Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Przepisy dla karmiących matek

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Przepisy dla karmiących matek

    W tym miejscu zamieszczamy przepisy na dania dla matek karmiących piersią!

    Czekamy na ciekawe wypowiedzi. Za każdą opublikowaną historię ze zdjęciem płacimy 75zł.
    Prosimy zamieszczać zdjęcia w formacie jpg o rozdzielczości 300 dpi i podstawie 15 cm.

    Przed przystąpieniem do konkursu prosimy przeczytać regulamin >>
    pozdrawiamy,
    Redakcja MamoToJa.pl

    #2
    Odp: Przepisy dla karmiących matek

    Okres karmienia jest niezwykle ważnym i jednocześnie specyficznym momentem naszego życia.Staramy się odżywiać zdrowo i racjonalnie oraz sięgać po produkty z każdej grupy żywieniowej. Ale co zrobić gdy maluszek na wysypkę albo problemy z brzuszkiem? Jednym z najczęstszych błędów przez nas popełnianych jest rezygnacja ze spożywania wielu produktów,w trosce o zdrowie swojego maleństwa.W pierwszym miesiącu karmienia Poli zredukowałam swój jadłospis wyłącznie do ryżu, gotowanego mięsa i marchwi. Nie przypuszczałam nawet,że tak uboga dieta przyczyni się do powstania wielu niedoborów w moim organizmie. Przez wiele miesięcy cierpiałam na brak wapnia,potasu i żelaza.Ich,,zapasy"uzupełniam do dziś.Kiedy więc eliminować poszczególne składniki swojej diety?Dopiero wówczas, gdy zaczniecie podejrzewać,że to właśnie ten składnik waszej diety szkodzi maleństwu.Pamiętajcie też,aby dokonywać tego pojedynczo. Ja się za bardzo pośpieszyłam i po zaobserwowaniu u Poli wysypki od razu wykluczyłam ze swojego menu nabiał,pieczywo oraz większość owoców. Gdybym zaczęła eliminować poszczególne produkty sukcesywnie, może szybciej dowiedziałabym się,co wywołuje reakcję alergiczną mojej córki i nie musiałabym rezygnować z aż tylu składników.Co może zaszkodzić dziecku?Jaja,mleko,czekolada,ryby,orzechy oraz pieczywo.Te produkty należą do grupy najczęściej alergizujących.Powinnyśmy uważać także na potrawy ciężkostrawne i wzdymające(kapusta,groch,grzyby,kalafior,brokuły).
    Poniżej przedstawiam kilka propozycji na zdrowe,pożywne i przede wszystkim smaczne potrawy.SMACZNEGO!

    DROBIOWE ROLADKI ZE SZPINAKIEM


    Składniki:

    -1 pierś z kurczaka
    -100 g szpinak
    -łyżka masła lub oliwy z oliwek
    -2 łyżki śmietany
    -sól,pierz do smaku

    Przygotowanie:

    Szpinak umyć i osuszyć,dusić na łyżce masła lub oliwy z oliwek. Następnie dodać śmietanę,doprawić do smaku i dokładnie wymieszać.Pierś umyć,osuszyć,natrzeć solą i pieprzem. Tak przygotowane mięso przeciąć wzdłuż tak,by w środku powstała,,kieszonka". Kieszonkę starannie i powoli wypełniać szpinakiem.Brzeg spiąć wykałaczką.Gotować na parze ok.20 minut.Podawać z duszonymi lub gotowanymi na parze warzywami.



    DROBIOWE KULECZKI



    Kuleczki drobiowe mogą stanowić samodzielne danie,dodatek do zup oraz znakomitą przekąskę.Mogę je jeść już roczne maluszki.


    Składniki:

    -25 dag mielonego mięsa,np.z indyka
    -marchew
    -łyżka posiekanego koperku
    -1/2 czerstwej bułki


    Przygotowanie:

    Bułkę namoczyć.Marchew umyć,obrać i zetrzeć na tarce o drobnych oczkach.Dodać do mięsa,wymieszać.Wsypać koperek,ponownie wymieszać wszystkie składniki.Uformować malutkie kuleczki.Gotować na parze ok.10 minut.

    SMACZNEGO!
    Attached Files
    Last edited by ewelka21; 04-08-2010, 23:48.

    Skomentuj


      #3
      Odp: Przepisy dla karmiących matek

      Okres karmienia, to wiele wyrzeczeń, ale przy odrobinie wyobraźni można przygotować szybko coś pysznego dla podniebienia.

      Proponuję owocowy mus- w sam raz na letnio-jesienny sezon owocowy.

      Składniki:

      - 2 banany
      - 2 jabłka
      - 4 łyżki czarnej porzeczki
      - szklanka malin
      - 8 biszkoptów

      Sposób przygotowania:

      Owoce umyć, banany i jabłka obrać. Wszystko pokroić w kawałki i zmiksować. Podawać w salaterkach. Przed podaniem można schłodzić (szczególnie w upalnie dni).

      Całkowity czas przygotowania 5 minut.


      Szybko, smacznie i zdrowo
      Attached Files

      Skomentuj


        #4
        Odp: Przepisy dla karmiących matek

        Drobiowe rolady z papryką i serem


        Na obiad: coś lekkiego, smacznego i z dodatkiem warzyw

        Składniki:

        - Podwójny filet drobiowy
        - średni por
        - czerwona papryka
        - 10 dkg żółtego sera
        - curry
        - sól
        - pieprz
        - oliwa z oliwek

        Sposób wykonania:

        Filet drobiowy przekroić na cztery części. Lekko ubić i oprószyć solą, pieprzem oraz curry. Na środku każdego fileta ułożyć kawałki papryki, na to średniej grubości plaster żółtego sera. Zawinąć w roladę. Smażyć na oliwie z oliwek z dodatkiem pory, do momentu zarumienienia.

        Czas smażenia 7-10 minut
        Całkowity czas przygotowania 15 minut.
        Ilość porcji: 4
        Attached Files

        Skomentuj

               
        Working...
        X