Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Niemowlak cały czas płacze w wózku

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Niemowlak cały czas płacze w wózku

    Moja córeczka ma miesiąc i strasznie nie lubi spać w wózku na spacerze, jak tylko się obudzi to zaraz przeraźliwie płacze. Nie chcąc żeby ludzie patrzeli na mnie wilkiem, ja lub mój partner wyciągamy ją i niesiemy na rękach. Ma zawieszoną grzechotkę ale nic jej nie daje. Czy macie jakieś sposoby na malucha płaczącego w wózku? Czy powinnam ją wyciągać czy czekać aż się uspokoi?


  •    
       

    #2
    Odp: Niemowlak cały czas płacze w wózku

    Moim zdaniem to nie wózek jest przyczyną jej płaczu tylko co innego. Może jest głodna albo po prostu chce possać pierś, ma mokrą pieluszkę, jest jej za gorąco, za zimno, niewygodnie, potrzebuje zmiany pozycji, albo brakuje jej bliskości rodzica. Nie powinnaś czekać aż się uspokoi tylko jak najszybciej znaleźć przyczynę płaczu i zaspokoić potrzebę maleństwa.

    Skomentuj


      #3
      Odp: Niemowlak cały czas płacze w wózku

      To zdarza się, że ją wyciągam, sprawdzam pieluszkę- sucha, daję jej pierś- nie chce lub ssie tylko chwilke, zasypia, ja odkładam ją do wózka i po 5 minutach jest krzyk. Nie chcę jej męczyć więc ją niosę na rękach. Póki idę razem z partnerem to jest ok, ale samej ciężko ją nieść i pchać wózek. Nie wiem już co może być przyczyną jej płaczu.

      Skomentuj


        #4
        Odp: Niemowlak cały czas płacze w wózku

        Próbowałaś smoczka? Wiem, że idealne rozwiązanie to to nie jest, ale czasem maluchy maja silną potrzebę ssania i z dwojga złego lepiej wybrać smoczek uspokajacz niż płacz.

        Skomentuj


          #5
          Odp: Niemowlak cały czas płacze w wózku

          Tak, próbowałam, na chwilę się uspokaja i potem znów to samo. Nie pomaga patrzenie w niebo, że odchylam jej budkę żeby mogła się porozglądać ani robienie jej "ćsi". Ale to samo mam w domu w dzień, póki jest na rękach to śpi, a jak ją odłożę do łóżeczka to zaraz się budzi. Dodam, że w nocy śpi jak aniołek w swoim łóżeczku i budzi się tylko raz.

          Skomentuj


            #6
            Odp: Niemowlak cały czas płacze w wózku

            A myślałaś o chuście? Jak ma taką potrzebę bliskości to może spacery w chuście byłyby rozwiązaniem. I tak ląduje prędzej czy później u was na rękach a chustowanie jednak jest wygodniejsze no i ręce wolne.

            Skomentuj


              #7
              Odp: Niemowlak cały czas płacze w wózku

              Będę musiała spróbować, tylko nie wiem czy będę umiała zawiązać ale pewnie w internecie znajdę jak się ją wiąże. Dziękuję za rady i pozdrawiam

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Niemowlak cały czas płacze w wózku

                Ja jak próbowałam wiązać wg filmiku instruktażowego na youtubie to średnio mi to wychodziło. Lepiej znaleźć kogoś kto 'na żywo' będzie mógł ci pokazać jak to się robi, no i jeszcze przed zakupem doradzi, która chusta dla ciebie będzie najlepsza. Powodzenia!

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Niemowlak cały czas płacze w wózku

                  Może spróbuj ją usypiać w wózku w domu albo ją tam odkładać do zabawy. Tak, żeby się trochę oswoiła z wózkiem. Moja znajoma też miała problem i niestety pomogło dopiero przeniesienie dziecka do spacerówki. Dziecko dużo widziało i chętnie jeździło na spacerki

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Niemowlak cały czas płacze w wózku

                    Miałam dokładnie tak samo, tez nic nie pomagało, aż w końcu przestałam chodzić na spacery,żeby nie męczyć niepotrzebnie dziecka i siebie. Po prostu wychodziłam z nią tylko na balkon, aż do momentu kiedy po ok. 2-3 tygodniach odkryłam że Majeczka lubi spacery tylko że w foteliku samochodowym (w tym od wózka 3 w 1). Wydaje mi się, że w pozycji leżącej nudziło jej się, w foteliku ani chwili nie płakała, więc może u Ciebie też by to pomogło. Po jakimś czasie ponownie spróbowałam wyjść na spacer w gondoli i już było ok.

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Niemowlak cały czas płacze w wózku

                      Miałam ten sam problem. Moj syn praktycznie w ogóle nie jezdzil w gondoli, ponieważ strasznie płakał. W foteliku samochodowym bylo juz ok. do tej pory nie wiem co bylo powodem tego placzu w gondoli być moze mial za płasko pod głowka.

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Niemowlak cały czas płacze w wózku

                        Może wózek za bardzo się kołysał? Akurat widziałam taki przypadek w parku tyle, że to było ekstremalne. Matka okropnie kołysała wózek z noworodkiem i chyba wszyscy w koło patrzyli z przerażeniem na ten widok... W Polsce chyba nie wszystkie wózki mają ten atest czy coś - chodzi o to, żeby wózek był stosunkowo sztywny bo możemy noworodkowi zrobić krzywdę tym "kołysaniem." Gdzieś kiedyś o tym czytałam i sama się przeraziłam. Wtedy zrozumiałam dlaczego jakoś te zagraniczne wózki sa zawsze takie sztywne.

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Niemowlak cały czas płacze w wózku

                          Ja maluszek ciągle płacze w wózku trzeba rozważyć opcję czy nie mam choroby lokomocyjnej, bałam się tego u mojej córki, bo mąż jak był mały to miał. Wózek był praktycznie nie przydatny, bo cały czas płakał i lekarz właśnie stwierdził chorobę lokomocyjną.

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Niemowlak cały czas płacze w wózku

                            Taka diagnoza to już coś ale z drugiej strony to dopiero początek problemu.. Też nie fajnie.

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Niemowlak cały czas płacze w wózku

                              No nie fajnie, ale lepiej to wiedzieć i nie męczyć dziecka w wózku skoro nie może. Lepiej wtedy wziąć na ręce i ponosić aby jednak tego powietrza powdychało. No jest problem i to duży, ale to chyba tak czy inaczej rzadko się zdarza, nie słyszałam o innym przypadku oprócz mojego męża.

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X