Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Księgowość w firmie

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Księgowość w firmie

    Witam dziewczyny W końcu się odważyłam i postanowiłam otworzyć swoją własną firmę.
    Zastanawiam się obecnie nad modelem księgowości.
    Generalnie znajoma poleciła mi biuro rachunkowe w moim mieście ale znalazłam w sieci takie ogólnopolskie biuro dzięki któremu można prowadzić księgowość online. Nie zaprzeczam oczywiście, że roli nie odgrywają warunki finansowe - widzę, że użytkowanie przez 60 dni jest za darmo. Co o tym sądzicie?
    http://forum.mamotoja.pl/
  •    
       

    #2
    Odp: Księgowość w firmie

    Naprawdę myślisz o księgowości online? Ja prowadząc swój własny biznes byłabym o wiele spokojniejsza, wiedząc komu powierzam finanse mojego przedsiębiorstwa. Zawsze lepiej przejść się i porozmawiać z pracownikami, dowiedzieć czegoś na temat sposobów funkcjonowania firmy i podejścia do klienta. Mnie moja księgowość satysfakcjonuje ponad miarę i nie wyobrażam sobie zamienienia jej na jakieś inne dziwne twory

    Skomentuj


      #3
      Odp: Księgowość w firmie

      Ja również poszukuję jakiegoś dobrego biura rachunkowego i zastanawiałam się nad tym internetowym. Mam trochę mieszane uczucia, ale w sumie już korzystam z usług doradztwa w zakresie ochrony środowiska online i jak do tej pory jestem zadowolona i się nie zawiodłam. Myślicie, że można zaufać takim firmom ? Czy może jednak lepiej poszukać czegoś na miejscu?

      Skomentuj


        #4
        Odp: Księgowość w firmie

        Pomysł biura rachunkowego jest dobry tylko pytanie czy masz już jakiś potencjalnych klientów. Sama pracuję w księgowości i wiem że najlepiej jest zdobyć klientów przez znajomości i polecenia. Sama jakbym miała szukać biura rachunkowego dla swojej firmy to nie poszłabym do zupełnie obcych ludzi bo nie jesteśmy w stanie od razu sprawdzić ich kompetencji a trzeba przyznać, że powierzamy im poważne sprawy.

        Skomentuj


          #5
          Odp: Księgowość w firmie

          Cześć,
          Od niedawna jest założycielem nowej firmy zajmującą się w branży biżuterii.
          Jednak nie wiem jak mam się rozliczać. Ukończyłem biznes na ekonomi więc znam podstawy rachunkowości. Jednak nie wiem jak to jest w biznesie elektronicznym.
          Jakie podatki muszę płacić. Ile na początek muszę płacić zus? Czytałem iż przez 2 lata mam jakiś zmiejszony.
          Zainwestował bym w księgową jednak skoro już posiadam umiejętności finansowe to chciałbym to wykorzystać w życiu nie po to się uczyłem aby to teraz zmarnować.

          Skomentuj


            #6
            Odp: Księgowość w firmie

            Napisane przez orlandosa Pokaż wiadomość
            Cześć,
            Od niedawna jest założycielem nowej firmy zajmującą się w branży biżuterii.
            Jednak nie wiem jak mam się rozliczać. Ukończyłem biznes na ekonomi więc znam podstawy rachunkowości. Jednak nie wiem jak to jest w biznesie elektronicznym.
            Jakie podatki muszę płacić. Ile na początek muszę płacić zus? Czytałem iż przez 2 lata mam jakiś zmiejszony.
            Zainwestował bym w księgową jednak skoro już posiadam umiejętności finansowe to chciałbym to wykorzystać w życiu nie po to się uczyłem aby to teraz zmarnować.
            Jeszcze chciałbym zapytać co się stanie po otrzymaniu dofinansowania jak zbankrutuje w przeciągu 2 lat?

            Skomentuj


              #7
              Odp: Księgowość w firmie

              Jeśli dostałeś dofinansowanie i masz w umowie zaznaczone że musisz utrzymać działalność przez rok czy dwa i tego nie zrobisz to zazwyczaj całość dofinansowania trzeba zwrócić. Pamiętaj że zawsze możesz mieć działalność ale nie musisz mieć zysków.

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Księgowość w firmie

                Też już jakiś czas się zastanawiałam nad formą księgowości i znajomy mi powiedział, że korzysta z www.mojksiegowy24.pl, więc postanowiłam spróbować, jestem bardzo zadowolona, można wybrać sobie biuro z jakiego się korzysta, a dodatkowo mam udostępnioną aplikację, dzięki której mogę w szybki sposób wystawiać faktury polecam, godne zaufania

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Księgowość w firmie

                  Ja polecam księgowość online. Oczywiście jak to kobieta 100 razy wszystko przemyślałam przed podjęciem decyzji o wdrożeniu jej do mojej firmy ale nie żałuję. Na początku oczywiście musiałam przeczytać setki artykułów branżowych :P Wszystkim nadal niezdecydowanym polecam taki podsumowujący wszystko xxx, pozdrawiam wszystkie zaradne panie
                  Last edited by disne; 30-06-2020, 19:56. Powód: link

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Księgowość w firmie

                    Uważam , że to średni pomysł jeśli ktoś poważnie podchodzi do własnego biznesu. Nawet mając ksiegowość "stacjonarną" warto wiele rzeczy samemu analizować i sprawdzać (wszędzie pracują ludzie, którzy się mylą, ale to my musimy za te pomyłki płacić),a tym bardziej on-line , gdzie nie wiemy kto się zajmuje tak ważnymi sprawami jak rozliczenia , podatki , etc.

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Księgowość w firmie

                      To chyba zależy od tego, z czym sami czujemy się lepiej. Dla niektórych taka księgowość online jest dużą wygodą, ale ja też wybrałabym chyba jednak stacjonarną.

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Księgowość w firmie

                        Księgowość online to duża wygoda, aczkolwiek ja mam większe zaufanie do stacjonarnych biur rachunkowych. Korzystam z usług xxx Teresy Sykulskiej księgowej Jaworzno[/url] i wiem, że w razie problemów mogę się z nią zawsze skontaktować albo podjechać do biura.
                        Last edited by disne; 30-06-2020, 19:55. Powód: link

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Księgowość w firmie

                          My mamy raczej księgową zewnętrzną, ponieważ to się nam najbardziej opłaca

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Księgowość w firmie

                            Ja również jestem zwolenniczką księgowości stacjonarnej, sama jestem klientką xx , nie mam problemów z kontaktem z pracownikami tego biura, w razie problemów możemy przedyskutować je "na żywo" dzięki czemu wiem, że wzajemnie się rozumiemy. Osobiście bałabym się korzystać z księgowości online bo sama się nie znam na tych wszystkich podatkach, a wydaję mi się, że tam trzeba dużo rzeczy ogarniać samemu
                            Last edited by disne; 30-06-2020, 19:55. Powód: link

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Księgowość w firmie

                              Dla mnie najlepsza jest księgowość w wersji online. Taką oferuje mi biuro rachunkowe Kognitariat. Nie chciałam korzystać z usług biur stacjonarnych, szkoda mi czasu.

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X