Wróć   Forum Mamotoja.pl > Czas dla mamy > Samotni rodzice
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Samotni rodzice O wychowywaniu dzieci w pojedynkę

Babyonline.pl to teraz MamoToJa.pl – witamy!
Dołącz do naszych mam forumowiczek! Podziel się na forum Mamo To Ja (dawniej Babyonline) opiniami o produktach. Porozmawiaj o doświadczeniach związanych z wychowywaniem dziecka: pomagamy sobie wzajemnie i rozwiewamy najczęstsze wątpliwości. Weź udział w świetnych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami!

Zasady na forum - pomagajmy sobie wzajemnie
Poznaj zasady, które obowiązują na forum w dyskusjach. Doradzaj i słuchaj porad innych mam, po to jesteśmy tu dla Ciebie!

Wygraj Muzyczny Traktorek Smiki! Konkurs „Brzuszek miesiąca”
Podziel się z nami zdjęciem swojego brzuszka w ciąży i wygraj fantastyczną nagrodę - Muzyczny Traktorek Smiki.

Wygraj 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool. Konkurs „Zimowy Niezbędnik”
Czy wiesz, że małe dzieci nie potrafią regulować temperatury ciała jak dorośli i tracą ciepło 4 razy szybciej? Napisz, w jaki sposób dbasz o komfort i ochronę dziecka zimą. Do wygrania 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool z cudownie miękkiej i ciepłej wełny merino.

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody dla mam i ich dzieci!

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 25-05-2018, 10:52
slonecznamama slonecznamama jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
slonecznamama.polki.pl

Domyślnie Odp: Jak wywalczyć alimenty dla dziecka?

Znajdź dobrego prawnika.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 05-09-2018, 07:52
pert79 pert79 jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
pert79.polki.pl

Może z jakimś adwokatem, albo radcą prawnym powinnaś zacząć walczyć. Kancelarie Prawne (Słupsk) też z pewnością Ci pomogą, ja znam taką jedną http://kancelariazs.pl/ bardzo rzetelną i odpowiedzialną za swojego klienta. Ja nigdy za sprawę alimentów nie brałabym się sama, to nie ma sensu... nie chciałabym bez wiedzy walczyć o kasę dla dzieci.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 08-09-2018, 18:14
mama_jasia3 mama_jasia3 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
mama_jasia3.polki.pl

Przykro mi, że musisz walczyć o alimenty na dziecko... To dosyć niekomfortowa i stresująca sytuacja, kiedy byli partnerzy nie potrafią się porozumieć. Mogę polecić Ci kontakt z Panią Mecenas z Warszawy i tu masz namiar na jej kancelarię https://www.adwokat-laskowska.pl/ . Na pewno Ci pomoże.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 10-09-2018, 16:15
dvovrstanul's Avatar
dvovrstanul dvovrstanul jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
dvovrstanul.polki.pl

Warto według mnie poszperać w tej materii w Internecie. Na pewno się coś tam znajdzie.
Nieprzeczytane 16-09-2018, 10:14
versia90's Avatar
versia90 versia90 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
versia90.polki.pl

ja polecam tego https://kancelariabgb.pl/ adwokata z Łodzi, pomoga Ci
Nieprzeczytane 24-09-2018, 10:21
Patris38 Patris38 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
Patris38.polki.pl

Walka o alimenty nie należy do łatwych, a przy ich ustalaniu trzeba wziąć pod uwagę kilka istotnych kwestii, które będą miały wpływ na ich wysokość. Warto wiedzieć od czego jest zacząć przy sprawach o alimenty: http://epolka.pl/alimenty-na-dziecko...ch-o-alimenty/, bo może nie dla każdego będzie to coś oczywistego. Czasem też przy tej okazji przydaje się bardziej fachowa pomoc.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 26-09-2018, 11:22
markietanka's Avatar
markietanka markietanka jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
markietanka.polki.pl

Pamiętajcie, ze zawsze najlepiej jest się dogadać. Wiem,ze mozecie nie znosić tej drugiej osoby, jednak dla dobra malucha dobrze jest wspólnie zdecydować jakie będą alimenty.

Polecam zajrzeć na stronę:
http://www.nowydzwon.pl/2018/07/w-ja...zone-alimenty/ - opisane jest tutaj w jakiej wysokości mogą zostać zasądzone alimenty. Ważne jest przy tym nie tylko, jak duże ma miesięczne dochody, ale ile mógłby zarobić, gdyby w pełni wykorzystywał własne kwalifikacje i doświadczenie zawodowe.

Czasami jednak są sytuacje w których skorzystanie z pomocy prawnika bedzie nieuniknione.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 30-09-2018, 17:05
malgosiaczek malgosiaczek jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
malgosiaczek.polki.pl

Przede wszystkim musisz iśc do dobrego adwokata. Bez pomocy a ni rusz. Moja koleżanka sadzila sie z mezem o alimanty. Pomagal jej mecenas Budrewicz. Jest bardzo skuteczny, bez problemu udało jej sie z jego pomocą uzyskać kwotę o jaką wnosila.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 02-02-2019, 18:04
pannaalicja pannaalicja jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
pannaalicja.polki.pl

Jeżeli jesteście w trakcie sprawy o alimenty to musicie uzbroić się w cierpliwość i dużo spokoju. Dobrze by było, gdyby w trakcie całej rozprawy ktoś bliski był przy was. Takie sytuacje potrafią naprawdę wymęczyć człowieka. Adwokat Poznań ma duże doświadczenie w rozwiązywaniu takich spraw. Wiedza i odpowiednie podejście do klienta to już połowa sukcesu. Ja bardzo się ciesze, że trafiłam właśnie na tą Panią adwokat.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 05-02-2019, 18:52
Madziunia87's Avatar
Madziunia87 Madziunia87 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
Madziunia87.polki.pl

Ja mam to samo zdanie co mój przedmówca. Nic dodać i nic ująć.

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania