Wróć   Forum Mamotoja.pl > Czas dla mamy > Zdrowie i uroda
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Zdrowie i uroda Jak w chwilach wolnych od macierzyńskich obowiązków zadbać o siebie?

Babyonline.pl to teraz MamoToJa.pl – witamy!
Dołącz do naszych mam forumowiczek! Podziel się na forum Mamo To Ja (dawniej Babyonline) opiniami o produktach. Porozmawiaj o doświadczeniach związanych z wychowywaniem dziecka: pomagamy sobie wzajemnie i rozwiewamy najczęstsze wątpliwości. Weź udział w świetnych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami!

Zasady na forum - pomagajmy sobie wzajemnie
Poznaj zasady, które obowiązują na forum w dyskusjach. Doradzaj i słuchaj porad innych mam, po to jesteśmy tu dla Ciebie!

Wygraj Muzyczny Traktorek Smiki! Konkurs „Brzuszek miesiąca”
Podziel się z nami zdjęciem swojego brzuszka w ciąży i wygraj fantastyczną nagrodę - Muzyczny Traktorek Smiki.

Wygraj 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool. Konkurs „Zimowy Niezbędnik”
Czy wiesz, że małe dzieci nie potrafią regulować temperatury ciała jak dorośli i tracą ciepło 4 razy szybciej? Napisz, w jaki sposób dbasz o komfort i ochronę dziecka zimą. Do wygrania 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool z cudownie miękkiej i ciepłej wełny merino.

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody dla mam i ich dzieci!

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 29-07-2009, 08:14
mamuncja mamuncja jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
mamuncja.polki.pl

Domyślnie

Niestety kochana niektóre z nas tak mają.... Jestem mamą dwóch córeczek po każdym porodzie miałam bardzo poważne problemy z kręgosłupem, po pierwszym nie mogłam wstać samodzielnie przez 2 miesiące (natychmiast upadałam). Powodem są skrzywienia kręgosłupa, które pogłębiają się w czasie ciąży. Zrobiono mi : prześwietlenia, tomograf, rezonans, rehabilitowano mnie, nastawiano kręgi .... itd. Przestałam karmić piersią i brałam bardzo mocne leki przeciwbólowe, leżałam miesiąc w szpitalu. I ... właściwie nic mi nie pomagało ,a lekarze tylko mówili proszę czekać, ból minie i zabraniali choćby brania (!) maluszków na ręce. Dla mamy - wiadomo tragedia. Niestety mieli rację po ok. czterech miesiącach od porodu dolegliwości zaczęły stopniowo mijać. Trzymam więc kciuki, życzę dużo siły i cierpliwości!
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 27-04-2010, 21:49
NoraPe's Avatar
NoraPe NoraPe jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
NoraPe.polki.pl

Domyślnie Odp: problemy z kręgosłupem

Cytat:
Napisał emilka620 Zobacz post
Z bólem kręgosłupa najlepiej odrazu wybrać się do lekarza i na prześwietlenie. Mnie kręgosłup bolał jeszcze przed ciążą a teraz 10m-cy po ledwo mogę wziąść córkę na ręce bez zaciakania zębów Myślałam, że to od przesilenia ale..tydzień temu zrobiłam rtg i wyszło, że mam wadę rozwojową tzw. kręg przejściowy-sakralizacja L5.. Teraz czekają mnie rehabilitacje a w przyszłości operacja bo jak narazie jestem niby na nią za młoda.. Także z bólem obowiązkowo do lekarza. Pozdrawiam
emilka ja tez mam kręg przejściowy w części lędźwiowo-krzyżowej, wykryto to u mnie w liceum, jak się przedźwignęłam. było widoczne na prześwietleniu, które miałam robione na początku badań, ale lekarz zignorował to i powiedział, że to nawet nie jest wada, ale taka odmienna budowa, wadą nie chciał nazywać tego, gdyż samo w sobie nie jest uciążliwe w życiu i nie trzeba (a nawet nie ma jak) tego leczyć. przez prawie 2 lata wędrowałam po specjalistach, którzy leczyli mnie na przeróżne rzeczy (neurolodzy, urolodzy itp.) nieskutecznie.
na prześwietleniu widać było wyraźnie że największy z pięciu zazwyczaj zrośniętych kręgów krzyżowych u mnie jest swobodny, do tego przegięty w jedną stronę i z jednej strony widać dużą plamę. to nieprawidłowe położenie kręgu i plama przez wszystkich lekarzy było ignorowane.

w końcu trafiłam prywatnie do dobrego lekarza, który stwierdził, że owszem z kręgiem tym da się żyć, ale trzeba się oszczędzać i kręg musi być położony prosto a ta plama to stan zapalny w miejscu gdzie krąg ocierał o miednicę!!!
przekrzywienie kręgu było spowodowane przez silne nieustępujące napięcie mięśni po jednej stronie kręgosłupa, które rozluźniono odpowiednimi lekami, ponadto podano mi leki na stan zapalny i po kilku dniach!! byłam sprawna totalnie a przez poprzednie miesiące nie mogłam sobie nawet skarpetek nałożyć, tak bolało.

żyjąc z takim kręgiem nie należy:
nosić wysokich obcasów
podnosić ciężkich rzeczy
podnosić czegokolwiek schylając się, należy kucać przy podnoszeniu z podłogi
trwać długo w statycznych pozycjach (długie stanie).

dobrze z takim kręgosłupem:
pływać
jeździć na rowerze
szczególnie dbać o postawę
w ten sposób nie obciąża się dodatkowo mięśni które muszą nadrabiać za kręgosłup i wzmacnia się te mięśnie.

Dziwi mnie trochę to co piszesz o operacji.
Jestem po szkole artystycznej, gdzie jako jeden z podstawowych przedmiotów miałam anatomię człowieka - układ kostny i układ mięśniowy. Zajęcia prowadził profesor, który był rehabilitantem początkowo dla sportowców, później zajmował się wyjątkowo trudnymi przypadkami.
pokazywał nam zdjęcia rentgenowskie ludzi, którzy byli skierowani na operacje i ludzi, którym lekarze odmawiali leczenia i operacji, bo stwierdzali, że dla nich nie ma żadnego ratunku. Ten prof. długotrwałą rehabilitacją doprowadzał tych ludzi do względnego zdrowia, ciągle powtarzał nam swoje motto, że kręgosłup leczy się odpowiednimi ćwiczeniami, systematycznością i cierpliwością. ludzie przez niego wyleczeni ćwiczyli dalej i dzięki temu utrzymywali dobry stan latami. mogli swobodnie się poruszać.

tak więc diagnoza lekarza każącego młodej osobie czekać kilka lat na operacje, bo na razie jest za wcześnie, to jakaś kpina. niestety z własnego doświadczenia wiem, jak długo trzeba szukać dobrego lekarza, który postawi właściwą diagnozę i zamiast zaleczać, zlikwiduje przyczynę problemu, lub nauczy jak z takim problemem żyć.

Ja od czasów liceum nie mam już problemów z kręgosłupem. teraz będąc w ciąży zdaję sobie sprawę, że mój kręgosłup może nie udźwignąć brzucha, a w czasie ciąży i karmienia odpada leczenie i w dużym stopniu odpadają ćwiczenia. Na szczęście, wiem do jakiego lekarza iść na leczenie po okresie karmienia

Ostatnio edytowane przez NoraPe : 27-04-2010 o 21:59.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 01-12-2011, 11:02
buds9 buds9 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
buds9.polki.pl

na bóle kręgosłupa chyba najlepsze jest pływanie. nie obciąża go, wzmacnia, pozwala się rozluźnić mięśniom. szczególnie dobre jest pływanie na plecach. polecam, bo sama mam problem z odcinkiem szyjnym
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 13-09-2012, 11:58
MaPol MaPol jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
MaPol.polki.pl

Nie ma tu co gdybać tylko iść do dobrego ortopedy, który kieruje na rehabilitacje. Rehabilitacja kręgosłupa to w tym przypadku jedyny sposób na powrót do dobrej kondycji.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 19-12-2012, 11:28
Filipkowa Filipkowa jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
Filipkowa.polki.pl

Warto zadbać o kręgosłup zanim zacznie boleć, tylko czasem nawet stosowanie się do najlpeszych rad nie pomaga. Sama pracuję przed komputerem w pozycji siedzącej i odczuwam problemy z kręgosłupem coraz bardziej. Uważam, by prosto siedzieć, pod nogami mam podnóżek, ale czasem nawet nie zwracam uwagi, że siedzę dziwnie powyginana. Dziewczyny, przeczytajcie sobie artykuł na temat zdrowego kręgosłupa, warto wziąć sobie do serca rady w nim zawarte.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 17-11-2013, 20:28
kika1985 kika1985 jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
kika1985.polki.pl

Prawda niestety jest tak, że dopóki kręgosłup nie zacznie Nas boleć, to nie zwracamy na niego najmniejszej uwagi, ja zaczęłam przyglądać się "kondycji" mojego kręgosłupa dopiero wówczas, gdy "dopadła mnie" pierwsza rwa kulszowa, od tego momentu regularnie chodzę na basen, rozciągam się, i siedzę "wyjątkowo" prosto
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 22-11-2015, 22:56
testolandia testolandia jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
testolandia.polki.pl

Zdjęcia: 10

Są takie plastry rozgrzewające do kupienia w aptece, ale nie wiem czy na 100% działają. Może wybrać się do kręglarza na masaż, albo do lekarza niech coś poradzi. Przeciez taki ból to nic dobrego.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 22-11-2015, 23:43
annaniol annaniol jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
annaniol.polki.pl

Miasto: Mazowieckie
Zdjęcia: 63

Ja w piątek byłam własnie na prześwietleniu. Dostałam skierowanie od ortopedy córki, bo odkąd mała jest na świecie dokucza mi odcinek lędżwiowy - najbardziej kiedy podnoszę się po kąpieli córki albo znad jej łóżeczka. Mąż ma przepuklinę w odcinku lędźwiowymi miał podobne jak ja objawy. Mam nadzieję jednak, że to nie przepuklina tylko jakis stan zapalny tymczasowy...
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 23-11-2015, 21:37
marzena_328 marzena_328 jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
marzena_328.polki.pl

Ja też mam problemy z kręgosłupem ale tylko jak coś dzwigam lub dziecko noszę. Jak nie noszę i nie dźwigam to wraca do normy i nie boli.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 22-12-2015, 12:37
bobusie2 bobusie2 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
bobusie2.polki.pl

Miasto: Poznań
Zdjęcia: 64

Przy dwójce maluchów i ja cierpię z powodu bólu kręgosłupa. Jestem z tych, których rada brzmiałaby: iść do lekarza! Ale co zrobić gdy trudno znaleźć czas na pójście do lekarza?!?

Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania