Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Wyprawka - ile ubranek w rozmiarze 56?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Wyprawka - ile ubranek w rozmiarze 56?

    Dziewczyny potrzebuję praktycznej porady dotyczącej wyprawki zabieranej do szpitala.

    1.
    Napiszcie proszę czy po 3 komplety 56 i 62 wystarczą na start?

    2.
    Czy to, że mam mały brzuch, dziecko w 6 miesiącu ma 0,5 kg może świadczyć o tym, że będzie małe i powinna kupić jeszcze inne rozmiary?

    3.
    Interesuje mnie też temat rzeczy przydatnych mamie w czasie porodu ostatnio dowiedziałam się o wodzie termalnej na twarz - sama bym nie wpadła na ten pomysł.

    Co jeszcze może się przydać?


  •    
       

    #2
    Odp: Wyprawka - ile ubranek w rozmiarze 56?

    Witam
    Jestem mama prawie 5 miesiecznej Nikoli postaram Ci sie pomoc
    1. Moja mala przez jakis czas chodzila w ubrankach New Born to chyba polskie 56 wlasnie ale mialam w tym rozmiarze same spioszki i body na krotki rekawek. Takze mysle ze jakbys miala z 4 sztuki to by bylo w sam raz jedne by sie praly a drugie bys zakladala Niektorzy twierdza ze nie potrzebnie takie male kupowac ale jak mojej zalozylam rozmiar 0-3 zaraz po porodzie to wygladala smiesznie heh a wyrosnie z tego jak i z kazdego ciuszka w przyszlosci.
    2. Wielkosc brzucha nie swiadczy o wielkosci dziecka. Ja mialam nie duzy brzuszek lekarze twierdzili ze mala sie urodzi ok 3200 a urodzila sie 3700 a znajoma miala duuuzy brzuch a dzidzia nie wielka...
    3. W czasie porodu warto miec jakiegos lizaka mi nie pozwolili jesc odkad przyjechalam do szpitala (wrazie cesarki) a spedzilam w szpitalu 21 h :/ a poza tym przy znieczuleniu nie moglam wstawac z lozka wiec lizak super sprawa na poprawe smaku w buzi no i woda a po porodzie tantum rosa kup na oklady na krocze.
    Pozdrawiam i powodzenia


    Skomentuj


      #3
      Odp: Wyprawka - ile ubranek w rozmiarze 56?

      Ja myślę że tych ubranek 56 wystarczy 4-5 sztuk (czyli po tyle bodów pajacyków) ze 2 koszulki; ja nawet miałam kilka w rozmiarze 50

      co do brzucha to zgadzam się z czarną. Ja miałam mały brzuch i +9 kg w ciązy a Majka ważyła 4220. Za to z Olgą dobre 15 na plusie a młoda ważyła 3415 więc nie ma co na to patrzeć bo na brzuch w większej mierze wpływa ilość wód płodowych można ich mieć 5 l albo i 250 ml


      JULA

      MAJA

      OLGA

      Skomentuj


        #4
        Odp: Wyprawka - ile ubranek w rozmiarze 56?

        Co zabrać do szpitala na pewno telefon choć jak podłączają pod KTG to nie pozwalają dzwonić. Ja kładą na patologię to najlepiej dobrą ulubioną książkę. A tak to nie pomogę bo ja jakoś zawsze przyjeżdżałam już z pełnym rozwarciem więc 20-30 minut i już miałam zajęcie w postaci dzidzi.
        21h wyczekiwania nie umiem sobie wyobrazić ale te godziny to tak w bólach???


        JULA

        MAJA

        OLGA

        Skomentuj


          #5
          Odp: Wyprawka - ile ubranek w rozmiarze 56?

          Myślę że bardzo przydatną rzeczą są majtki jednorazowe-do kupienia w aptece-bo po porodzie-bez względy czy rodziłaś naturalnie czy miałaś cesarkę przez 3-4 tyg. następuje połóg czyli musisz wydalić tzw.odchody. Wtedy właśnie owe majtki są nie zastąpione bo jeśli pobrudzisz bieliznę to po prostu ją wyrzucasz-jak dla mnie super sprawa. Jeszcze dobrze mieć podkłady jednorazowe-kładziesz je na łóżko i nie stresujesz się że pobrudzisz prześcieradło...

          Skomentuj


            #6
            Odp: Wyprawka - ile ubranek w rozmiarze 56?

            ezol najlepiej jeśli wybierzesz się lub zadzwonisz do szpitala w którym planujesz rodzić, pielęgniarki (w dzisiejszych czasach raczej wszędzie sympatyczne, a jeśli nie to tam nie rodz )na pewno poinformują cię jakie panują u nich zwyczaje i odpowiedzą na nurtujące cię pytania (ja swoje spisałam na kartce żeby mi coś nie umknęło).
            co do
            1. to u mnie w szpitalu ubranka były szpitalne (i dobrze było wygodniej) 56 to bym raczej nie nakupowała dużo bo po co dziecko błyskawicznie wyrośnie mój synek urodził się 53 cm i ubranka starczyły mu dosłownie na jakieś 2 tygodnie z czego 5 dni spędziliśmy w szpitalu.

            2.co do brzuszka zgadzam się z przedmówczyniami.

            3. w czasie porodu mi był potrzebny mój mąż (na którego krzyczałam ;(),żadne inne bzdety typu woda morska., po porodzie majty z siateczki dość dopasowane o których wspominała koleżanka bezcenne, podkłady -mi podpasowały bella mama, taka osłonka papierowa na kibelek bo obrzydliwie siadać na publiczną muszlę a Małysz i inne wygibasy nie wchodzą w grę , własny mięciutki papier toaletowy, dużo wody do picia ja potrafiłam wypić 4,5 litra dziennie. I wiele wiele innych
            Last edited by admace; 19-10-2011, 00:45.

            Skomentuj


              #7
              Odp: Wyprawka - ile ubranek w rozmiarze 56?

              Czytam i zeczywiście jest tak jak kobiety mowia rozmiar 56-mało więcej rzeczy na 62, 68 bo dzidziuś sporo rośnie a zdarza się tak ze rodzą sie chudzinki ale długie ,moja Olka miala 3850 i 57 cm tak ze śpiochy niestety wypadły z obiegu.W szpitalach jest jak w szklarni zwłaszcza teraz zimową porą dzieciaczki mają same pajace na sobie i pampersy.
              Jeśli chcesz dzidzie nauczyć smoka to smoczek zabierz ,chusteczki nawilzające bo nie zawsze dają i swoj sudokrem bo pupa napewno bedzie odparzona.
              Co do majtek-to jest moj patent-nie ma lepszej rzeczy jak podpaska a na wierzchu lignina -jest sucha i septyczna nie masz poczucia ze jest ci mokro, jesli nie masz dostępu do ligniny bo i tak bywa(szpitale preferuja podklady mega) to chusteczki higieniczne.Do mycia krocza proponuje mydło dla dzieci i suszenie suszarką, a w aptece kup sobie środek septyczny w aureozolu-goi rany szybciutko i przyda sie na pępuszek malucha.
              Nie wiem jak u ciebie w szpitalu ale u mnie dawali " nan" w buteleczkach na dokarmienie dzidziusia(pokarm przychodzi na 4 dobę)więc jest czym poić bobasa.Pij duzo wody nie bedziesz mieć zaparć po porodzie i więcej pokarmu.Oczywiscie nie zapomnij o platkach laktacyjnych bo takie musisz miec i kup sobie witamine A w masci na gojenie sutkow.Specjalny biustonosz , skarpetki i ze dwie koszule bo napewno je obrudzisz i duzo majtek.No i zaraz jak chcesz wrocić do figury majty poporodowe lub pas o rozmiarze jak z przed ciązy.
              Powodzenia wszystko bedzie dobrze grunt to dobra organizacja.
              Last edited by koliberek71; 20-10-2011, 17:56.


              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Wyprawka - ile ubranek w rozmiarze 56?

                Jeśli chodzi o podpaski to ja sobie zakupiłam naturellę te maxi na noc. Bardzo nie lubię jak mi się roluje coś między nogami więc muszą być skrzydełka
                a te szpitalne materace albo te pieluszki z Bella masakra od połowy pleców po pępek hehe a na szerokość nie polecam
                a ligninę stosowałąm 9 lat temu i wkurzało mnie że się rozwarstwiała itd
                a na ranę ja stosowałam Tantum rose ale tylko przy 1 porodzie przy 2 i 3 obeszło się bez nacięcia ale też dobry było rywanol i ulgę przynosiły okłady z lodów i wazelina z lodówki ech ale mnie wtedy ponacinali (48 szwów)
                wzieło mnie na wspominki


                JULA

                MAJA

                OLGA

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Wyprawka - ile ubranek w rozmiarze 56?

                  No a teraz lignina jest w arkuszach super prasowana i nic sie nie rozdwaja a i nie nosisz jej caly dzień ja do kibelka latałam średnio co 20 min.Te trzy dni na początku są najgorsze i chodzi o osuszanie krocza.
                  Ale cie scharatali....ja miałam 7 i narzekałam-za kazdym razem jak bym w ruletke grała....A tatatum nie wszystkie mogą tak jak wszystkie inne plyny do higieny intymnej, ja np strasznie sie drapie a potem mnie piecze.
                  dobrze ze mam juz to za sobą ja to koreczki a podpaski tylko po porodzie


                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Wyprawka - ile ubranek w rozmiarze 56?

                    majajula pierwsze 6h w bolach (czekalam na pokoj aby dostac epidural) pozniej juz ze znieczuleniem takze spoko a odlaczyli mi przed samym parciem i trwalo to 2 h :/ tak wiec nie wspominam najlepiej i jeszcze zabrali mi mala jak sie urodzila bo nie oddychala
                    Ja w szpitalu wszystko dostalam tylko kapcie swoje wyciagnelam z torby a tak jak spakowalam tak wrocilam. Ale majtki siateczkowe sprawdzily sie u mnie przez pierwszy tydzien a pozniej juz byly ok bawelniane wieksze troszke. zgadzam sie z koliberek tez osuszalam krocze suszarka


                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Wyprawka - ile ubranek w rozmiarze 56?

                      Ja posluchalam się moich przyjaciolek i miałam bardzo niewiele ubranek na 56. Natomiast Lili urodziła się 51cm i 3000g, wiec pierwsze co mój mąż musiał kupić po porodzie to ubranka na 50cm. Lilka ma prawie 3 miesiące i jeszcze nosi ubranka na 56 (waży 4300), tak wiec mi te najmniejsze długo służą. Wszystko zależy jaki bejbik będzie.
                      A co do zależności brzucha i dziecka... Ja przytylam w ciąży 22kg, a dzidzia malutka i drobniutka (urodzona w terminie). Na szczęście już schudlam 18kg
                      Powodzenia!



                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Wyprawka - ile ubranek w rozmiarze 56?

                        witam może któraś z Pań bedzie zainteresowana zapraszam naprawde warto
                        http://allegro.pl/megazestawniemowle...498803537.html


                        http://allegro.pl/zestaw-pajacyki-ka...499573991.html


                        http://allegro.pl/sukienki-ciazowe-d...492834326.html
                        pozdrawiam i szczęśliwego rozwiazania
                        PATRYŚ 10-09-2008


                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Wyprawka - ile ubranek w rozmiarze 56?

                          Kilka sztuk, tyle wystarczy. Na tym etapie dziecku wszystko jedno. Radzę sięgnąć po prostu po ubranka porządne, kilka sztuk większych. Dziecko będzie pływało, ale będzie mu wygodnie. Tanio i dobrze kupisz takie rzeczy w sklepie kolorowemarzenia - powodzenia.

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Wyprawka - ile ubranek w rozmiarze 56?

                            brawo

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Wyprawka - ile ubranek w rozmiarze 56?

                              Tutaj poczytaj:
                              http://www.strefarodzinka.pl/dziecko...a-dziecka.html

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X