Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Mądry rodzic

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    Odp: Mądry rodzic

    ja też się zgadzam z punktami... Nie ma ideałów... to także tyczy się rodziców. Ja też nieraz jestem pełna obaw czy zdołam wychować synka tak jak bym chciała i wiem, ze potrzebne mi jest do tego wsparcie mojej rodziny

    Skomentuj

    •    
         

      #17
      Odp: Mądry rodzic

      Trzeba być rozważnym i opanowanym , potrafić trzymać się swoich zasad i tego co się mówi swojemu dziecku - by wyrosło na mądrą osobę ! Staramy się jak najelpiej wychowac nasze dzieci, choc wiadomo że czasem jest ciężko

      Skomentuj


        #18
        Odp: Mądry rodzic

        ostatnio zauważyłam że bardzo skupiłam się na byciu tylko mamą i żoną i mam wrażenie że trochę zaniedbuję rodziców kiedyś często ich odwiedzałam teraz wolę by oni przychodzili do mnie, pomagałam w porządkach domowych i w ogrodzie a teraz zupełnie nie mam na to ochoty bo czuję się zmęczona dbając o swój dom i rodzinę i mam z tego powodu wyrzuty sumienia

        Skomentuj


          #19
          Odp: Mądry rodzic

          Napisane przez justyna612 Pokaż wiadomość
          ostatnio zauważyłam że bardzo skupiłam się na byciu tylko mamą i żoną i mam wrażenie że trochę zaniedbuję rodziców kiedyś często ich odwiedzałam teraz wolę by oni przychodzili do mnie, pomagałam w porządkach domowych i w ogrodzie a teraz zupełnie nie mam na to ochoty bo czuję się zmęczona dbając o swój dom i rodzinę i mam z tego powodu wyrzuty sumienia
          Ja mam trochę podobnie, ostatnio jakoś nie mam czasu dla męża, dla przyjaciół. Całą moją uwagę zajmuje teraz bycie rodzicem, choć jak mogę to staram się to wszystko pogodzić.

          Skomentuj


            #20
            Odp: Mądry rodzic

            Mając swój dom i swoją rodzinę też nie mam już czasu na częste odwiedziny i pomoc swoim rodzicom jednak oni to rozumieją i teraz chyba oni częściej pomagają nam

            Skomentuj


              #21
              Odp: Mądry rodzic

              Napisane przez mikaa997 Pokaż wiadomość
              Mając swój dom i swoją rodzinę też nie mam już czasu na częste odwiedziny i pomoc swoim rodzicom jednak oni to rozumieją i teraz chyba oni częściej pomagają nam
              co do rodziców to zrozumiałe, ja z moimi nie mam problemu bo mieszkamy razem, ale niestety ostatnio zaniedbuję mojego męża, bo tu pomagam rodzicom, tu dziecko jest i gdzieś ten czas z mężem się ulatnia ;/

              Skomentuj


                #22
                Odp: Mądry rodzic

                Kiedyś ktoś mi powiedział że o męża też trzeba dbać bo dziecko i tak kiedyś odejdzie w swoją stronę a mąż zostanie

                Skomentuj

                •    
                     

                  #23
                  Odp: Mądry rodzic

                  Tak, tak, potwierdzam, że o męża też trzeba dbać i w natłoku tych wszystkich obowiązków nie zapominać o nim. Na początku wiadomo, ze dziecko będzie na pierwszym miejscu, bo jako młodzi rodzice zaczynamy uczyć sie funkcjonowania w nowej roli, ale z czasem warto pomysleć też o swoim małżeństwie.

                  Skomentuj


                    #24
                    Odp: Mądry rodzic

                    BArdzo mądre rady szczególnie "Bycie mamą i tatą to wyjątkowa rola w naszym życiu." zgadzam się w 100 procentach.

                    Skomentuj


                      #25
                      Odp: Mądry rodzic

                      człowiek ciągle się uczy i pracuje nad błędami aby ich nie popełniac tez tak robię. Po błędach wychowawczych z pierwszym dzieckiem teraz z drugi staram się unikać

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #26
                        Odp: Mądry rodzic

                        Grunt to aby partner też był wyrozumiały i rozumiał to wszystko, a także pomagał. Błędy każdy popełnia, nie ma ludzi idealnych. Trzeba się uczyć i doskonalić.

                        Skomentuj


                          #27
                          Odp: Mądry rodzic

                          Tak o męża trzeba dbać ale z wzajemnością To nie działa w jedną stronę Pokazywanie na każdym kroku że się kocha. Mówienie czego się oczekuje ale przede wszystkim pomocy - czy przy dzieciach czy przy porzadkach domowych.

                          Skomentuj


                            #28
                            Odp: Mądry rodzic

                            Początki rodzicielstwa są trudne, obie strony muszą pójść na pewne kompromisy i wzajemnie się wspierać. Tak, jak piszecie bez rozmawiania do niczego się nie dojdzie, będą tylko narastały pretensje.

                            Skomentuj


                              #29
                              Odp: Mądry rodzic

                              Mądrość nabywa się chyba z czasem i do wszystkiego musimy dojrzeć Pamiętając przy tym, ze początki sa trudne i kazdy popełnia błędy.

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X