Wróć   Forum Mamotoja.pl > Twoje dziecko > Niemowlę > Karmienie dziecka
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Karmienie dziecka O karmieniu piersią, butelką i o niejadkach...

Babyonline.pl to teraz MamoToJa.pl – witamy!
Dołącz do naszych mam forumowiczek! Podziel się na forum Mamo To Ja (dawniej Babyonline) opiniami o produktach. Porozmawiaj o doświadczeniach związanych z wychowywaniem dziecka: pomagamy sobie wzajemnie i rozwiewamy najczęstsze wątpliwości. Weź udział w świetnych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami!

Zasady na forum - pomagajmy sobie wzajemnie
Poznaj zasady, które obowiązują na forum w dyskusjach. Doradzaj i słuchaj porad innych mam, po to jesteśmy tu dla Ciebie!

Wygraj Muzyczny Traktorek Smiki! Konkurs „Brzuszek miesiąca”
Podziel się z nami zdjęciem swojego brzuszka w ciąży i wygraj fantastyczną nagrodę - Muzyczny Traktorek Smiki.

Wygraj 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool. Konkurs „Zimowy Niezbędnik”
Czy wiesz, że małe dzieci nie potrafią regulować temperatury ciała jak dorośli i tracą ciepło 4 razy szybciej? Napisz, w jaki sposób dbasz o komfort i ochronę dziecka zimą. Do wygrania 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool z cudownie miękkiej i ciepłej wełny merino.

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody dla mam i ich dzieci!

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 10-09-2010, 15:59
Ania_31 Ania_31 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
Ania_31.polki.pl

Domyślnie Odp: kryzys laktacyjny

Ja taki kryzys miałam dwukrotnie i za radą pielęgniarki piłam piwo słodowe (Karmi). Zadziałało bardzo szybko, tzn. kilka godzin i miałam pełno mleka. Polecam!
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 15-11-2010, 09:51
laurunia20 laurunia20 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
laurunia20.polki.pl

Cytat:
Pierwsze 7 mies życia dzieci, to była ciągła zmienna akcja karmienia i ściagania, która każdej nocy trwała ciagiem od 2:30 do 5:00, a potem od 7:00 pobudka. To był ciężki czas, ale dla dzieci warto go bezgranicznie poświęcić.
Podziwiam, bo ja pierwsze dziecko(mam dzieci rok roznicy miedzy nimi) karmiłam tylko 4 misiące a drugie(miałam cięcie cesarskie) karmię z trudem już drugi miesiąć, teraz niby mleko mam, ale ona czasem odmawia pierś... ściagam, też czasem w nocy (oprócz przystawiania jej co 3 godziny, czasem chciała co 2)
daję jej herbatkę na przepojenie i nie chce sztucznego narazie. Mam problem ze snem, bo jak nie spałam w nocy z nimi to miałam omdlenia, nie wiem jakas slaba jestem...
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 28-03-2013, 22:28
agniecha1793 agniecha1793 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
agniecha1793.polki.pl

Zdjęcia: 18

chcialabym lepiej sobie poradzic z karmieniem przy drugim dziecku. karmilam tylko 3 miesiace bo zanikal mi pokarm, nie potrafilam sobie poradzic z tym aby bylo go wiecej...
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 01-06-2013, 20:06
zawodowa zawodowa jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
zawodowa.polki.pl

herbatek nie znam i w zasadzie nie polecam. w takich sytuacjach pomaga konsekwencja i częste przystawianie, ale poczytaj o laktacji i problemach z nią
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 12-08-2013, 11:22
anulka9205 anulka9205 jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
anulka9205.polki.pl

Miasto: lubuskie, nowa sól

Moja córeczka ma miesiąc, dwa i pół dnia byłam w szpitalu, bo wycinano mi pęcherzyk żółciowy, przez ten czas mała była karmiona mieszanką, a ja podczas pobytu w oddziale nie byłam na siłach żeby odciągać pokarm. Mimo wszystko po powrocie do domu miałam pokarm, ale na drugi dzień zaczął mi zanikać. Teraz walczę o powrót pokarmu, bo malutka ma zaparcia przez modyfikowane mleko. Przystawiam ją nawet co pół godziny (oczywiście karmię też co 3 godziny mieszanką) i do tego ściągam laktaatorem. Mam nadzieję, że uda mi się przywrócić laktację. Trzymajcie kciuki

Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 30-08-2013, 11:11
izapolki's Avatar
izapolki izapolki jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
izapolki.polki.pl

Miasto: Radom

Ja z kolei miałam problem z pękającymi brodawkami. Podobno to przez dziecko, które chwyta pierś zbyt płytko. Może nie było to zbyt bolesne, ale uciążliwe. Pomógł laktator i maść. Podobno skuteczne jest też osuszanie piersi i smarowaniem jej własnym mlekiem. Na szczęscie mam już ten problem z głowy.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 12-09-2013, 10:21
oncia oncia jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
oncia.polki.pl

Zdjęcia: 4

Mi herbatki nic nie pomagały. Piłam piwo karmelkowe, po nim czasem w nocy musiałam budzić Oliwkę do karmienia, bo miałam tak napełnione piersi
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 12-09-2013, 11:14
Redakcja_MamoToJa.pl's Avatar
Redakcja_MamoToJa.pl Redakcja_MamoToJa.pl jest offline
Administratorzy

Zobacz mój nowy profil
Redakcja_MamoToJa.pl.polki.pl

Miasto: Warszawa
Zdjęcia: 3168

Warto przeczytać:
Piwo dla karmiącej mamy?

Problemy z karmieniem - za mało mleka >>
Nieprzeczytane 05-11-2013, 20:27
kropla kropla jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
kropla.polki.pl

Piwo karmelkowe nigdy by mi do głowy nie wpadło. Femaltiker o karmelowym samu to i owszem, bezpieczny jest bo na bazie słodu jęczmiennego zrobiony, świetnie wspomaga laktację.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 19-07-2016, 14:58
p1lotka p1lotka jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
p1lotka.polki.pl

A co to właściwie jest ten femaltiker? Rzeczywiście działa? Sama chyba zaczynam mieć jakiś kryzys i chciałam się czymś wspomóc, ale lekarka mówiła że herbatki lakatcyjne mogą mi zaszkodzić i już teraz sama nie wiem, co mogłabym jeszcze wypróbować
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania