. Zabrania pogrzebu? nigdy się z tym nie spotkałam. Nawet jeśli dochodzi do aborcji, to " Nie da się ukryć, że w przypadku pogrzebów płodów usuniętych na skutek aborcji Kościoły jasno i zdecydowanie za nimi optują".
        Kanon 1183 (paragraf 2) Kodeksu Prawa Kanonicznego Kościoła rzymskokatolickiego pośrednio dopuszcza pogrzeb płodu, stwierdzając: "Ordynariusz miejsca może zezwolić na pogrzeb kościelny dzieci, których rodzice mieli zamiar je ochrzcić, a jednak zmarły przed chrztem."

        2. Przykazanie kościelne (to jak i pozostałe) są drogowskazami. A księża ludźmi, a nie Chrystusem. Tak więc grzeszą jak i pozostali ludzie. Ludzi sakrament małżeństwa nie "choroni" przed zdradą, która się przecież zdarza, gdy sie rozejrzymy choćby w swoim środowisku. Sakrament Kapłastwa też nie "Chroni" księży przed grzechem. Nie rozumiem dziwnego odniesienia do tego przykazania

        3. Kolejne przykazanie i ta sama filozofia. Poza tym już ktoś tutaj napisał, że nie każdy zostaje księdzem z powołania (zdarza sie, że z innych powodów).
        Homoseksualistów, pedofili itd mozemy spotkać w wielu zawodach: nauczyciele, lekarze, pedagodzy, itd...

        4. O unieważnieniu była mowa. Ale wytyczne sa jasno określone przez prawo kanoniczne, a nie "widzimisię" księży, papieża i ludzi.

        To tak w skrócie

        Skomentuj


          #19
          Odp: Kościół- śmiech i żal

          Napisane przez ja-mamusia Pokaż wiadomość
          przykazanie kosciaola:
          5. Troszczyc sie o potrzeby kosciola



          kazdy wierzacy powinien miec wszystkie sakramenty, ale czemu trzeba za nie placic??? nie zaplacisz to nie dostaniesz!!!!
          rozumiem zlozyc sie na przystrojenie kosciola (ale cholera nie po 50zl np, kilka kwiatow, zazwyczaj sztucznych, kokard kilka i przesieradel lezy o kosciolach od lat, nie daja nic nowego) zlozyc sie na kwiaty dla ksiezy (po 5zl od kazdego w zupelnosci wystarczy) i na pamiatki (to jakies 20zl) wiec rachunek dajmy na to 40zl a nie np 500, 200, 300...
          Wszystkie sakramenty są bezpłatene. Każdy ksiądz to powie. Można przyjść po mszy św i ochrzcić dziecko. Można przyjść na 15 min i w obecności świadków zawrzeć sakrament małżeństwa. to za co się płaci, to msza święta. jest to "zarobek" księdza, ale ja w tym nie widzę nic złego- za co niby ma żyć?

          Swoją drogą każdy biegnie do kościoła ochrzcić dziecko, większość par pragnie ślubu kościelnego, ale jak to sie ma do życia? Wizyta w kosciele 2 razy w dorosłym życiu?????????? albo trzy razy- zapomnaiłam o komunii św. dziecka

          Skomentuj


            #20
            Odp: Kościół- śmiech i żal

            Rozmowa o wierze jest na pewno ważna, ale bazowanie na oczernaniu wspólnoty, jaką jest Kościół katolicki tylko na podstawie przytaczania wyjętych z kontekstu i nieprawdziwych informacji moim zdaniem nie ma tego na celu. Wręcz przeciwnie- świadczy o małej znajomości tematu, albo bazowaniu na "zasłyszanych" informacjach.

            Skomentuj


              #21
              Odp: Kościół- śmiech i żal

              uważasz, ze wszystkie sakramenty sa bezplatne? ciekawe... ja odnioslam inne wrazenie niestety... co prawda spotkalam w swoim zyciu tylko dwoch ksiezy, ktorzy za udzielenie sakramentu nic nie chcieli i z opowiadan znam jednego!
              zarobek dla ksiedza... przeciez on dostaje wyplate!!! dlaczego np jak idziesz do sklepu to nie placisz kasjerce za to, że Cie obsluzyla?

              JA NIE CHCE NIKOGO OCZERNIAC!!!! PO PROSTU WYRAZAM SWOJA OPINIE!!! KOSCIOL KIEDYS BYL NAJWAZNIEJSZY W MOIM ZYCIU!!!! Nadal uczeszczam we mszach, spowiadam sie itp, ale tylko wtedy gdy czuje taka potrzebe a nie biegam co niedziele itp


              ELENA ZUZANNA ur.12.09.2008r godz. 07:00 mierzyła 56cm ważyła 3660g




              IGOR SEBASTIAN ur.16.06.2010r godz. 06:10 mierzył 59cm ważył 4350g



              ---------------------------------------------------

              Moderator działów: Walentynki / Dzień Babci i Dziadka / Czekając na dziecko, ciąża poród /

              Skomentuj


                #22
                Odp: Kościół- śmiech i żal

                Wszystkie posługi w Kościele są bezpłatne, zgodnie z zaleceniem Chrystusa: Darmoście wzięli, darmo dawajcie (Mt 10,8). Duchowieństwu wolno jest przyjmować dobrowolne ofiary za posługi religijne, ale nie może ich żądać.

                "iura stolae"- ofiary, które wierni składają przy okazji sakramentów: chrztu, ślubu, pogrzebu czy poświęcenia przedmiotów i miejsc oraz zapowiedzi.

                Katolicka Agencja Informacyjna podaje, że podstawowym dochodem polskiego księdza jest stypendium mszalne. Czyli ofiara składana przez wiernych przy odprawianiu mszy w określonej intencji: to te pieniądze, które płacimy w zakrystii, "zamawiając" mszę. Księża muszą zapisywać poszczególne datki w specjalnej księdze parafialnej i zatrzymują je, lub też zostają one podzielone przez proboszcza na wszystkich księży pracujących w parafii.

                Skomentuj

                •    
                     

                  #23
                  Odp: Kościół- śmiech i żal

                  Co do wypłaty księdza to zależy jakiego. Księża diecezjalni mają prawo zarabiać np. z racji pracy w szkole w szpitalu poprawczaku więzieniu itd. dostają też pensję od proboszcza (bardzo rózne sposby podziału pieniędzy )
                  z kolei np. księża pallotynii zarobione pieniądze w szkole itd oddają do swojego domu w którym mieszkają. Jeśli sobie kupią coś tam muszą rozliczyć się z przełożonym itd.

                  Jeśli pójdziesz do Kościoła i powiesz księdzu że chcesz ochrzcić dziecko a nie masz za dużo kasy to wystarczy że dasz symboliczne 20-50zł na Mszę i Ci ochrzci.
                  Tak samo ze ślubem my płaciliśmy jakieś grosze bo akurat nie mieliśmy
                  a jeśli wesele będzie bez alkoholu to za darmo Ci wszędzie udzielą

                  Ja jestem w trakcie przygotowań do Komunii mojej córki i jeśli ktoś uważa że księża chcą nie wiadomo ile kasy z tej okazji to głupoty gadają.
                  U nas jest składka 150zł w tym różaniec dla dziecka książeczka i medalik reszta na kwiaty do kościoła i dla księży
                  jeśli większość się zgodzi kupujemy coś wypasionego do kościoła jeśli nie kupujemy "coś" za resztę z tych 150zł
                  184zł na albę
                  gorzej wygląda sprawa przyjęcia u nas restauracje i inne knajpki przeginają z cenami za obiad

                  Na pewno część dzieci będzie miała sfinansowaną nawet albę ksiądz ofiarował się pomóc


                  JULA

                  MAJA

                  OLGA

                  Skomentuj


                    #24
                    Odp: Kościół- śmiech i żal

                    Eh... temat rzeka - jeśłi chodzi o księży, to ze świeczką szukać takiego z powołania, choć i na takich trafiłam. Staram się więc nie uogólniać, choć zapisy jakie sobie wprowadzają co rusz to nowi biskupi i inni pseudo-księża na prawdę z równowagi wyprowadzają. Jestem jak najbardziej wierząca - ale w Boga. Podkreślam to wszędzie gdzie tylko możliwe, bo jeślibym wiarę miała uzależniać od księży... oj to nie jednemu chętnie bym przyłożyła
                    to chyba najlepszy sposób, żeby w tym wszystkim nie zwariować.

                    Chętnie bym się rozpisała, ale padam z nóg.... Dopisze jedynie nt "rozwodu kościelnego", bo w tym temacie jestem dośc mocno poinformowana. Istnieje tylko stwierdzenie nieważności zawarcia związku małżeńskiego - trzeba przez to rozumieć, że pomio białej sukienki, gości, kamerzysty i setki zdjęć, sam sakrament małżeństwa nie mógł mieć miejsca (są ku temu przesłanki typu - przymuszenie jednej z osób do ślubu, ukrywana choroba psychiczna, czy np. fakt niemożności posiadania dzieci - jeśli dana osoba wie, a nie powiedziała przyszłemu małżonkowi,itd. w kodeksie wszystko idealnie jest opisane). No i druga możliwość - można otrzymać dyspensę od małżeństwa ważnie zawartego, a nie dopełnionego, czyli - ślub wzięliśmy, ale po ślubie nie współżyliśmy.

                    Pozdrawiam

                    Skomentuj


                      #25
                      Odp: Kościół- śmiech i żal

                      Nie chce bronic Kosciola, ale nie rozumiem tez, jak jak ludzi latwo generalizuja: ksiaza=kosciol. Ksieza to nie kosciol!!! kosciol to ludzie, wierni, nie ksieza. Ksieza sa tylko ludzmi! Sorrryyy nie jestem fanatyczka katoliczka, ale wkurza mnie rto ujednolicanie kosciola z ksiezmi...
                      Last edited by wiosenka26; 24-03-2011, 12:34.

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #26
                        Odp: Kościół- śmiech i żal

                        Napisane przez ja-mamusia Pokaż wiadomość
                        przykazanie kosciaola:
                        5. Troszczyc sie o potrzeby kosciola

                        ja mam sie troszczyc, a nie ma mi byc powiedziane ze musze dac ksiedzu na tace, na 3kroli itp


                        aaa i co jeszcze, co do pieniedzy
                        Za komunie co laska, ale nie mniej niz
                        za pogrzeb co laska, ale nie mniej niz
                        za chrzest co laska, ale wie pani daja od...
                        masakra jakas... cholera jak nie mniej niz to niech cennik zrobia i faktury wystawiaja... nie no ale to przeciez byla by opodadwowana kasa wiec po co...

                        I uprzedze slowa co kniektorych... tak, nie zawsze tak jest, sa plebanie gdzie na prawde co laska znaczy co laska, jak nie masz to tez ochrzcze wam dziecko, dam wam slub itp, ale to sporadyczne przypadki

                        kazdy wierzacy powinien miec wszystkie sakramenty, ale czemu trzeba za nie placic??? nie zaplacisz to nie dostaniesz!!!!
                        rozumiem zlozyc sie na przystrojenie kosciola (ale cholera nie po 50zl np, kilka kwiatow, zazwyczaj sztucznych, kokard kilka i przesieradel lezy o kosciolach od lat, nie daja nic nowego) zlozyc sie na kwiaty dla ksiezy (po 5zl od kazdego w zupelnosci wystarczy) i na pamiatki (to jakies 20zl) wiec rachunek dajmy na to 40zl a nie np 500, 200, 300...
                        Akurat z tym się całkowicie zgadzam, gdy my zylismy z meżem na kocią łape to proboszcz nas pytał kiedy przestaniemy zyc w grzechu, gdy w koncu poszlismy wyznaczyc termin ślubu usłyszelismy ze za udzielenie tego sakramentu ksiądz chce 700 zł , gdy mu powiedziałam ze mamy bardzo małe fundusze na tą ceremonię usłyszałam ze on ma wydatki i ze to jest i tak tanio, tymczasem suknie slubna dostałam od kolezanki , za fryzjera zapłaciłam 30 zł , wiazanke miałam z białych frezji i to powiedziałam w kwiaciarni ze to tylko na stół i dzieki temu zapłaciłam za nia 35 zł , kosciół dekorowałam sama kwiatami które kupiłam,paznokcie robiłam sobie sama ozdobami z hipera, całosc mojego i meza ubioru nie przekraczała kwoty która musiałam zapłacic "co łaska" za sakrament małzenstwa, jak ksiądz wyszedł do koscioła i zobaczył 10 osób które były zaproszone to mu szczena opadła mimo to swoje wziął.
                        Nie bede oczerniać Wspólnoty Kościelnej" chodzi mi głównie o to ze ksiądz jest przedstawicielem Boga , dlatego nas chrzci i spowiada , dlatego tak wiele jest na ten temat dyskusji , bo zachowanie tych przedstawicieli daleko odbiega od Boskich praw a tak byc nie powinno.
                        Last edited by grabusia4; 16-03-2011, 15:14.

                        Skomentuj


                          #27
                          Odp: Kościół- śmiech i żal

                          Dodałabym tutaj również in-vito.

                          Niestety czytałam bardzo obszerne spekulacje na temat pogrzebów dzieci urodzonych przedwcześnie i nawet niektórych wcześniaków ,które przeżyły i żyły kilka dni nie chciano pochować ,gdyż nie uznawano ich za człowieka ,co dla mnie jest wręcz abstrakcyjne.
                          Czytałam też niesamowite wyznanie pewnej matki (łzy same cisnęły się do oczu) ,która urodziła w 19 tc. Najpierw były bohaterskie próby podniesienia się po stracie oczekiwanego dziecka a potem wojna najpierw ze szpitalem ,który nie chciał wydać zwłok a potem z kościołem ,który nie chciał dziecka pochować - mimo wykształconego w pełni ciała.



                          Został tutaj również poruszony temat płacenia.
                          Płaci się już od średniowiecza.

                          Przypomnijcie sobie odpusty chociażby.

                          Skomentuj


                            #28
                            Odp: Kościół- śmiech i żal

                            Temat, przyznam, bardzo kontrowesyjny. Można mówic dużo, ale do meritum nigdy się nie dojdzie, bo ilu ludzi tyle opinii.
                            Co do kwestii "ofiary" za sakramenty - niestety, może i z założenia, wedle prawa kanonicznego są dobrowolne, ale jednak większość świątyń ma określony cennik. To nie jest fajne, ale coż począć.
                            Szkoda tylko, że - na logikę - katolikowi, że tak powiem, sakramenty sie należą.Ja już dawno wyszłam z założenia, ze skoro kościół odstrasza ludzi swoją archaicznoscią, zamiast przyciągać to nie ma tam dla mnie miejsca.
                            Zraziłam się ostatecznie, gdy potrzebowłam zaświadczenia z chrztu - ponad 120kilometrów od mojego miasta, tam byłam chrzczona - ksiądz mi odmówił, bo jechał na jakąś bibe kilka wsi dalej. Wiem, bo moja babcia mi powiedziała, ze jakies tam obchody mieli, a potem spotkanie księży. Kazał mi wrócic następnego dnia, a jechać spowrotem 120km i następnego dnia znów i znów powrót to jednak przegięcie. Uparł się, a ja straciłam do kościoła szacunek.
                            Mówicie, ze księża to ludzie, a kościół to nie księża.
                            Powiem tak - pani w okienku na poczcie często musi się nasłuchać, a każdy jej błąd jest zapisywany na konto Poczty jako firmy. Pracownik reprezentuje swoją firmę i jej wizerunek. Nie widze powodu, dla którego z kościołem miałoby byc inaczej.

                            Skomentuj


                              #29
                              Odp: Kościół- śmiech i żal

                              W kwestii uniewazniania małżeństwa czy dyspensy.... jak można udowodnić, że małżeństwo nie zostało skonsumowane? Bo chodzi tu o to konkretne małżeństwo, czyli konkretną parę czy o cnotę kobiety? Bo co jeśli kobieta dziewicą nie jest, a z mężem nie miała stosunku?

                              Skomentuj


                                #30
                                Odp: Kościół- śmiech i żal

                                Martuska82 - Żadna świątynia nie powinna mieć przedstawionego ogólnie cennika - choć oczywiście jest to na porządku dziennym.
                                Nie spotkałam jeszcze księdza ,który nie jeździłby lepszym samochodem od naszego i księdza ,który nie dbałby o dobro materialne.
                                W moim mieście jest proboszcz (niemałej) parafii. Wszyscy żartobliwie nazywają go ,,biznesmenem" i uznają ,że zamiast księdzem ,powinien studiować biznes.
                                Kupił za miastem ranczo do którego co roku jeżdżą kolonie dzieci. Kolonie są robione w kwestiach ,,dla najuboższych" ale i tak trzeba wpłacić ponad 100 zł.
                                Rozbudował parafię na tyle ,że obok jest wybudowana i salka i kawiarenka ,gdzie na chwilę obecną sprzedaje się również obiady (cennik jak w restauracji).
                                Jeden z droższych jeżeli chodzi o udzielanie chrztów i ślubu i jeden z tych ,który jeździ nowiutkim ze salonu samochodem.
                                A takie osoby jak moja babcia uznają ,że jest jednak ,,święty" i co tydzień wrzucają do koszyka pieniądze.
                                Co więcej kolejny ksiądz z mojego miasta z innej parafii wysyła do wszystkich pocztą CZEKI. Powtórzę raz jeszcze - czeki do wypełnienia i wpłacenia ,,na kościół" - co łaska ,ale nie mniej niż 50 zł.
                                (śmiech na sali).
                                Dodam ,że jest w trakcie budowy plebanii ,która wygląda jak miniaturowy dworek.

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X